„Vilties“ kaimynystės ir draugystės šventė ‒ socialinei izoliacijai mažinti

Publikuota: 2021 m. gegužės 27 d. ketvirtadienis

„Saulė kasdieną šildo kiekvieną, nes ji myli mus“ – šiais žodžiais prasidėjo dvyliktoji kaimynystės ir draugystė šventė, kurią gegužės 27 d. organizavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“. Bendrijos himno „Mes irgi galime mylėti“ tekstas pabrėžia tai, kas jos nariams yra svarbiausia ‒ supratimas ir meilė kiekvienam, nepaisant mūsų skirtybių.

Renginys tradiciškai vyko netoli vieno iš organizacijos dienos užimtumo centrų Vilniuje, Kareivių gatvėje. Į jį buvo pakviesti bendrijos nariai iš visos Lietuvos, taip pat visų kaimynystėje įsikūrusių įmonių darbuotojai.

Renginio tikslas – keisti vis dar neretai klaidingą visuomenės požiūrį į sutrikusio intelekto žmonių gebėjimus, mažinti šių žmonių socialinę atskirtį, skatinti bendravimą. 

Bendrijos mokymo įstaigos šventei parengė nuotaikingą programą. Dienos centro „Mes esame“ ansamblis priminė visiems senas  geras dainas, pvz.,  „Tu numegzk man, mama, kelią“, „Išgalvotas gyvenimas“ ir kt. Dienos užimtumo centras sutrikusio intelekto žmonėms iš Šakių nustebimo spektakliu pagal K. Donelaičio „Metus“. Na, o Markučių dienos veiklos centras pakvietė kartu pašokti „Jerusalema“, ir kitus šokius.

Bendrijos „Viltis“ vadovė Dana Migaliova pasveikino susirinkusiuosius, padėkojo už bendravimą, šypsenas. Anot jos, žmogus su negalia turi didelę atvirą širdį, gebančią mylėti žmones ir gyvenimą. Jie, labiau nei kiti, moka džiaugtis mažais dalykais. „Daug kas klausia manęs, kaip laikomės pandemijos metu, tačiau iš tikrųjų mes ir iki šiol buvom savotiškoje izoliacijoje, nes ne visur galime dalyvauti, pavyzdžiui eiti į teatrus, į parodas“,‒ pasakojo ji, atkreipdama dėmesį į nuolatinę sutrikusio intelekto žmonių socialinę atskirtį.

„Vilties“ atstovas Aidas Gudavičius  renginio metu pristatė Europos Sąjungos finansuojamą projektą „The Mind Inclusion“, skirtą paskatinti informacijos sklaidą ir didinti viešų vietų prieinamumą žmonėms, turintiems negalią.

Bendrija „Viltis“ kartu su partneriais iš Italijos, Ispanijos ir Prancūzijos sukūrė programėlę „The Mind Inclusion 2.0“. Ji padeda lengvai susirasti informaciją apie įvairių vietų pritaikymą specifinių poreikių žmonėms, pvz., ar yra įvažiavimas su neįgaliųjų vežimėliu, ar vieta triukšminga ir pan. Parduotuvių, kavinių, muziejų, bibliotekų, parkų ir kitų viešų vietų savininkai kviečiami registruoti programėlėje savo veiklą, jei ji pritaikyta neįgaliesiems.

Nuolatinės šventės rėmėjos įmonių grupės „Penki kontinentai“ vidinės komunikacijos ir socialinės atsakomybės projektų vadovė Vaida Praciuvienė pasidžiaugė tuo, kad specifinių galimybių žmonėms stengiamasi sudaryti daugiau sąlygų integruotis į visuomenę. Artimiausiu metu „Penkių kontinentų“ grupė kartu su „Vilties“ auklėtiniais numato dalyvauti projekte „DUOday“, kai įmonės darbuotojas ir žmogus su negalia sudaro darnų duetą, visą dieną dirbdami kartu.  Projektas suteikia galimybę specifinių poreikių žmogui susipažinti su įmonės veikla, išbandyti įprastas darbuotojų užduotis.

Dėl COVID-19 pandemijos ribojimų šiemet šventėje nevyko tradicinė bendrijos mokyklų auklėtinių rankdarbių mugė, sulaukdavusi „Penkių kontinentų“ įmonių grupės darbuotojų dėmesio. Tačiau  šventėje buvo smagu matyti „Kavos galia“ iniciatyvos atstovus, pavaišinusius visus kava ir įrodžiusius, kad žmonės su negalia gali dirbti, integruodamiesi į visuomenę.

Daugiau nei 30 metų Lietuvoje veikiančiai bendrijai „Viltis“ priklauso daugiau nei 60 Lietuvos organizacijų, kurios jungia beveik 12 tūkst. sutrikusio intelekto vaikų ir suaugusiųjų bei jų šeimų ir globėjų.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

komentarai

Kaip kinta bankomatų atakos ir kokia naujų grėsmių bankams kaina

Bankomatų atakų kasmet vis daugėja. Keičiasi jų pobūdis, jos sudėtingėja. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė per pirmąjį 2019 m. ketvirtį uždirbo 10,9 mln. eurų pajamų

Unikalius informacinių technologijų sprendimus kuriančios įmonių grupės „Penki kontinentai“ pardavimo pajamos pirmąjį 2019 m. ketvirtį pasiekė 10,9 mln. Eur arba 25 proc. daugiau nei prieš metus per tą patį laikotarpį, kai grupės pajamos sudarė 8,7 mln. eurų. skaityti »

Uzbekistano bankui „Ipak Yuli“ įrengti automatizuoti valiutos keitimo centrai

Pastaraisiais metais bankiniame sektoriuje vyksta dideli savitarnos įrangos paskirties pokyčiai. skaityti »

Išmanioji televizija visą vasarą už neįtikėtiną kainą

Atėjus kalendorinei vasarai, „Penki“ nori pradžiuginti savo esamus ir būsimus klientus ypatingais pasiūlymais. Vasaros laikotarpiu užsisakę „Penki“ išmaniąją televiziją, ja vasaros mėnesiais galėsite naudotis tik už 1 Eur/ mėn. skaityti »

Lietuvos įmonė prisideda prie Nigerijos bankų saugumo

Afrika yra didelių kontrastų šalis, kurioje vienu metu galima aptikti aktyviai besiplėtojančius miestus, o šalimais – skurdą ir lūšnynų rajonus. skaityti »

Atgijusios legendinės lenktynės į 31-ą verslo centro „Europa“ aukštą

Po daugelio metų pertraukos Vilniuje vyko ekstremalusis bėgimas į 31-ą aukščiausio Baltijos šalyse verslo centro „Europa“ aukštą. skaityti »

„Penki kontinentai“ išleido knygą apie grynųjų pinigų judėjimą

Dar visai neseniai įmonių grupė „Penki kontinentai“ išleido Tachmasib Dadašev knygą „Šiuolaikinės vaizdo apsaugos platformos“, o šiandien vartome jau antrąją šio autoriaus knygą – „Grynųjų pinigų judėjimas: istorija ir technologinės perspektyvos“. skaityti »

Apie pinigų ciklo evoliuciją ir grynųjų judėjimo valdymo strategiją – tarptautiniame seminare

Tarptautinis seminaras apie grynųjų pinigų operacijas yra vienas iš autoritetingų forumų, suburiančių grynųjų pinigų srautų valdymo specialistus iš komercinių ir valstybinių bankų. skaityti »

V. Nazarenko: apie S&G 2019-ųjų planus ir partnerystę su BS/2

Jau daugiau nei 160 metų pasaulyje žinomas „Sargent and Greenleaf“ (S&G) vardas. skaityti »