Tenisas + verslas = Sėkmė

Publikuota: 2018 m. lapkričio 7 d. trečiadienis

Jau šį savaitgalį Vilniuje vyks tradicinis teniso turnyras „BFI Cup“, kuriame varžosi bankų bei finansinių įstaigų atstovai. Ta proga – šiek tiek istorijos apie tai, kaip atsirado ir išpopuliarėjo ši sporto šaka.

Kada ir kur atsirado tenisas

Tenisas šiais laikais – ne tik aktyvus gyvenimo būdas,  bet ir pasaulinių kompanijų verslas, ir šou, surenkantis prie TV ekranų milijonus sirgalių. Šis žaidimas ugdo ištvermingumą ir discipliną, moko pasitikėti komandos partneriu ir kontroliuoti savo emocijas.  

Istorikai teigia, kad tenisas atsirado XI-XII a., o pirmieji jį žaidė Prancūzijos vienuoliai. Iš pradžių teniso kamuoliukas buvo medinis, vėliau – odinis, prikimštas vilnos, pjuvenų ar netgi gyvulių žarnų. Kamuoliuką mušinėjo ranka, todėl žaidimas buvo gana skausmingas. Vėliau ant rankos, mušančios kamuoliuką, buvo maunama stora pirštinė, dar vėliau – medinė apsauga, pagal kurios formą sukurta teniso raketė. Tik daug vėliau žaidimas išpopuliarėjo už vienuolynų sienų.  

Tenisu ypač susidomėjo karališkosios šeimos. Henrikas II-asis savo laikais buvo geriausiais Prancūzijos teniso žaidėjas. Liudviko XIV-ojo asmeninius teniso kortus prižiūrėjo galybė tarnų. Karlas IX-asis sakė, kad tenisas yra kilniausias ir naudingiausias sveikatai sportas, kuriuo gali užsiimti princai. Tenisas buvo laikomas prestižiniu pomėgiu ir iki šiol yra išsaugojęs išrinktųjų žaidimo vardą.

Manoma, kad pavadinimas „tenisas“ kilo iš prancūzų žodžio „tenez“ („gaudyk“), kuris dažnai buvo sakomas, mušant kamuoliuką varžovui. Pirmą kartą žodis „tenisas“ paminėtas 1400 metais.

Gerai apmokamas darbas ar brangus malonumas?

Šiuolaikinė žaidimo forma gimė Anglijoje, kur 1877 m. buvo surengti pirmieji Vimbildono turnyrai. Po 22 metų Harvardo universiteto studentai surengė varžybas tarp nacionalinių komandų, kurios pavadintos Deviso taurės varžybomis, Dwight Daviso, įsteigusio laimėtojui sidabrinę taurę, garbei.

Iki 1920 m. tenisas buvo mėgėjiška sporto šaka, tačiau vėliau geriausi žaidėjai pradėjo rengti komercines varžybas – už pinigus prieš publiką. Tik 1968 m. teniso turnyrai tapo atviri visiems ir išpopuliarėjo. Šiuo metu tenisas yra vienas iš dešimties geriausiai apmokamų sporto rūšių. Per pastaruosius 30 metų 150 teniso žaidėjų uždirbo daugiau nei 1 mln. JAV dolerių. Tačiau tenisininkai, užimantys 300-ąją ir žemesnes pozicijas sportui išleidžia daugiau, nei iš jo pasipelno – daug kainuoja teniso kortų nuoma, inventorius, treneriai, vadybininkai, masažuotojai... Į teniso viršūnę užkopia tik patys ištvermingiausi ir darbščiausi.

Teniso nauda

Tenisas – brangus malonumas. Tačiau jo teikiama nauda didžiulė. Ši sporto šaka  stiprina širdies ir kraujotakos sistemą bei raumenis, gerina judesių koordinaciją,  skatina vikrumą bei pastabumą, ugdo ištvermę.

Gebėjimas kontroliuoti savo veiksmus, greitai keisti taktiką, ištvermingumas – tai savybės, ypač svarbios plėtojant verslą. Tad nė kiek nekeista, kad tenisą kaip pomėgį renkasi daugybė verslininkų. Teniso kaip prestižinio sporto statusą patvirtina ir egzistuojantys pasauliniai elito klubai, pvz., Kalifornijos «La Jolla Beach and Tennis Club».

Susitikime kortuose

Š.m. lapkričio 10–11 d. Vilniaus sporto komplekse „SEB Arena“ vyks tradicinis teniso turnyras „BFI Cup“, kuriame susitinka Lietuvos ir kitų šalių bankų bei finansinių įstaigų atstovai.

Pirmasis turnyras (tuomet pavadintas „Bankų teniso raketė“) tarp Lietuvos bankinio sektoriaus atstovų buvo surengtas 2009 m., o po ketverių metų peraugo į tarptautinį turnyrą.

„BFI Cup“ rengia agentūra „Green Mediа“, o  jį nuolat remia bendrovės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) ir „ASHBURN International“, priklausančios įmonių grupei „Penki kontinentai“, kuri daugiau nei 20 metų sėkmingai dirba su Lietuvos ir užsienio bankinėmis bei finansinėmis įstaigomis.

