„Vilties“ kaimynystės ir draugystės šventė ‒ socialinei izoliacijai mažinti

Publikuota: 2021 m. gegužės 27 d. ketvirtadienis

„Saulė kasdieną šildo kiekvieną, nes ji myli mus“ – šiais žodžiais prasidėjo dvyliktoji kaimynystės ir draugystė šventė, kurią gegužės 27 d. organizavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“. Bendrijos himno „Mes irgi galime mylėti“ tekstas pabrėžia tai, kas jos nariams yra svarbiausia ‒ supratimas ir meilė kiekvienam, nepaisant mūsų skirtybių.

Renginys tradiciškai vyko netoli vieno iš organizacijos dienos užimtumo centrų Vilniuje, Kareivių gatvėje. Į jį buvo pakviesti bendrijos nariai iš visos Lietuvos, taip pat visų kaimynystėje įsikūrusių įmonių darbuotojai.

Renginio tikslas – keisti vis dar neretai klaidingą visuomenės požiūrį į sutrikusio intelekto žmonių gebėjimus, mažinti šių žmonių socialinę atskirtį, skatinti bendravimą. 

Bendrijos mokymo įstaigos šventei parengė nuotaikingą programą. Dienos centro „Mes esame“ ansamblis priminė visiems senas  geras dainas, pvz.,  „Tu numegzk man, mama, kelią“, „Išgalvotas gyvenimas“ ir kt. Dienos užimtumo centras sutrikusio intelekto žmonėms iš Šakių nustebimo spektakliu pagal K. Donelaičio „Metus“. Na, o Markučių dienos veiklos centras pakvietė kartu pašokti „Jerusalema“, ir kitus šokius.

Bendrijos „Viltis“ vadovė Dana Migaliova pasveikino susirinkusiuosius, padėkojo už bendravimą, šypsenas. Anot jos, žmogus su negalia turi didelę atvirą širdį, gebančią mylėti žmones ir gyvenimą. Jie, labiau nei kiti, moka džiaugtis mažais dalykais. „Daug kas klausia manęs, kaip laikomės pandemijos metu, tačiau iš tikrųjų mes ir iki šiol buvom savotiškoje izoliacijoje, nes ne visur galime dalyvauti, pavyzdžiui eiti į teatrus, į parodas“,‒ pasakojo ji, atkreipdama dėmesį į nuolatinę sutrikusio intelekto žmonių socialinę atskirtį.

„Vilties“ atstovas Aidas Gudavičius  renginio metu pristatė Europos Sąjungos finansuojamą projektą „The Mind Inclusion“, skirtą paskatinti informacijos sklaidą ir didinti viešų vietų prieinamumą žmonėms, turintiems negalią.

Bendrija „Viltis“ kartu su partneriais iš Italijos, Ispanijos ir Prancūzijos sukūrė programėlę „The Mind Inclusion 2.0“. Ji padeda lengvai susirasti informaciją apie įvairių vietų pritaikymą specifinių poreikių žmonėms, pvz., ar yra įvažiavimas su neįgaliųjų vežimėliu, ar vieta triukšminga ir pan. Parduotuvių, kavinių, muziejų, bibliotekų, parkų ir kitų viešų vietų savininkai kviečiami registruoti programėlėje savo veiklą, jei ji pritaikyta neįgaliesiems.

Nuolatinės šventės rėmėjos įmonių grupės „Penki kontinentai“ vidinės komunikacijos ir socialinės atsakomybės projektų vadovė Vaida Praciuvienė pasidžiaugė tuo, kad specifinių galimybių žmonėms stengiamasi sudaryti daugiau sąlygų integruotis į visuomenę. Artimiausiu metu „Penkių kontinentų“ grupė kartu su „Vilties“ auklėtiniais numato dalyvauti projekte „DUOday“, kai įmonės darbuotojas ir žmogus su negalia sudaro darnų duetą, visą dieną dirbdami kartu.  Projektas suteikia galimybę specifinių poreikių žmogui susipažinti su įmonės veikla, išbandyti įprastas darbuotojų užduotis.

Dėl COVID-19 pandemijos ribojimų šiemet šventėje nevyko tradicinė bendrijos mokyklų auklėtinių rankdarbių mugė, sulaukdavusi „Penkių kontinentų“ įmonių grupės darbuotojų dėmesio. Tačiau  šventėje buvo smagu matyti „Kavos galia“ iniciatyvos atstovus, pavaišinusius visus kava ir įrodžiusius, kad žmonės su negalia gali dirbti, integruodamiesi į visuomenę.

Daugiau nei 30 metų Lietuvoje veikiančiai bendrijai „Viltis“ priklauso daugiau nei 60 Lietuvos organizacijų, kurios jungia beveik 12 tūkst. sutrikusio intelekto vaikų ir suaugusiųjų bei jų šeimų ir globėjų.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

komentarai

„EuroShop 2020“: kaip keičiasi prekybos įrangos pasaulis

Vokietijoje, Diuseldorfe, š. m. vasario 16–20 dienomis vyko didžiausia pasaulyje mažmeninės prekybos įrangos atstovams ir partneriams skirta paroda „EuroShop 2020“. skaityti »

Latvijos mikrofinansų organizacija LAKS išduoda paskolas bankomatuose pagal pirštų atspaudus

Mikrofinansų organizacijos lanksčiai žiūri į paskolų teikimą mažmeninės prekybos klientams ir tuo yra pranašesnės už didelius bankus. Jos neretai siūlo supaprastintą paskolų įforminimo procedūrą ir yra pasirengusios dirbti su didesnės rizikos segmento klientais. skaityti »

„Penki kontinentai“ 2019 metais viršijo 70 mln. eurų apyvartą

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ pajamos, palyginti su 2018 metais, išaugo daugiau nei 50 proc. ir 2019 m. viršijo 70 mln. eurų. skaityti »

„PayTech“ suvažiavimas. Atsiskaitymo paslaugų sistemos ir daugiafunkciai įrenginiai

Viena iš didžiausių pasaulyje atsiskaitymo įrenginių gamintojų - „Ingenico" - savo partnerius pakvietė į forumą „PayTech Summit", skirtą įmonės 40-mečiui. skaityti »

„FCX.iQ 2.0“: naujos valiutos keitimo galimybės bankomatuose

BS/2 parengė programinio sprendimo „FCX.iQ“, skirto valiutos keitimo funkcijai bankomatuose užtikrinti, atnaujinimą. Naujoji versija suteikia papildomų galimybių, palengvinančių valiutų kursų valdymą, savitarnos įrenginių tinklų administravimą ir vartotojų identifikaciją. skaityti »

„Penki“ šviesolaidinis internetas sujungia Vilniaus miesto švietimo ir ugdymo įstaigas

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“ šių metų pradžioje pasirašė 12 sutarčių dėl šviesolaidinio interneto tiekimo Vilniaus miesto mokymo bei ugdymo įstaigoms, kurios, pasikeitus ankstesnio paslaugų teikėjo veiklos funkcijoms, liko be interneto ryšio. skaityti »

Sakartvele plečiamos atsiskaitymo be grynųjų galimybės

Sakartvelo restoranuose, kuriuose atsiskaitant naudojamasi vienam stambiausių šalies bankų priklausančiais elektroniniais kortelių skaitytuvais, padavėjams galima palikti arbatpinigių, net jei lankytojai neturi grynųjų pinigų. skaityti »

2020-ieji. Kiek interneto naudotojų pasitiko naujuosius metus?

Dar, rodos, ne taip seniai su naujausiais metais žmonės vieni kitus sveikindavo skambindami telefonais. Prisiskambinti būdavo sudėtinga, linijos užimtos. Vis labiau išpopuliarėjus internetui ir įvairioms pokalbių programėlėms, su naujausiais jau bemaž niekas nebesveikina telefonu, o tik rašo žinutes internetu. Galima teigti, kad šiemet su naujausiais metais vieni kitus pasveikino apie 4,5 milijardo pasaulio gyventojų. skaityti »

„Lietuvos geležinkeliai“ įsigijo mobiliuosius elektroninius kortelių skaitytuvus

Siekdama modernizuoti atsiskaitymą už geležinkelio paslaugas, ši transporto įmonė iš „ASHBURN International", plėtojančios elektroninius kortelių skaitytuvų programinius sprendimus, įsigijo apie 100 pasaulinio gamintojo „Ingenico" mobiliųjų elektroninių kortelių skaitytuvų. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins bankomatų apsaugą Turkijoje

BS/2 plečia savo veiklos geografiją – bendradarbiaudama su partneriu Turkijoje „Analistim Bilisim“, siūlo Turkijos bankams vaizdo apsaugos, ginčytinų situacijų sprendimo ir prevencijos nuo sukčiavimo sistemą „ATMeye.iQ“. skaityti »