XXI amžiuje analoginė televizija užleidžia vietą skaitmeninei

Publikuota: 2010 m. gegužės 13 d. ketvirtadienis

Televizija
Šiandien visas pasaulis intensyviai ruošiasi pasitikti skaitmeninės televizijos amžių. Lietuva neatsilieka nuo pasaulinių tendencijų ir ta linkme taip pat žengia tvirtus žingsnius: iki 2012 metų spalio 29 dienos analoginę antžeminę televiziją mūsų šalyje turėtų visiškai pakeisti skaitmeninė.

Šiandien analoginės televizijos transliacijas išjungę jau per 10 pasaulio šalių. Pirmieji 2006-aisiais tai padarė Liuksemburgas ir Nyderlandai. 2007 m. – Švedija ir Suomija, vėliau Vokietija, 2009 m. prie jų prisijungė JAV, Norvegija, Danija bei Prancūzija. Prie skaitmeninio formato jau šiais metais ketina pereiti ir Latvija bei Estija, dar po metų Japonija. Jungtinėje Karalystėje, Bulgarijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Airijoje transliacijų ketinama atsisakyti tuo pačiu metu kaip mūsų šalyje, o tarkime, Kinija prie skaitmeninės TV pereis tik 2015-aisiais.

Tad kodėl renkamės skaitmeninę TV?

Nuo savo pirmtakės, analoginės TV, skaitmeninė skiriasi tuo, kad vaizdas ir garsas perduodamas ne analoginiu, o skaitmeniniu signalu. Šis užtikrina efektyvesnį radijo dažnių panaudojimą, įgalina vartotojui suteikti didesnį paslaugų spektrą.

Skaitmeninis signalas yra daug atsparesnis įvairiems trukdžiams nei analoginis, todėl galima matyti daugiau TV programų, rodomas daug kokybiškesnis vaizdas, geresnis ir garsas.

Skaitmeninė televizija neatsiejama nuo raiškiosios televizijos signalų (angl. high definition television – HDTV), kuriems, pasak ekspertų, ir priklausys visos TV ateitis. Be to, skaitmeninis signalas žiūrovui suteikia daugiau galimybių rinktis tai, ką ir kaip jis nori matyti, o ne tik tai, ką siūlo televizijos programa.

Ko reikia, kad matytume skaitmeninę TV?

Statistiniai duomenys rodo, kad iš daugiau kaip 1,5 mln. Lietuvos televizijos buitinių vartotojų naudojamų televizorių apie 90 proc. televizijos imtuvų iki šiol nepritaikyti skaitmeniniam ryšiui priimti, nes yra analoginiai.

Ką gi daryti, kad neliktume prie nieko nerodančių ekranų?

Galime pasekti švedų pavyzdžiu, kurių net 95 proc. pasirūpino skaitmeninės TV priedėliais (angl. set-top box), kurie prijungti prie analoginio televizoriaus konvertuoja skaitmeninį signalą į suprantamą senesniam ekranui ir siunčia į televizorių. Taip pat galima įsigyti naujos kartos televizorių su jau integruotais skaitmeninės TV priedėliais.Tačiau geriausia eiti koja kojon su naujausiomis technologijomis. Tad trečioji galimybė – jau dabar rinktis naujos kartos televiziją!

Interaktyvioji IP televizija „Penki TV“

Besidomintys naujovėmis 2012 metų nelaukia. Jie jau šiandien renkasi sparčiausiai iš visų skaitmeninės televizijos rūšių visame pasaulyje populiarėjančią interaktyviąją IPTV, arba televiziją interneto protokolu (angl. Internet protocol), kurios tiekėjai už tą pačią ar net mažesnę kainą suteikia ir reikiamą įrangą, ir kur kas daugiau bei įvairesnių paslaugų.

