Goetheʼs Fausto ir Mefistofelio susitikimas skaitmeninėje eroje

Publikuota: 2015 m. gegužės 8 d. penktadienis

Gegužės 14–16 d. Lietuvos publikai bus pristatytas unikalus žaidimas. Tai nauja pažintis su garsiausio vokiečių rašytojo Johanno Wolfgango von Goetheʼs (1749–1832) kūriniu. Kiekvienas žaidimo dalyvis galės tapti pagrindiniu pjesės veikėju ir skaitmeniniame pasaulyje susitikti su savo priešininku Mefistofeliu. Žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“ sukūrė Goetheʼs institutas Korėjoje kartu su Pietų Korėjos žaidimų kūrimo kompanija NOLGONG.

Faustas skaitmeniniame amžiuje

Žaidimo formatas unikalus: nustatytoje vietoje nustatytu laiku susirenka grupė žaidėjų, iš kurių kiekvienas įsijaučia į jaunojo Fausto vaidmenį. Apsiginklavę išmaniaisiais telefonais ir kupini ryžto mesti iššūkį gyvenimui, jie susiduria su virtualiomis MEPHISTO&co. pagundomis, su pasiūlymais parduoti savo vertybes ir idealus. Prisijungus prie žaidimo patvirtinamas Fausto sandėris su MEPHISTO&co. ir parduodama siela. Viliojantis žaidimas prasideda.

Vykdydamas šį inovacinį projektą, Goetheʼs institutas pasirinko nepramintą kelią. Pradžią žaidimui davė klausimas, kokiomis priemonėms naudotųsi Faustas ir Mefistofelis, jei susitiktų skaitmeninėje epochoje. Tiesa, amžini klausimai išliko tie patys. Kas svarbu žmogui gyvenime? Kaip susiformuoja asmens vertybės? Kokią kainą pasiryžtama sumokėti už sėkmę?

Žaidimo pagrindas – šiuolaikiška J. W. Goetheʼs „Fausto“ interpretacija. Bendradarbiaujant su dramaturgu Benjaminu von Blombergu (Brėmeno teatras), ši XIX a. pradžioje sukurta pjesė buvo išversta į skaitmeninę kalbą. Žaidėjas tampa pagrindiniu veikėju Faustu, o jo nelabasis priešininkas Mefistofelis, kaip skaitmeninio žaidimo dalis, lieka tik pragaištinga virtuali šiuolaikinio pasaulio figūra.

Vilniuje rengiamuose žaidimo seansuose šiuolaikinio Mefistofelio vaidmenį atliks aktorius Martynas Nedzinskas. Žaidimas vyks lietuvių kalba, tačiau jame gali dalyvauti ir žaidėjai, kalbantys vokiškai arba angliškai. Virtualioje žaidimo programoje kalbą bus galima pasirinkti.

VU biblioteka atveria duris

Žaidimas Vilniuje vyks Vilniaus universiteto bibliotekoje. Ji išsiskiria reikšmingu mokslui, švietimui ir kultūrai sukauptu paveldu. Čia saugomos kultūros paveldo retenybės: seniausia spausdinta knyga, esanti Lietuvoje – inkunabulas Rabano Mauro „Opus de universo“ (Strassburg, 1467) ir vienas iš dviejų pasaulyje žinomų pirmosios lietuviškos knygos, Martyno Mažvydo „Katekizmo“, egzempliorių. Renginiui parinkta Baltoji salė – senosios observatorijos dalis. Čia nuo 1753 m. veikė ketvirtoji Europoje akademinė astronomijos observatorija.

Žaidimo seansai:

Gegužės 14 d. 16 val. ir 19 val.

Gegužės 15 d. 16 val. ir 19 val.

Gegužės 16 d. 12 val. ir 16 val.

ŽAIDIMO TRUKMĖ: 60–90 min.

Žaidimas „Being Faust – Enter Mephisto“ yra projekto „Žaidimo instinktas“ renginys. Renginių ciklu „Žaidimo instinktas“ Goethe`s institutas siekia atkreipti dėmesį į nuolat didėjančią žaidimų fenomeno reikšmę. Tačiau apie jį kalbama ir žaidimas aptinkamas ne vien komerciniame kontekste, jis tampa pagrindine kultūrinio diskurso tema.

Registracija į žaidimą

Daugiau informacijos:

Plačiau apie žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“

Anonsiniai žaidimo „Being Faust – Enter Mephisto“ filmukai

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

SMK organizuoja konferenciją apie aukštojo mokslo pamatines vertybes

Spalio 28 d., 10 val., Seimo Konstitucijos salėje vyks apskritojo stalo diskusija „Sąžiningos studijos – šiuolaikinio aukštojo mokslo pamatinė vertybė“. skaityti »

Nacionalinė biblioteka skatina glaudesnį leidėjų ir bibliotekų bendradarbiavimą

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka spalio 27 dieną organizuoja konferenciją-diskusiją „Biblioteka – leidėjui, leidėjas – bibliotekai“, kuri vyks Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje. skaityti »

Vilniaus universitete laukiama pustrečio šimto baltistų

Spalio 28–31 d. Vilniaus universitete vyks XII Tarptautinis baltistų kongresas – svarbiausias pastarųjų penkerių metų ne tik baltistų, bet ir lituanistų, latvistų, prūsistų mokslo renginys, skirtas baltų kalbų ir jų raštijos tyrimams. skaityti »

IT saugumo konferencijoje – dėmesys kibernetinio saugumo temoms

Š. m. spalio 29 dieną Vilniuje, parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyks didžiausia Lietuvoje metinė kibernetinio saugumo konferencija. skaityti »

Lietuvos bankas kviečia į nemokamus seminarus didžiuosiuose miestuose

Ketvirtą rudenį iš eilės Lietuvos bankas šalies gyventojams organizuoja nemokamus seminarus apie atsakingą asmeninių finansų valdymą. skaityti »

Sostinėje vyks konferencija „GIS – paprasta ir atvira“

Š. m. spalio 29 d., 9–17 val., viešbutyje „Karolina“ (Sausio 13-osios g. 2) vyks konferencija „GIS – paprasta ir atvira“. Konferencija skirta visiems, besidomintiems atviro kodo GIS sprendimais ir atvirų duomenų panaudojimo galimybėmis. skaityti »

Karaliaus Sedžiongo institutas kviečia į atvirų paskaitų ciklą „Korėjos visuomenė ir kultūra“ (IV)

Mykolo Romerio universiteto Karaliaus Sedžiongo institutas kviečia į atvirų paskaitų kursą „Korėjos visuomenė ir kultūra“ (IV). skaityti »

Nacionalinėje bibliotekoje minima Atvirosios prieigos savaitė

Spalio 19–23 dienomis pasaulyje minima atvirosios prieigos savaitė. Jos metu įvairiose šalyse vyksta renginiai, skirti populiarinti atvirąją prieigą ir supažindinti su jos iniciatyvomis. Šių metų tema – „Atvirumas bendradarbiavimui“. skaityti »

VU choras „Virgo“ 35-ąją sukaktį paminės jubiliejinių koncertų ciklu

Aktyviai Lietuvoje ir svetur koncertuojantis, šalies ir savosios Alma mater vardą garsinantis Vilniaus universiteto (VU) merginų choras „Virgo“ šiemet mini 35-ąją kūrybinės veiklos sukaktį. skaityti »

Prezidentė pradeda oficialų vizitą Izraelyje

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradeda oficialų vizitą Izraelyje. Vizito metu Prezidentę lydi užsienio reikalų ir ūkio ministrai bei Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. skaityti »