Rugsėjo 10-19 d. net penkiuose miestuose nusileis erdvėlaivis „Žemė".
Rugsėjo 10-19 d. net penkiuose miestuose nusileis erdvėlaivis „Žemė". Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose smalsuolių, besidominčių mokslo naujovėmis, lauks per 200 renginių, mokslinių eksperimentų, naujausių išradimų ir technologinių stebuklų demonstracijų.
Šiemet organizuojamas jau dešimtasis – jubiliejinis – mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Ta proga rugsėjo 13 d. Kauno technologijos universiteto Studentų miestelyje vyks tarptautinė mokslo mugė.
Joje dalyviai išvys pirmuosius lietuviškus kosminius palydovus, nepilotuojamus lėktuvus, išmoks suteikti pirmąją pagalbą. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pristatys modernią mobiliąją laboratoriją. Festivalio dalyviai susipažins su didžiausia Baltijos šalyse laboratorija ant ratų. Joje gausu moderniausios mokslinės įrangos: mikroskopų, 3D staklių, robotų, lazerinės, astronominės ir kitokios įrangos.
KTU mokslininkai ir studentai visuomenei pristatys įvairiausius reiškinius, atskleis, kaip gimsta išradimai, kuriamos ir atrandamos naujos medžiagos.
Viso festivalio metu mokslo įdomybėmis ir galimybėmis dalysis įvairūs užsienio šalių tyrėjai, menininkai, įvairių sričių specialistai.
Varšuvos M. Koperniko mokslo centro direktorius Robertas Firmhoferis supažindins su centro reikšme, ugdant įvairaus amžiaus lankytojų smalsumą.
Du šmaikštūs viešųjų ryšių ekspertai iš Didžiosios Britanijos: Mycas Riggulsfordas ir Quentinas Cooperis surengs mokslo komunikacijos seminarus mokslininkams, pedagogams ir studentams.
BBC žurnalistas ir mokslo populiarinimo filmų prodiuseris Chrisas Riley papasakos apie naujausias kosminių tyrimų tendencijas pasaulyje. Festivalyje bus parodytas vienas geriausių jo darbų – apie „Apollo“ programą pasakojantis dokumentinis filmas „Mėnulio šešėlyje“.