Pirmasis tokią televiziją šviesolaidiniu „Skynet“ interneto tinklu dar 2007 m. ėmė tiekti „Penkių kontinentų komunikacijų centras“. Tad „Penki TV“ klientai jau dabar naudojasi inteaktyvosios TV teikiamomis galimybėmis.

Prijungus TV priedėlį prie televizoriaus, galima ne tik įprastai žiūrėti TV, bet ir pačiam dalyvauti savo mėgstamos televizijos kūrimo procese: be lietuviškų populiariausių užsienio kanalų (daugiau nei 80) iš specialių rinkinių užsisakyti papildomų kanalų, susikurti savo grojaraščius, žiūrėti net 8 raiškiosios televizijos (HDTV) kanalus (vienas iš jų jau siūlo ir 3D transliacijų).

Taip pat „Penki TV“ žiūrovai gali naudotis „Home Media Gateway“ programa, leidžiančia kompiuteryje saugomus failus perkelti į televizoriaus ekraną, siūloma ir interneto naršyklės televizoriaus ekrane, virtualios vaizdo nuomos, virtualiojo kino teatro, TV transliacijos valdymo, interaktyvių žaidimų ir dar daug kitų paslaugų, kurių neteikia nei kabelinės, nei palydovinės televizijos.

3D LED televizorius

„Penki TV“ naujiena – trimatės (3D) transliacijos Jūsų namuose

Šiandien „Penki TV“ pristato džiugią naujieną. Trimačio vaizdo technologija 3D, kuria buvo galima mėgautis tik kino teatruose, jau atkeliavo ir į mūsų namus. Europoje atsirado pirmasis didelės raiškos kanalas HD1 su 3D formato transliacijomis, o vieni pirmųjų jį gali įvertinti visi interaktyviosios IP televizijos „Penki TV“ žiūrovai.

3D kanalas siūlo patirti naujų pojūčių – koncertą stebėti tarsi būnant šalia atlikėjų ir grojant jų instrumentais, o futbolo varžybose į vartus siunčiant kamuolį pasijusti vartininko kailyje – vaizdas neapsakomai aiškus ir realus.

Norint matyti šiuos vaizdus reikia specialaus televizoriaus su 3D signalų dekoderiu ir 3D akinių, kurių galima įsigyti buitinės technikos parduotuvėse.

Ir tai dar ne viskas! Netrukus „Penki TV“ žiūrovai namuose galės mėgautis ir 3D filmais. Tam net nereikės ypatingo televizoriaus – tik specialių visiems lengvai prieinamų akinių!

Ypatingi „Penki TV“ pasiūlymai

Interaktyviosios IP televizijos klientas iš tiesų gali valdyti TV pagal savo norus, juolab, kad kiekvienam norinčiam šią televiziją užsisakyti – tiek besinaudojančiam „Skynet“ internetu, tiek besiruošiančiam jį įsigyti – nuolat sudaromos lanksčios sąlygos.

Šiuo metu visiems „Skynet“ klientams iki mėnesio pabaigos pasirašius dvejų metų sutartį IP televizijai „Penki TV“ įsigyti, ši visus metus kainuos tik 18,00 Lt/mėn.

O dar tik planuojantiems prisijungti prie gausios „Skynet“ bendruomenės dabar siūlomos itin palankios sąlygos kartu įsigyti ir interaktyviąją televiziją „Penki TV“.

Daugiau informacijos >>>

Įsigiję naujausiomis technologijomis paremtą ir nuolat ypatingų naujovių savo klientams siūlančią IP televiziją „Penki TV“ neapsiriksime, nes tai mūsų skaitmeninio amžiaus ateities televizija.

