Po ilgos kovos „Android Jelly Bean“ versijos pagaliau aplenkė „Android Gingerbread“

Publikuota: 2013 m. liepos 9 d. antradienis

Dominavimo eros pabaiga ateina visiems seniems produktams. Kalbant apie mobiliąją „Google Android“ operacinę sistemą, tai buvo „2.3 Gingerbread” versija. Vis dėlto situacija keičiasi ir naujausia jungtinė „4.1 bei 4.2 Jelly Bean” versija nurungė senąją pagal rinkos dalį.

Nepaisant to fakto, jog pirmoji „Android 2.3 Gingerbread” versija pasirodė dar 2010 metų gruodžio mėnesį, dėl savo nereiklios prigimties iki šiol, pagal birželio mėnesio duomenis, turi 34.1% rinkos dalies. Antroje vietoje yra „Android 4.1 Jelly Bean” versija su 32,3 proc. rinkos dalies.

Nors skaičiai atrodo mažesni, tačiau „Jelly Bean“ yra jungtinė versija, kurią sudaro tiek „Android 4.1”, tiek ir „Android 4.2”, kurios labai nesiskiria. Štai „Android 4.2” birželį turėjo 5,6 proc. rinkos, kas reiškia, jog bendra „Jelly Bean“ rinkos dalis jau yra net 37,9 proc.

Abi „Android Jelly Bean“ versijos birželį didino savo rinkos dalis, lyginant su geguže. Daugiausia rinkos dalies buvo „pavogta“ iš „Android Gingerbread“ bei „Android Ice Cream Sandwich“. Verta pažymėti, kad kai kurios programos iš „Play Store“ parduotuvės neveikia su žemesne, nei „Android 4.0” versija, o pastarosios jau sudaro virš 60 proc. visos „Android“ ekosistemos. Šis skaičius didės ir liepos mėnesį, nes laukiami paskutiniai „Jelly Bean“ atnaujinimai vidutinės klasės telefonams, kurie vis dar turi „Gingerbread“ versijas, o nauji telefonai viską dar lagiau paspartins.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

HP naujiena – 7 colių planšetė su „Android“ sistema

HP pasiūlė nebrangų, eilinių vartotojų poreikiams pritaikytą „HP Slate7“ planšetinį kompiuterį su „Android Jelly Bean“ operacine sistema, suteikiančia patogią prieigą prie „Google Mobile“ paslaugų. Lietuvoje kompiuteris prekyboje pasirodys liepos pabaigoje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

OS „Windows 8“ nereikalaus spartesnės įrangos

OS „Windows 8“ išlaikys kuo mažesnius sisteminius reiklavimus. skaityti »

„Windows XP“ vis dar pirmauja

„Windows XP“ vis dar lieka priekyje. skaityti »

„Microsoft“ nutraukia „Office XP“ techninį palaikymą

Šiandien nutraukiamas programų rinkinio „Office XP“ techninis palaikymas. skaityti »

„Wordpress“ paremtų tinklalapių skaičius perkopė 50 mln. ribą

Tinklalapių, sukurtų remiantis atvirąja sistema „Wordpress“, skaičius 2011 metų liepos 10 dieną perkopė 50 mln. ribą. skaityti »

Sausį pasirodys „Windows 8“?

Kompanija "Microsoft" pristatys „Windows 8“ operacinę sistemą. skaityti »

„eBay“ aukcione galima nusipirkti registracijos kvietimą į „Google +“

Interneto aukcione „eBay“ atsirado kvietimų į socialinį tinklą „Google+“, kurių kaina svyruoja nuo 1 cento iki 20 JAV dolerių. skaityti »

Atnaujintas „Skype“ išmaniesiems telefonams „Android“

„Skype“ versija, skirta „Android“ operacinei sistemai. skaityti »

„Internet Explorer“ naršyklė laikysis įsipareigojimų verslo ir namų vartotojams

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie interneto naršyklių – „Firefox ir „Chrome“ – kūrėjų požiūrį į verslo, valstybinių įmonių ar kitų organizacijų naudojimąsi naršyklėmis ir jų palaikymą. skaityti »

Kasdien aktyvuojami „Android“ sumanieji telefonai

Sparčiai populiarėjanti mobilioji „Android“ operacinė sistema išmaniuosiuose telefonuose kasdien aktyvuojama daugiau nei 500 tūkstančių kartų. skaityti »

Naršyklėje „Opera“ atsirado slaptažodžių sinchronizavimo funkcija

Bendrovė „Opera Software“ išleido naują naršyklės „Opera“ versiją 11.50, kuri bus prieinama „Windows“, „Mac OS X“ bei „Linux“ operacinėms sistemoms. skaityti »