Artėja septintoji „Tyrėjų naktis“, kurioje numatoma rekordiškai daug renginių

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 30 d. antradienis

Rugsėjo 23 dieną, temstant, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Molėtuose ir kituose mažesniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose traukos centrais taps mokslo laboratorijos bei tyrimų centrai. Tyrėjų naktyje Lietuvos mokslininkai visiems norintiems – nuo vaikų iki senjorų – atvers duris į erdves, kurios paprastai nėra prieinamos plačiajai visuomenei.

„Tyrėjų naktis“ yra išskirtinis renginys, kai visos Europos mokslo ir tyrimų laboratorijos atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina tie, kurie paprastai dirba už gerai uždarytų durų. Tądien mokslo entuziastai turi puikią progą susipažinti su darbais, kurie išties yra įtraukiantys ir intriguojantys. Mokslui skirta diena trumpa, o nemokamų renginių apie pačias įvairiausias mokslo sritis daugiau nei šimtas, tad įdomiai praleisti vakarą galės kiekvienas", – sako naktį rengiančios Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos vicepirmininkas Tomas Žalandauskas.

Šiemet „Tyrėjų naktyje“ dalyvaus jau 32 Europos šalys, t.y. 320 Europos miestų. Tai Europos Komisijos iniciatyva. Lietuvoje renginį organizuojanti Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga kartu su partneriais pakvies į daugiau nei 100 renginių. Organizatoriai tikisi, kad ir dalyvių bus dvigubai daugiau nei prieš metus – per 10 000.

Sostinėje renginiai vyks Vilniaus ir Vilniaus Gedimino technikos universitetuose. Vilniaus universitetas visuomenę kviečia į atvirus renginius Botanikos sode, Chemijos, Fizikos, Filosofijos, Gamtos mokslų fakultetuose, Planetariume. Pažiūrėti į žvaigždes ir pažinti kosmoso pasaulį bus galima Molėtų astronomijos observatorijoje. Ši vieta tradiciškai sutraukia itin daug mokslo atradėjų–mėgėjų.

Pirmą kartą projekte dalyvaujančiame Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai demonstruos bandymus su konstrukcijų griūtimis, rodys, kaip tiria medžiagų kokybę, bus galima apžiūrėti skrydžių valdymo treniruoklį ir susipažinti su robotų mokslu Lietuvoje.

Kaune Lietuvos energetikos instituto ir Kauno technologijos universiteto (KTU) tyrėjai skaitys paskaitas, laboratorijose bus rodomi įdomūs eksperimentai, veiks parodos, bus galima susipažinti su mokslininkų pomėgiais, išbandyti jėgas mokslo viktorinoje.

KTU padalinys Panevėžyje atveria laboratorijas ir kviečia susipažinti su fizikos, mechanikos ir automatikos reiškiniais. Mažuosius prie paslaptingo mokslo pasaulio žaidimais ir konkursais priartins tądien veiksiantis „Vaikų universitetas“.

Klaipėdos universitetas „Tyrėjų naktį“ siūlo pažvelgti į jūrininkystę iš arčiau Jūrų technikos fakultete bei įžengti į paslaptingą augalų pasaulį Botanikos sode.

Šiaulių universitetas šiemet daug kalbės apie praktinį augalų naudojimą, parodys, kiek žmogui turėtų užtekti elektros energijos, pakvies šiauliečius ir miesto svečius apžiūrėti unikalią drugelių kolekciją ir susipažinti su kitomis mokslo įdomybėmis.

Tyrėjų naktį rengia Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga kartu su Kauno technologijos universitetu, Klaipėdos universitetu, Lietuvos energetikos institutu, Socialinių inovacijų institutu, Šiaulių universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Vilniaus universitetu.

Detalesnė renginio programa: www.tyrėjųnaktis.lt

P.S. ar žinojote, kad ženklas „@“ XV – XVI amžiais buvo svorio matas, reiškiantis 12–13 kg? (:

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos banke – metinis Baltijos šalių centrinių bankų vadovų susitikimas

Birželio 3 d., antradienį Lietuvos banke Vilniuje vyks metinis Baltijos šalių centrinių bankų vadovų susitikimas. skaityti »

Lietuvos verslo konfederacijos 20-metis: diskusija apie Lietuvos verslo dvidešimtmetį – tiesiogiai internetu

Minint vienos didžiausių ir įtakingiausių šalies organizacijų – Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva – dvidešimtmetį, TV kanalas „Penki TV“ kviečia stebėti tiesioginę šia proga organizuojamos diskusijos transliaciją iš Valdovų rūmų. skaityti »

Seime vyks tarptautinė konferencija „IKT projektai mokyklai“

Birželio 6 d., penktadienį, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institutas drauge su Ugdymo plėtotės centru Seime organizuoja tarptautinę konferenciją „IKT projektai mokyklai“. skaityti »

Vilniuje – didžiausias nepriklausomas IT saugumo forumas Baltijos šalyse

Gegužės 29 d.(ketvirtadienį) Vilniuje, „Litexpo“ parodų centro 5-oje salėje, vyks tarptautinis virtualios erdvės saugumo forumas „Baltic CyberSecurity Forum 2014“. skaityti »

Kvietimas į Programinio kodo poezijos skaitymus

Š. m. gegužės 27 d. 20 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) vyks „Poezijos pavasario 2014“ programinio kodo poezijos skaitymo vakaras. skaityti »

Praktinė nanotechnologijų konferencija B. Lubio atminimui

Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3) kviečiame dalyvauti pirmą kartą šalyje organizuojamoje praktinėje tarptautinėje konferencijoje „NANOTECHNOLOGIJOS: MOKSLAS IR PRAKTIKA“, kuri skirta šios konferencijos iniciatoriaus ir ilgamečio LPK prezidento Bronislovo Lubio atminimui. skaityti »

Kauniečiams ir miesto svečiams – unikali galimybė pirmiesiems išvysti lietuviškas eurų monetas

Kaune atidaryta Lietuvos banko paroda „Vytis: nuo lietuviško denaro iki euro“ yra vienintelė vieta, kur šalies gyventojai gali pamatyti būsimus mūsų pinigus. skaityti »

Tarptautinėje finansų rinkų konferencijoje – pasaulinio garso pranešėjai

ISM ekonomikos ir vadybos universitete Vilniuje vyks antroji Lietuvos finansų rinkų instituto (LFRI) organizuojama Tarptautinė finansų rinkų konferencija. skaityti »

Į Maskvą kviečia telekomunikacijos ir informacijos paroda „Sviaz Expocomm 2014“

Š. m. gegužės 13–16 dienomis Maskvoje vyks tarptautinė telekomunikacijos įrangos, valdymo sistemų, informacinių technologijų ir ryšio paslaugų paroda „Sviaz Expocomm 2014“. skaityti »

Besidomintiems aukštosiomis technologijomis – tarptautinė konferencija

2014 m. gegužės 15 – 16 dienomis kviečiame į tarptautinę konferenciją „NANOTECHNOLOGIJOS: MOKSLAS IR PRAKTIKA“. skaityti »