„Vilties“ kaimynystės ir draugystės šventė ‒ socialinei izoliacijai mažinti

Publikuota: 2021 m. gegužės 27 d. ketvirtadienis

„Saulė kasdieną šildo kiekvieną, nes ji myli mus“ – šiais žodžiais prasidėjo dvyliktoji kaimynystės ir draugystė šventė, kurią gegužės 27 d. organizavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“. Bendrijos himno „Mes irgi galime mylėti“ tekstas pabrėžia tai, kas jos nariams yra svarbiausia ‒ supratimas ir meilė kiekvienam, nepaisant mūsų skirtybių.

Renginys tradiciškai vyko netoli vieno iš organizacijos dienos užimtumo centrų Vilniuje, Kareivių gatvėje. Į jį buvo pakviesti bendrijos nariai iš visos Lietuvos, taip pat visų kaimynystėje įsikūrusių įmonių darbuotojai.

Renginio tikslas – keisti vis dar neretai klaidingą visuomenės požiūrį į sutrikusio intelekto žmonių gebėjimus, mažinti šių žmonių socialinę atskirtį, skatinti bendravimą. 

Bendrijos mokymo įstaigos šventei parengė nuotaikingą programą. Dienos centro „Mes esame“ ansamblis priminė visiems senas  geras dainas, pvz.,  „Tu numegzk man, mama, kelią“, „Išgalvotas gyvenimas“ ir kt. Dienos užimtumo centras sutrikusio intelekto žmonėms iš Šakių nustebimo spektakliu pagal K. Donelaičio „Metus“. Na, o Markučių dienos veiklos centras pakvietė kartu pašokti „Jerusalema“, ir kitus šokius.

Bendrijos „Viltis“ vadovė Dana Migaliova pasveikino susirinkusiuosius, padėkojo už bendravimą, šypsenas. Anot jos, žmogus su negalia turi didelę atvirą širdį, gebančią mylėti žmones ir gyvenimą. Jie, labiau nei kiti, moka džiaugtis mažais dalykais. „Daug kas klausia manęs, kaip laikomės pandemijos metu, tačiau iš tikrųjų mes ir iki šiol buvom savotiškoje izoliacijoje, nes ne visur galime dalyvauti, pavyzdžiui eiti į teatrus, į parodas“,‒ pasakojo ji, atkreipdama dėmesį į nuolatinę sutrikusio intelekto žmonių socialinę atskirtį.

„Vilties“ atstovas Aidas Gudavičius  renginio metu pristatė Europos Sąjungos finansuojamą projektą „The Mind Inclusion“, skirtą paskatinti informacijos sklaidą ir didinti viešų vietų prieinamumą žmonėms, turintiems negalią.

Bendrija „Viltis“ kartu su partneriais iš Italijos, Ispanijos ir Prancūzijos sukūrė programėlę „The Mind Inclusion 2.0“. Ji padeda lengvai susirasti informaciją apie įvairių vietų pritaikymą specifinių poreikių žmonėms, pvz., ar yra įvažiavimas su neįgaliųjų vežimėliu, ar vieta triukšminga ir pan. Parduotuvių, kavinių, muziejų, bibliotekų, parkų ir kitų viešų vietų savininkai kviečiami registruoti programėlėje savo veiklą, jei ji pritaikyta neįgaliesiems.

Nuolatinės šventės rėmėjos įmonių grupės „Penki kontinentai“ vidinės komunikacijos ir socialinės atsakomybės projektų vadovė Vaida Praciuvienė pasidžiaugė tuo, kad specifinių galimybių žmonėms stengiamasi sudaryti daugiau sąlygų integruotis į visuomenę. Artimiausiu metu „Penkių kontinentų“ grupė kartu su „Vilties“ auklėtiniais numato dalyvauti projekte „DUOday“, kai įmonės darbuotojas ir žmogus su negalia sudaro darnų duetą, visą dieną dirbdami kartu.  Projektas suteikia galimybę specifinių poreikių žmogui susipažinti su įmonės veikla, išbandyti įprastas darbuotojų užduotis.

Dėl COVID-19 pandemijos ribojimų šiemet šventėje nevyko tradicinė bendrijos mokyklų auklėtinių rankdarbių mugė, sulaukdavusi „Penkių kontinentų“ įmonių grupės darbuotojų dėmesio. Tačiau  šventėje buvo smagu matyti „Kavos galia“ iniciatyvos atstovus, pavaišinusius visus kava ir įrodžiusius, kad žmonės su negalia gali dirbti, integruodamiesi į visuomenę.

Daugiau nei 30 metų Lietuvoje veikiančiai bendrijai „Viltis“ priklauso daugiau nei 60 Lietuvos organizacijų, kurios jungia beveik 12 tūkst. sutrikusio intelekto vaikų ir suaugusiųjų bei jų šeimų ir globėjų.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

komentarai

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ pirmojo ketvirčio pajamos

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės pajamos pirmąjį 2020-ųjų ketvirtį sudarė 10,2 mln. Eur. Šie finansiniai rodikliai tolygūs pernai metų to paties laikotarpio rezultatui. skaityti »

„Cash Management.iQ“ ir S&G el. užraktai „A-Series“. Inkasatorių prieigos prie bankinių įrenginių kontrolė

Automatizuoti užduotis ir inkasavimo tarnybos darbuotojų prieigos teisių suteikimą – yra vienas iš svarbiausių veiksnių, efektyvinant finansų įstaigos grynųjų pinigų tvarkymą. skaityti »

„TransLink.iQ“ ir „Ingenico“ kortelių skaitytuvai – Azerbaidžano bankui „Azer Turk Bank“

Valstybinis Azerbaidžano bankas „Azer Turk Bank“ įsigijo „ASHBURN International“ sukurtą el. kortelių skaitytuvų valdymo ir jais atliekamų mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“. Lietuvos įmonė taip pat pristatė šiam bankui „Ingenico“ el. kortelių skaitytuvus. Tai pirmieji šio gamintojo įrenginiai Azerbaidžane. skaityti »

Praktiniai duomenų apsaugos patarimai dirbantiems per nuotolį

Lietuvoje ir įvairiose pasaulio šalyse paskelbus karantiną dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos, įmonės pradėjo organizuoti nuotolinį savo darbuotojų darbą. Tarp jų – ir pasauliniai technologijų gigantai „Amazon“, „Microsoft“ bei „Facebook“, kurie įpareigojo savo darbuotojus dirbti iš namų tol, kol situacija nepagerės, o koronaviruso plitimas nebus sustabdytas. skaityti »