Goetheʼs Fausto ir Mefistofelio susitikimas skaitmeninėje eroje

Publikuota: 2015 m. gegužės 8 d. penktadienis

Gegužės 14–16 d. Lietuvos publikai bus pristatytas unikalus žaidimas. Tai nauja pažintis su garsiausio vokiečių rašytojo Johanno Wolfgango von Goetheʼs (1749–1832) kūriniu. Kiekvienas žaidimo dalyvis galės tapti pagrindiniu pjesės veikėju ir skaitmeniniame pasaulyje susitikti su savo priešininku Mefistofeliu. Žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“ sukūrė Goetheʼs institutas Korėjoje kartu su Pietų Korėjos žaidimų kūrimo kompanija NOLGONG.

Faustas skaitmeniniame amžiuje

Žaidimo formatas unikalus: nustatytoje vietoje nustatytu laiku susirenka grupė žaidėjų, iš kurių kiekvienas įsijaučia į jaunojo Fausto vaidmenį. Apsiginklavę išmaniaisiais telefonais ir kupini ryžto mesti iššūkį gyvenimui, jie susiduria su virtualiomis MEPHISTO&co. pagundomis, su pasiūlymais parduoti savo vertybes ir idealus. Prisijungus prie žaidimo patvirtinamas Fausto sandėris su MEPHISTO&co. ir parduodama siela. Viliojantis žaidimas prasideda.

Vykdydamas šį inovacinį projektą, Goetheʼs institutas pasirinko nepramintą kelią. Pradžią žaidimui davė klausimas, kokiomis priemonėms naudotųsi Faustas ir Mefistofelis, jei susitiktų skaitmeninėje epochoje. Tiesa, amžini klausimai išliko tie patys. Kas svarbu žmogui gyvenime? Kaip susiformuoja asmens vertybės? Kokią kainą pasiryžtama sumokėti už sėkmę?

Žaidimo pagrindas – šiuolaikiška J. W. Goetheʼs „Fausto“ interpretacija. Bendradarbiaujant su dramaturgu Benjaminu von Blombergu (Brėmeno teatras), ši XIX a. pradžioje sukurta pjesė buvo išversta į skaitmeninę kalbą. Žaidėjas tampa pagrindiniu veikėju Faustu, o jo nelabasis priešininkas Mefistofelis, kaip skaitmeninio žaidimo dalis, lieka tik pragaištinga virtuali šiuolaikinio pasaulio figūra.

Vilniuje rengiamuose žaidimo seansuose šiuolaikinio Mefistofelio vaidmenį atliks aktorius Martynas Nedzinskas. Žaidimas vyks lietuvių kalba, tačiau jame gali dalyvauti ir žaidėjai, kalbantys vokiškai arba angliškai. Virtualioje žaidimo programoje kalbą bus galima pasirinkti.

VU biblioteka atveria duris

Žaidimas Vilniuje vyks Vilniaus universiteto bibliotekoje. Ji išsiskiria reikšmingu mokslui, švietimui ir kultūrai sukauptu paveldu. Čia saugomos kultūros paveldo retenybės: seniausia spausdinta knyga, esanti Lietuvoje – inkunabulas Rabano Mauro „Opus de universo“ (Strassburg, 1467) ir vienas iš dviejų pasaulyje žinomų pirmosios lietuviškos knygos, Martyno Mažvydo „Katekizmo“, egzempliorių. Renginiui parinkta Baltoji salė – senosios observatorijos dalis. Čia nuo 1753 m. veikė ketvirtoji Europoje akademinė astronomijos observatorija.

Žaidimo seansai:

Gegužės 14 d. 16 val. ir 19 val.

Gegužės 15 d. 16 val. ir 19 val.

Gegužės 16 d. 12 val. ir 16 val.

ŽAIDIMO TRUKMĖ: 60–90 min.

Žaidimas „Being Faust – Enter Mephisto“ yra projekto „Žaidimo instinktas“ renginys. Renginių ciklu „Žaidimo instinktas“ Goethe`s institutas siekia atkreipti dėmesį į nuolat didėjančią žaidimų fenomeno reikšmę. Tačiau apie jį kalbama ir žaidimas aptinkamas ne vien komerciniame kontekste, jis tampa pagrindine kultūrinio diskurso tema.

Registracija į žaidimą

Daugiau informacijos:

Plačiau apie žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“

Anonsiniai žaidimo „Being Faust – Enter Mephisto“ filmukai

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Vilniuje prasideda tarptautinė konferencija apie pilietiškumo ugdymą

Lapkričio 16 d.–17 d. Vilniuje vyks tarptautinė konferencija „Piliečio ugdymas: modernumo link“, kurioje bus aptariamas pilietiškumo ugdymas sparčiai kintančiame pasaulyje. skaityti »

Prasidėjo tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Š. m. lapkričio 14-20 dienomis vyks dvidešimtoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ji tradiciškai pradedama garsiniais skaitymais, kasmet suburiančiais daugiau kaip 150 tūkstančius žmonių - dvigubai tiek, kiek suvažiuoja į garsųjį Roskildės festivalį. skaityti »

Dovanokime knygas, kurios keičia gyvenimą!

Šiemet akcija „Knygų Kalėdos“ atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą. skaityti »

Prieš Kalėdas – Vilniaus ir Kauno kalėdinės knygų mugės

Ketvirtą kartą Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija (LiMViLA) su Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos ir Kauno įgulos karininkų ramovėmis šventiškai pasipuošusį gruodį pakvies į SOSTINĖS KALĖDINĘ KNYGŲ MUGĘ ir KAUNO KALĖDINĘ KNYGŲ MUGĘ. skaityti »

LEU GMTF bus minima pasaulinė GIS diena

Lapkričio 16 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto (GMTF) 304 aud. bus minima pasaulinė GIS (Geographic information system) diena. skaityti »

Pasaulio Lietuvių Ekonomikos Forumas 2016: šalies vizionomika ir tapatybės paieškos

Lapkričio 10 d. vyks Pasaulio Lietuvių Ekonomikos Forumas (PLEF), organizuojamas nuo 2009–ųjų. skaityti »

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks LEU prof. dr. Juozo Skiriaus knygos pristatymas

Lapkričio 10 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks Lietuvos edukologijos universiteto profesoriaus Juozo Skiriaus knygos „Lietuvos valdžios ryšiai su JAV lietuviais 1926–1940 metais: suartėjimo kelių paieškos“ pristatymas. skaityti »

Prasideda paroda-konferencija „Išmani Lietuva 2016“

Lapkričio 4 ir 5 d. įsitikinkime Lietuvos pažanga ir pasisemkime idėjų bei įkvėpimo kiekvieno mūsų augimui. skaityti »

Japonijos kultūros projektas „WABI–SABI tobulumas netobulume“ žengia į Lietuvos mokyklas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuoja nacionalinį, pusę metų vyksiantį Japonijos menų ir kultūros projektą „WABI–SABI tobulumas netobulume“, skirtą visiems Lietuvos moksleiviams ir jų pedagogams. skaityti »

Programavimo ekspertai iš 40 pasaulio šalių rinksis Vilniuje

Lapkričio 16 dieną Vilnius penktą kartą taps Europos programuotojų meka – sostinėje vyks tarptautinė konferencija „Build Stuff“. skaityti »