„Fujitsu“ sukūrė naujos kartos jutiklinę sąsają

Publikuota: 2013 m. balandžio 8 d. pirmadienis

Bendrovės „Fujitsu“ tyrimų padalinys „Fujitsu Laboratories“ sukūrė kompiuterinę sąsają, reaguojančią į vartotojo pirštus ir popieriuje pateikiama informacija. Pirmieji šią sąsają naudojantys „Fujitsu“ gaminiai rinkoje pasirodys 2014-ųjų kovą.

„Fujitsu Laboratories“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip žmogus pirštais pažymi kelias vietas ant stalo padėtame lape. Kompiuteris nuskenuoja tas vietas, atpažįsta turinį ir įkelia jį į savo atmintį. Taip pat demonstruojama galimybė papildyti spausdintinį atvaizdą skaitmenine grafika ir tekstų skenavimo funkcija.

Skelbiama, kad naujosios kartos sąsaja yra nebrangi: ši technologija pagrįsta vaizdo kamera ir projektoriumi. Pasak „Fujitsu Laboratories“ atstovų, šios įrangos visiškai pakanka, kad būtų galima labai tiksliai nustatyti objektų formą ir pirštų padėtį net žemos vaizdo raiškos režimu. Sistema atpažįsta pirštus pagal jų kontūrus ir spalvą.

Sąsajai atpažinus pirštus vaizdas apdorojamas siekiant tiksliai nustatyti pirštų lietimosi prie įvairių objektų vietą. Skelbiama, kad net ir tuo atveju, kai naudojama žemos raiškos internetinė vaizdo kamera, sistema užtikrina pakankamą tikslumą. „Fujitsu Laboratories“ sistema gali sekti pirštus, judančius 30 cm per sekundę greičiu, o tokia sparta atitinka pirštų judėjimo greitį dirbant kompiuterio klaviatūra.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

„Android 6.0“ leis patvirtinti pirkimą piršto atspaudu

Naujoje „Google Play“ versijoje, naudojant sistemą „Android 6.0“, pasiūlyta galimybė operatyviai patvirtinti pirkimą vienu piršto prisilietimu prie atspaudo jutiklio. skaityti »

„Microsoft“ pristatė „Office 2016“

„Microsoft“ pradėjo platinti naująjį „Office 2016“ programų paketą, padėsiantį žmonėms patogiau dirbti komandose. Atnaujintos „Office 2016“ programos taps debesų kompiuterija paremtos „Office 365“ platformos dalimi skaityti »

Japonai sukūrė programą, padedančią priimti sudėtingus sprendimus

Japonijos bendrovė „Hitachi“ sukūrė kompiuterinę programą, kuri padeda priimti sudėtingus sprendimus. skaityti »

IBM superkompiuteris rūpinsis sveikata

Korporacija IBM paskelbė perkanti medicinos atvaizdų apdorojimo technologiją „Merge Healthcare“. skaityti »

Kuriama nenulaužiama „Windows“ versija

Izraelyje veikianti pradedančioji bendrovė „Morphisec“ kuria 100 proc. nuo programišių apsaugotą operacinės sistemos „Windows“ versiją. skaityti »

„Microsoft“ išleido „Google Translate“ analogą

„Microsoft“ išleido automatinio vertimo programą „Microsoft Translator“, kuri veikia mobiliuosiuose įrenginiuose, taip pat išmaniuosiuose laikrodžiuose. skaityti »

„Windows 10“ jau prieinama 190-yje pasaulio šalių

„Windows 7“ ir „Windows 8.1“ naudotojai, iš anksto užsisakę ir rezervavę naują operacinės sistemos „Windows 10“ versiją, jau ima gauti atnaujinimus. skaityti »

„Facebook“ planuoja naują komunikacijos platformą – trimatę virtualią realybę

Kompanija „Facebook“ išsikėlė užduotį sukurti ir platinti internete naują komunikavimo būdą – trimatę virtualią realybę. skaityti »

„Microsoft“ sukūrė pasaulį greitinančią programą

„Microsoft“ išleido programą „Hyperlapse“, skirtą kurti pagreitintam vaizdo filmui. skaityti »

Vykstantiems atsotogauti – „ECC-Net: Travel“ mobilioji programa

Apsauginis kremas nuo saulės, akiniai nuo saulės ir kelionės dokumentai paruošti? Pasirengę svajonių atostogoms? Būkite pasiruošę ir atsisiųskite naudingą kelionėse mobilijąją programą „ECC-Net: Travel“, kurią specialiai sukūrė Europos vartotojų centrų tinklas (ECC-Net). skaityti »