Goetheʼs Fausto ir Mefistofelio susitikimas skaitmeninėje eroje

Publikuota: 2015 m. gegužės 8 d. penktadienis

Gegužės 14–16 d. Lietuvos publikai bus pristatytas unikalus žaidimas. Tai nauja pažintis su garsiausio vokiečių rašytojo Johanno Wolfgango von Goetheʼs (1749–1832) kūriniu. Kiekvienas žaidimo dalyvis galės tapti pagrindiniu pjesės veikėju ir skaitmeniniame pasaulyje susitikti su savo priešininku Mefistofeliu. Žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“ sukūrė Goetheʼs institutas Korėjoje kartu su Pietų Korėjos žaidimų kūrimo kompanija NOLGONG.

Faustas skaitmeniniame amžiuje

Žaidimo formatas unikalus: nustatytoje vietoje nustatytu laiku susirenka grupė žaidėjų, iš kurių kiekvienas įsijaučia į jaunojo Fausto vaidmenį. Apsiginklavę išmaniaisiais telefonais ir kupini ryžto mesti iššūkį gyvenimui, jie susiduria su virtualiomis MEPHISTO&co. pagundomis, su pasiūlymais parduoti savo vertybes ir idealus. Prisijungus prie žaidimo patvirtinamas Fausto sandėris su MEPHISTO&co. ir parduodama siela. Viliojantis žaidimas prasideda.

Vykdydamas šį inovacinį projektą, Goetheʼs institutas pasirinko nepramintą kelią. Pradžią žaidimui davė klausimas, kokiomis priemonėms naudotųsi Faustas ir Mefistofelis, jei susitiktų skaitmeninėje epochoje. Tiesa, amžini klausimai išliko tie patys. Kas svarbu žmogui gyvenime? Kaip susiformuoja asmens vertybės? Kokią kainą pasiryžtama sumokėti už sėkmę?

Žaidimo pagrindas – šiuolaikiška J. W. Goetheʼs „Fausto“ interpretacija. Bendradarbiaujant su dramaturgu Benjaminu von Blombergu (Brėmeno teatras), ši XIX a. pradžioje sukurta pjesė buvo išversta į skaitmeninę kalbą. Žaidėjas tampa pagrindiniu veikėju Faustu, o jo nelabasis priešininkas Mefistofelis, kaip skaitmeninio žaidimo dalis, lieka tik pragaištinga virtuali šiuolaikinio pasaulio figūra.

Vilniuje rengiamuose žaidimo seansuose šiuolaikinio Mefistofelio vaidmenį atliks aktorius Martynas Nedzinskas. Žaidimas vyks lietuvių kalba, tačiau jame gali dalyvauti ir žaidėjai, kalbantys vokiškai arba angliškai. Virtualioje žaidimo programoje kalbą bus galima pasirinkti.

VU biblioteka atveria duris

Žaidimas Vilniuje vyks Vilniaus universiteto bibliotekoje. Ji išsiskiria reikšmingu mokslui, švietimui ir kultūrai sukauptu paveldu. Čia saugomos kultūros paveldo retenybės: seniausia spausdinta knyga, esanti Lietuvoje – inkunabulas Rabano Mauro „Opus de universo“ (Strassburg, 1467) ir vienas iš dviejų pasaulyje žinomų pirmosios lietuviškos knygos, Martyno Mažvydo „Katekizmo“, egzempliorių. Renginiui parinkta Baltoji salė – senosios observatorijos dalis. Čia nuo 1753 m. veikė ketvirtoji Europoje akademinė astronomijos observatorija.

Žaidimo seansai:

Gegužės 14 d. 16 val. ir 19 val.

Gegužės 15 d. 16 val. ir 19 val.

Gegužės 16 d. 12 val. ir 16 val.

ŽAIDIMO TRUKMĖ: 60–90 min.

Žaidimas „Being Faust – Enter Mephisto“ yra projekto „Žaidimo instinktas“ renginys. Renginių ciklu „Žaidimo instinktas“ Goethe`s institutas siekia atkreipti dėmesį į nuolat didėjančią žaidimų fenomeno reikšmę. Tačiau apie jį kalbama ir žaidimas aptinkamas ne vien komerciniame kontekste, jis tampa pagrindine kultūrinio diskurso tema.

Registracija į žaidimą

Daugiau informacijos:

Plačiau apie žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“

Anonsiniai žaidimo „Being Faust – Enter Mephisto“ filmukai

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokinių meninės kūrybos darbų konkurso „Knygų namų šviesa“ geriausių darbų paroda

2016 m. paskelbti Lietuvos bibliotekų metais. Šia proga Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė vaikus ir jaunimą vaizdais, spalvomis, linijomis ir formomis pasvarstyti tema „Knygų namų šviesa“. skaityti »

Pirmą kartą Lietuvoje rengiama tarptautinė konferencija „1000 and Your Story“

Š. m. balandžio 22–23 d. pirmą kartą Lietuvoje vyks tarptautinė konferencija „1000 and Your Story“. skaityti »

Kauno technologijos universitete – mokslo fiesta visai šeimai

Estijoje įsikūręs didžiausias mokslo centras Baltijos šalyse AHHAA balandžio 12–13 d. lankysis Kauno technologijos universitete (KTU). KTU Elektros ir elektronikos fakultete AHHAA pristatys mokslinę-pramoginę programą „Mokslas ant ratų“. skaityti »

Seime vyks konferencija apie Lietuvos ir Baltarusijos tarpetninę partnerystę

Balandžio 8 d., penktadienį, 10 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) vyks konferencija „Lietuvos ir Baltarusijos tarpetninė partnerystė: teisiniai ir instituciniai nacionalinės politikos aspektai“. skaityti »

Susirungs geriausi eurų banknotų ir monetų žinovai

Balandžio 8 d. Lietuvos banko rūmuose Kaune vyks 19 šalių apėmusio internetinio edukacinio žaidimo Euro Run nacionalinis finalas. Čia rungsis ir dėl nugalėtojo vardo kovos keturi geriausi Lietuvos eurų banknotų ir monetų žinovai kartu su savo komandomis. skaityti »

Pažintis su naujausia Agnės Kuzmickaitės kolekcija – ir internete

Šiųmetis pavasaris džiugina ne tik saule ir bundančia gamta, bet ir įkvepiančiomis idėjomis. Savo naujais kūriniais šį pavasarį su visais mados gerbėjais dalinsis viena žinomiausių savo kartos Lietuvos dizainerių Agnė Kuzmickaitė, kurios prekinis ženklas – drugelis – jau tapo atpažįstamas daugelio. skaityti »

SEB bankas konferencijoje „TEDxVilnius 2016“ kvies ieškoti atsakymų, kaip keisis mūsų ateitis

Šiemet SEB bankas progresyvių idėjų konferencijos „TEDxVilnius 2016“ dalyvius kvies atsakyti į kylančius klausimus, kaip kasdien priimami sprendimai lemia mūsų ateitį. skaityti »

LBA metinis renginys: skaitmenizacijos ir reguliavimo iššūkiai bankams bei verslui

Kovo 31 d. Lietuvos bankų asociacija pakvietė viešojo sektoriaus, politikos ir verslo atstovus į tradicinį metinį renginį – apvalaus stalo diskusiją. Šių metų tema – skaitmenizacijos ir reguliavimo iššūkiai bankams bei verslui. skaityti »

VU gimtadienyje – beveik dvidešimt skirtingų renginių

Balandžio 1 d. Vilniaus universitetas (VU) švęs 437-ąjį gimtadienį. Šiemet ši proga bus paminėta visą savaitę truksiančiu VU gimtadienio festivaliu. skaityti »

Tarptautinę vaikų knygos dieną apdovanojami iškiliausi 2015 metų vaikų knygų kūrėjai

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena. Ši diena, sutampanti su žymaus danų pasakininko H. K. Anderseno gimtadieniu, pasaulyje pradėta švęsti 1967 metais, o jos idėją iškėlė Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY). skaityti »