Dviejų dienų teniso programoje – vienetų ir dvejetų varžybos, po kurių bus skaičiuojami komandiniai balai.

Šiemetinio turnyro naujiena – su bankų bei finansų įstaigų atstovais pirmą kartą varžysis ir įmonių grupės „Penki kontinentai“ darbuotojai!

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bankininkai ir finansininkai tradiciškai varžėsi teniso turnyre „BFI Cup“

Daugiau nei 10 metų Lietuvoje organizuojamame tarptautiniame teniso turnyre „BFI Cup“ lapkričio 10–11 d. tradiciškai susitiko Baltijos šalių ir Švedijos finansinių įstaigų atstovai. skaityti »

„Banking Forum Baku“: ekonomikos be grynųjų pinigų link pasitelkus inovatyvius sprendimus

Azerbaidžano sostinėje Baku lapkričio 6–7 d. jau ketvirtą kartą vyks bankinių technologijų forumas „Banking Forum Baku“, kurio tema – „Ekonomika be grynųjų pinigų: patikimos bankininkystės link“. skaityti »

„ASHBURN International“ pelnė „Metų eksporto“ įmonės vardą

Kasmet Lietuvos verslo konfederacija organizuoja prestižinius apdovanojimus „Metų paslauga“, kurių tikslas – skatinti Lietuvos įmones kurti konkurencingas, inovatyvias, aukštos pridėtinės vertės paslaugas, atitinkančias šiandienos rinkos ir vartotojų poreikius. Konkurso kategorijoje „Metų eksportas“ nugalėtoja tapo įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausanti bendrovė „ASHBURN International“. skaityti »

„TBC Bank“ grynųjų pinigų srautui valdyti pasirinko „Cash Management.iQ“

Vienas iš stambiausių Sakartvelo bankų „TBC Bank“ susidomėjo Lietuvos bendrovės BS/2 siūlomais grynųjų pinigų judėjimo valdymo sprendimais, padedančiais kontroliuoti grynuosius bankomatų tinkle ir atsiskaitymų centruose. skaityti »

Asterios Karampolas: „ATMeye.iQ“ yra vienas iš nedaugelio produktų, atitinkantis visus bankomatų apsaugos reikalavimus

Londone vykusi tarptautinė bankomatų loginio ir fizinio saugumo konferencija „ATM & Cyber Security 2019“ subūrė bankinių technologijų specialistus iš viso pasaulio. skaityti »

Į „Banking Fusion 2019“ Taškente susirinks bankininkai iš 6 šalių

Lapkričio 26–27 dienomis Uzbekistane, Taškente, vyks tarptautinė bankinė konferencija „Banking Fusion 2019“. Joje dalyvaus Centrinės Azijos bei Kaukazo regionų kredito ir finansinių organizacijų atstovai, bankinių technologinių sprendimų kūrėjai ir tiekėjai. skaityti »

„ATM & Cyber Security 2019“ konferencijoje – Afrikoje įgyvendinami BS/2 projektai

Spalio 6–8 dienomis Londone vyks tarptautinė bankomatų saugumo konferencija „ATM & Cyber Security 2019“, kurioje dalyvaus daugiau nei 400 bankų ir saugumo ekspertų iš daugiau nei 40 šalių. skaityti »

Kviečiame švęsti „Penki“ gimtadienį kartu

Šviesolaidinio interneto ir išmaniosios IPTV tinklas „Penki“ nesiliauja stebinęs savo esamus ir naujus klientus puikiomis dovanomis bei pasiūlymais. skaityti »

„ProfIT“ suteiktas „Hewlett Packard Enterprise“ partnerio statusas

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, priklausanti „Penkių kontinentų“ įmonių grupei ir valdanti IT užsakomųjų paslaugų verslui prekės ženklą „ProfIT“, pasirašė partnerystės susitarimą su UAB „Sophela“, kuri yra oficiali tarptautinės informacinių technologijų įmonės „Hewlett Packard Enterprise“ atstovė Lietuvoje. skaityti »

Užsakomųjų IT paslaugų privalumai ir trūkumai

Užsakovai skirtingai supranta, kas yra užsakomosios paslaugos ir kuo jos skiriasi nuo įprastinės techninės pagalbos, nes abiem atvejais įmonė perduoda tam tikrus verslo procesus trečiajai šaliai. „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Techninės priežiūros departamento vadovas Andrius Kiaunė pastebi, kad techninė pagalba paprastai būna vienkartinė arba periodinė. skaityti »

Mobilioji „Cash Management.iQ“ versija: naujos inkasacijų kontrolės galimybės

Viena iš BS/2 programinio sprendimo „Cash Management.iQ“ funkcijų – nuotolinė inkasatorių darbo stebėsena realiuoju laiku. Nuo šiol grynųjų pinigų priėmimą ir perdavimą galima sekti per mobilųjį įrenginį (išmanųjį telefoną, nešiojamąjį ar stacionarų QR kodų skenerį). skaityti »