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Užsakomųjų IT paslaugų privalumai ir trūkumai

Užsakovai skirtingai supranta, kas yra užsakomosios paslaugos ir kuo jos skiriasi nuo įprastinės techninės pagalbos, nes abiem atvejais įmonė perduoda tam tikrus verslo procesus trečiajai šaliai. „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Techninės priežiūros departamento vadovas Andrius Kiaunė pastebi, kad techninė pagalba paprastai būna vienkartinė arba periodinė. skaityti »

Mobilioji „Cash Management.iQ“ versija: naujos inkasacijų kontrolės galimybės

Viena iš BS/2 programinio sprendimo „Cash Management.iQ“ funkcijų – nuotolinė inkasatorių darbo stebėsena realiuoju laiku. Nuo šiol grynųjų pinigų priėmimą ir perdavimą galima sekti per mobilųjį įrenginį (išmanųjį telefoną, nešiojamąjį ar stacionarų QR kodų skenerį). skaityti »

Kas ta veidų aptikimo funkcija ir kaip ji gali padėti bankams apsaugoti bankomatus

Veidų aptikimas (angl. Face Detection) – tai biometrijos technologijų pagrindu veikianti funkcija, padedanti nustatyti, ar prieš vaizdo kamerą stovi gyvas žmogus. Ši funkcija įdiegta į BS/2 sukurtą bankinės įrangos vaizdo stebėsenos ir apsaugos sprendimą „ATMeye.iQ“. skaityti »

„Intersect 2019“. Bankininkystės sektoriaus patirtis ir ateities vizija

Nepaisant spartaus pasaulinio skaitmenizavimo proceso, bankų skyriai artimiausiu metu neišnyks. Finansų įstaigos supranta, kad atsisakydamos realių klientų aptarnavimo centrų, prarastų artimą ryšį su klientais ir jų pasitikėjimą. Tokią nuomonę išsakė „Diebold Nixdorf“ prezidentas Gerrard Schmid, atidarydamas trijų dienų konferenciją „Intersect 2019“, vykusią Las Vegase (JAV). Renginyje dalyvavo ir „Penkių kontinentų“ grupės įmonės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) atstovai. skaityti »

Nauja „ProfIT“ interneto svetainė – daugiau galimybių verslui

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“, valdantis užsakomųjų IT paslaugų (angl. outsourcing) kompleksą verslui iš vienų rankų „ProfIT“, savo verslo partneriams pristato atnaujintą jo interneto svetainę. skaityti »

Ateities prekyba. „Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavimas

Naujausios mažmeninės prekybos tendencijos ir pokyčiai buvo pagrindinės temos, svarstytos pasaulinio bankinių ir mažmeninės prekybos technologijų gamintojo „Diebold Nixdorf“ partnerių iš Rytų Europos suvažiavime. skaityti »

Lietuvos gyventojai vis dažniau renkasi spartųjį šviesolaidinį internetą ir IPTV

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, abonentų, kurie naudojasi interneto prieigos paslaugomis, teikiamomis šviesolaidinėmis linijomis, skaičius nuolat auga. skaityti »

Naujos „Payments.iQ“ galimybės mokėjimo operacijoms stebėti

BS/2 išleido atnaujintą programinio sprendimo „Payments.iQ“ versiją, kuri iš esmės keičia požiūrį į skirtingų naudotojų grupių darbo organizavimą. skaityti »

12-ika Lietuvos regioninių gydymo įstaigų patikėjo virtualių serverių priežiūrą „ProfIT“

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“, valdantis „ProfIT“ – užsakomųjų IT paslaugų (angl. outsourcing) kompleksą verslui iš vienų rankų – pasirašė jungtinę informacinių sistemų infrastruktūros priežiūros paslaugų sutartį su 12-a Lietuvos regioninių gydymo įstaigų. skaityti »

Bankomatų apsauga: kaip panaudoti visas vaizdo stebėsenos sistemos galimybes

2019 m. Europos saugių mokėjimo operacijų asociacija (angl. European Association for Secure Transactions) paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad per pastaruosius metus bankomatų fizinių atakų skaičius Europoje išaugo 27 proc. (nuo 3 584 iki 4 549 incidentų), o tokiu būdu pavogtų pinigų skaičius – 16 proc. (nuo 31 iki 36 mln. eurų). skaityti »