„Wincor World 2010“: bankinio sektoriaus atnaujinimas

Publikuota: 2010 m. vasario 2 d. antradienis

 
„Wincor World 2010“
Vokietijos Pederborno mieste vyko tarptautinė paroda „Wincor World 2010“.  Renginyje, organizuojamame antros pagal dydį pasaulyje savitarnos įrenginių gamintojos „Wincor Nixdorf“, dalyvavo tokios garsios įmonės, kaip „Microsoft“, „Cisco“, „Oracle“, SAP ir BS/2.

 

Parodoje buvo pristatytos moderniausios mokėjimo už paslaugas ir prekes sistemos, naujausia mažmeninės bankininkystės sektoriui skirta programinė įranga. Atskiras paviljonas buvo skirtas ir saugumo įrangai.

Pasak organizatorių, puiku, jog daugumą parodoje pristatytų produktų galima naudoti jau šiandien.

 

Daugiausia dėmesio renginyje buvo skirta grynųjų pinigų srautų savitarnos įrenginiuose valdymo optimizavimui. Pasak „Wincor Nixdorf“ kompanijos prezidento Ekardo Heidlofo (Eckard Heidloff), dauguma bankų per paskutiniuosius 50 metų dar nepakeitę šios srities darbo metodikos. O 60 proc. visų savitarnos įrangai skirtų sąnaudų susiję su grynųjų pinigų operacijomis. Parodos dalyviai esą pasiūlė nemažai sprendimų šioms sąnaudoms sumažinti.

 

Parodoje dalyvavusio Lietuvos įmonės BS/2 techninio direktoriaus Tomo Bublio teigimu, tikra „antikrizine bomba“ tapo renginyje pristatyta nauja „Wincor Nixdorf“ įmonės savitarnos įrenginių linija CINEO (paraidžiui: Cash Intelligent ir NEO – t. y. nauja).

 

Wincor Nixdorf pristatė savo bankomatus, grynųjų pinigų priėmimo ir išdavimo seifus su bendra unifikuota kasete, kurioje saugoma visa svarbiausia informacija apie juose esančias pinigų sumas, nominalus, valiutą ir kt. Šis sprendimas pirmiausia padeda sutaupyti inkasacijos išlaidas, – pasakoja Tomas Bublys. – Tarkime, prekybos vietoje įrengta 10 darbo vietų kasininkams, kurių kiekvienas turi po mažą seifą su kasetėmis. Pasibaigus darbo dienai, kuomet seifo kasetės pripildytos grynųjų pinigų, jas galima pakeisti tuščiomis bankomatų kasetėmis. Rinkoje ši nauja įrangos linija pasirodys artimiausiais mėnesiais.“

 

Kalbant apie savitarnos įrenginių saugumą, ypatingo dėmesio parodoje sulaukė BS/2 sukurtas intelektinis įrenginių monitoringo sprendimas „ATMeye.iQ“, kuris pagal 2009 m. gruodžio mėn. su vokiečių bendrove „Wincor Nixdorf“ pasirašytą partnerystės sutartį patenka į pasauliniu mastu platinamų partnerių produktų sąrašą.

 

Parodos metu auksinės „Wincor Nixdorf“ partnerės statusą turinčios BS/2 įmonės atstovai pristatė ne vieną verslo valdymui ir monitoringui skirtą .iQ šeimos produktą, susitiko su savo klientais bei partneriais, tarp kurių:  „Kapitalbank“ (Azerbaidžanas), „Nurbank“ (Kazachstanas), „Latvijas Krajbanka“ (Latvija, ), SEB (Estija), TBC (Gruzija), AUB (Kirgizija) ir kitų šalių bankai.

 

 

Paroda iš viso sulaukė per 7 000 lankytojų.

 

Šaltinis: Penki. lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“ (1)

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »