Goetheʼs Fausto ir Mefistofelio susitikimas skaitmeninėje eroje

Publikuota: 2015 m. gegužės 8 d. penktadienis

Gegužės 14–16 d. Lietuvos publikai bus pristatytas unikalus žaidimas. Tai nauja pažintis su garsiausio vokiečių rašytojo Johanno Wolfgango von Goetheʼs (1749–1832) kūriniu. Kiekvienas žaidimo dalyvis galės tapti pagrindiniu pjesės veikėju ir skaitmeniniame pasaulyje susitikti su savo priešininku Mefistofeliu. Žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“ sukūrė Goetheʼs institutas Korėjoje kartu su Pietų Korėjos žaidimų kūrimo kompanija NOLGONG.

Faustas skaitmeniniame amžiuje

Žaidimo formatas unikalus: nustatytoje vietoje nustatytu laiku susirenka grupė žaidėjų, iš kurių kiekvienas įsijaučia į jaunojo Fausto vaidmenį. Apsiginklavę išmaniaisiais telefonais ir kupini ryžto mesti iššūkį gyvenimui, jie susiduria su virtualiomis MEPHISTO&co. pagundomis, su pasiūlymais parduoti savo vertybes ir idealus. Prisijungus prie žaidimo patvirtinamas Fausto sandėris su MEPHISTO&co. ir parduodama siela. Viliojantis žaidimas prasideda.

Vykdydamas šį inovacinį projektą, Goetheʼs institutas pasirinko nepramintą kelią. Pradžią žaidimui davė klausimas, kokiomis priemonėms naudotųsi Faustas ir Mefistofelis, jei susitiktų skaitmeninėje epochoje. Tiesa, amžini klausimai išliko tie patys. Kas svarbu žmogui gyvenime? Kaip susiformuoja asmens vertybės? Kokią kainą pasiryžtama sumokėti už sėkmę?

Žaidimo pagrindas – šiuolaikiška J. W. Goetheʼs „Fausto“ interpretacija. Bendradarbiaujant su dramaturgu Benjaminu von Blombergu (Brėmeno teatras), ši XIX a. pradžioje sukurta pjesė buvo išversta į skaitmeninę kalbą. Žaidėjas tampa pagrindiniu veikėju Faustu, o jo nelabasis priešininkas Mefistofelis, kaip skaitmeninio žaidimo dalis, lieka tik pragaištinga virtuali šiuolaikinio pasaulio figūra.

Vilniuje rengiamuose žaidimo seansuose šiuolaikinio Mefistofelio vaidmenį atliks aktorius Martynas Nedzinskas. Žaidimas vyks lietuvių kalba, tačiau jame gali dalyvauti ir žaidėjai, kalbantys vokiškai arba angliškai. Virtualioje žaidimo programoje kalbą bus galima pasirinkti.

VU biblioteka atveria duris

Žaidimas Vilniuje vyks Vilniaus universiteto bibliotekoje. Ji išsiskiria reikšmingu mokslui, švietimui ir kultūrai sukauptu paveldu. Čia saugomos kultūros paveldo retenybės: seniausia spausdinta knyga, esanti Lietuvoje – inkunabulas Rabano Mauro „Opus de universo“ (Strassburg, 1467) ir vienas iš dviejų pasaulyje žinomų pirmosios lietuviškos knygos, Martyno Mažvydo „Katekizmo“, egzempliorių. Renginiui parinkta Baltoji salė – senosios observatorijos dalis. Čia nuo 1753 m. veikė ketvirtoji Europoje akademinė astronomijos observatorija.

Žaidimo seansai:

Gegužės 14 d. 16 val. ir 19 val.

Gegužės 15 d. 16 val. ir 19 val.

Gegužės 16 d. 12 val. ir 16 val.

ŽAIDIMO TRUKMĖ: 60–90 min.

Žaidimas „Being Faust – Enter Mephisto“ yra projekto „Žaidimo instinktas“ renginys. Renginių ciklu „Žaidimo instinktas“ Goethe`s institutas siekia atkreipti dėmesį į nuolat didėjančią žaidimų fenomeno reikšmę. Tačiau apie jį kalbama ir žaidimas aptinkamas ne vien komerciniame kontekste, jis tampa pagrindine kultūrinio diskurso tema.

Registracija į žaidimą

Daugiau informacijos:

Plačiau apie žaidimą „Being Faust – Enter Mephisto“

Anonsiniai žaidimo „Being Faust – Enter Mephisto“ filmukai

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankai kviečia į finansinio švietimo renginius

Kovo 27 d. prasideda jau tradicine tapusi Europos pinigų savaitė, kurios tikslas – stiprinti finansinio raštingumo žinias, gerinti bei populiarinti finansinį švietimą ypač tarp vaikų ir jaunuolių. skaityti »

Vaikai raginami išmokti taupyti ir užsidirbti

Kovo 27 d.–balandžio 2 d. Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. skaityti »

Moksleiviai vis labiau įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos moksleivius draugėn suburia verslumo skatinimui skirtas renginys „MEKA 2017“. skaityti »

Mokslininkai „Robotiadoje“ nagrinės Visatos klausimus

„Robotiadoje“ pirmą kartą Lietuvoje Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai kartu bandys atsakyti į klausimą – kokie iššūkiai laukia, norint pažinti Visatą. skaityti »

Lietuva rengiasi prisistatymui parodoje „EXPO 2017“ Kazachstane

Šiandien Vilniuje pristatoma Kazachstane vyksianti pasaulinė paroda „EXPO 2017“. Kartu minimas Lietuvos ir Kazachstano diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis. skaityti »

Artėja didžiausia IT paroda „CeBIT 2017“

Kasmet pavasarį Vokietijoje, Hanoveryje, organizuojama tarptautinė informacinių technologijų ir telekomunikacijų paroda „CeBIT“. Šiemet ji vyks kovo 20-24 dienomis. skaityti »

Baltijos šalys draugiškai prisistatys Londono knygų mugėje

Kovo 14-16 dienomis vykstančiame didžiuliame leidybos profesionalų iš viso pasaulio susibūrime Londone Lietuva, Latvija ir Estija toliau vystys trišalio dalyvavimo modelį. skaityti »

Vilniuje viešės Nobelio premijos laureatas

Kovo 14-17 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre vyks 60-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2017“. skaityti »

Jungtinis Vilniaus dainorėlių choras kviečia į koncertą

Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos edukologijos universitetas ir įgyvendina bendrą edukacinį projektą – „Dainuoju chore“. skaityti »

Baltarusijos bankas įsigijo Lietuvoje išleistą baltarusišką knygą

Baltarusijos bankas „Belgazprom“, pagarsėjęs savo meninėmis kolekcijomis, šių metų gegužę numato surengti Pranciškaus Skorinos knygų parodą įvairiose šalyse. skaityti »