Tarptautinėje parodoje „Resta 2010“ – novatoriški statybų sektoriaus sprendimai

Publikuota: 2010 m. kovo 10 d. trečiadienis

energijos taupymas su smart house
Šių metų balandžio 14–17 dienomis Lietuvos parodų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks svarbiausias šalies statybų verslo renginys – tarptautinė paroda „Resta 2010“. Jau 17-ą pavasarį organizuojamoje parodoje pristatomi inovaciniai statybų sektoriaus produktai ir paslaugos. Tarp jų – interjero apdailos medžiagos, vėdinimo, šildymo ir vandentiekio sistemų įranga, statybinė technika, gyvenamosios aplinkos tvarkymo sprendimai, ekologiškos ir elektros energiją tausojančios statybų technologijos.

Šiemet parodos lankytojai turės galimybę susipažinti ne tik su standartiniams pastatams pritaikytomis naujovėmis, savo nišą radusiais rąstiniais bei kitokių konstrukcijų statiniais, bet ir novatoriškomis „protingų“ namų (angl. Smart House) sistemomis, padedančiomis realizuoti ergonomiško, saugaus ir ekonomiško būsto viziją. Jau keletą metų sėkmingai diegiama tiek vidaus, tiek užsienio rinkoje Intelektinio būsto sistema „Smart House“ bus pristatoma įmonės „Penki kontinentai“ stende.

Pasak „Penkių kontinentų“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovo Vaidoto Bijūno, parodos lankytojai turės galimybę susipažinti su pažangiausiomis šios sistemos naujovėmis: naujomis sistemos valdymo internetu ar mobiliuoju telefonu funkcijomis, internetinių (IP) vaizdo stebėjimo kamerų galimybėmis, apskaitos prietaisų (elektros, vandens, šilumos skaitiklių) rodmenų peržiūros sprendimais, kurie padeda kontroliuoti išlaidas, bei kitais būsto išlaidų taupymo būdais.

„Dėl senkančių energetinių resursų neišvengiamai didėja ir išlaidos, todėl šiuos resursus būtina taupyti. Atsižvelgdama į tai, Europos Sąjunga (ES) kelia itin griežtus reikalavimus naujos statybos pastatams, reikalaudama, jog jie būtų kuo ekonomiškesni. Be to, statantiems ekonomiškus būstus bus taikomi įvairūs išlaidų kompensavimo mechanizmai, todėl netolimoje ateityje galėsime kalbėti ne tik apie ekonomiškus pastatus, bet ir apie ištisus „žalius“ rajonus“, – teigia V. Bijūnas.

Anot „Penkių kontinentų“ atstovo, dėl technologijų plėtros „protingi“ pastatai tapo dar ekonomiškesni. Intelektinio būsto sistemos padeda sutaupyti net iki 50 procentų resursų, o žymiai patobulėjusios nuotolinio valdymo technologijos suteikia galimybę internetu ar mobiliuoju telefonu nustatyti atskirų patalpų temperatūrą, įjungti energiją tausojantį „naktinį“ ar „tuščių namų“ režimą, pasirinkti pageidaujamą apšvietimą, tam tikru paros laiku palaistyti veją ir t. t.

Praėjusiais metais į tarptautinę parodą „Resta 2009“ atvyko per pusę tūkstančio dalyvių iš Lietuvos ir 12 užsienio šalių. Į trisdešimties tūkst. kv. m plote išsidėsčiusias ekspozicijų sales užsuko daugiau kaip 41 tūkst. statybos verslo specialistų, verslininkų ir kitų parodos lankytojų. Be to, surengta 16 konferencijų, seminarų, naujų produktų ir paslaugų pristatymų.

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Penki TV: pandemija ir artėjantis ruduo grąžina žiūrovus prie ekranų

Pandemija ir saviizoliacija pakeitė daugumos mūsų įpročius. Staiga prievarta įstrigę namuose, vaikai ir suaugusieji, kaip ir buvo galima nuspėti, pradėjo dažniau žiūrėti televizorių. Šviesolaidinio interneto ir IPTV tinklo „Penki“ duomenimis, laikas, praleidžiamas prie televizoriaus ekranų, nuo 2020 metų pavasario išaugo 30 procentų, palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu. skaityti »

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas (2)

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą. skaityti »

Nauja „ATMeye.iQ“ paskirtis: paštomatų stebėsena (1)

Prekių pristatymas iš elektroninių parduotuvių į paštomatus kasmet vis labiau populiarėja. Vienos stambiausių Amerikos siuntų pristatymo tarnybų „Pitney Bowes“ duomenimis, nuo 2014 iki 2018 metų prekių siuntų visame pasaulyje išaugo net 104 proc. – nuo 43 mlrd. iki 87 mlrd. per metus. Skaičiuojama, kad siuntinių skaičius 2025 metais viršys 200 mlrd. skaityti »

3 naujos „Cash Management.iQ֧“ sistemos apsaugą stiprinančios funkcijos

Atnaujinant BS/2 sistemą „Cash Management.iQ“, buvo siekiama dar labiau padidinti informacijos saugumo lygį, taip pat atitikti augančius tarptautinius saugumo standartų reikalavimus, kurių laikosi šiuolaikiniai bankai, inkasavimo tarnybos ir mažmeninės prekybos įmonės. skaityti »

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »