Išradėjų laukiančios naujovės aptariamos tarptautinėje konferencijoje

Publikuota: 2014 m. spalio 9 d. ketvirtadienis

Vilniuje intelektinės nuosavybės ekspertai iš visos Europos susirinko į regioninę konferenciją „Patentinės apsaugos sistemos pokyčiai Europoje“. Šiemet šis tarptautinis renginys, kurį organizuoja Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras (VPB) bendradarbiaudamas su Europos patentų tarnyba (EPT), skirtas paminėti Lietuvai svarbioms sukaktims.

„Prieš du dešimtmečius Lietuva ir Europos patentų organizacija (EPO) pasirašė bendradarbiavimo sutartį ir įžengė į naują intelektinės nuosavybės apsaugos etapą. Šiemet taip pat sukanka 10 metų nuo to laiko, kai Lietuva prisijungė prie Europos patentų konvencijos (EPK) – pagrindinio dokumento, reglamentuojančio intelektinės nuosavybės apsaugą Europoje“, – sako VPB direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys.

Didžiausias dėmesys konferencijos metu skiriamas patentinės apsaugos pokyčiams Europoje ir naujai bendrojo Europos patento sistemai – aktualiausiai naujienai Europos išradėjams ir patentų savininkams. Konferencijos dalyviai taip pat turi galimybę dalyvauti diskusijoje „Europos patentų apsaugos pokyčiai“ su Lietuvos ir užsienio patentų teisės ekspertais.

„Džiaugiamės, kad konferencija padeda užmegzti ir sustiprinti bendradarbiavimo ryšius su Europos nacionalinių patentų tarnybos ir Europos patentų tarnybos atstovais, taip pat pasidalyti naujausiais nacionalinių patentų sistemų laimėjimais. Šiemet konferenciją galime drąsiai vadinti regionine – pranešėjų gretas papildė svečias iš Moldovos“, – pasakoja VPB direktoriaus pavaduotojas Ž. Danys.

Konferencijoje „Patentinės apsaugos sistemos pokyčiai Europoje“ pranešimus apie vykstančius ir būsimus Europos patentų sistemos pokyčius skaitys du Europos patentų tarnybos atstovai – Europos ir tarptautinio bendradarbiavimo vykdantysis direktorius F.-R. Hannart ir tarptautinės teisės ekspertas S. Luginbuehl.

Lietuvos narystės Europos patentų konvencijoje apžvalgą pristatys VPB direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys. Europos patentų instituto prezidentas T. Tangena apžvelgs Europos patentų patikėtinio vaidmenį. Apie vieningą patentų teismą pasakos Švedijos Teisingumo ministerijos Intelektinės nuosavybės ir transporto teisės skyriaus direktoriaus pavaduotojas C. Almberg. Savo šalių patentų sistemos patirtimi dalysis svečiai iš Lenkijos ir Moldovos.

Konferencijos metu taip pat bus aptariamos Europos patentų galiojimo teritorijos plėtros perspektyvos, ES bendros patentų sistemos įgyvendinimo aktualijos, pristatyta Bendro patentų teismo Šiaurės-Baltijos regioninio skyriaus veikla, įvertintos automatinio vertimo galimybės ir pažanga rengiant su patentine apsauga susijusius dokumentus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Šiemet Lietuvoje patentavo daugiau išradimų

Išaugęs nacionalinių patentų paraiškų ir nacionalinių prekių ženklų bei dizaino paraiškų skaičius fiksuojamas šių metų Valstybinio patentų biuro (VPB) statistikoje. skaityti »

Vilniuje prasideda tarptautinė konferencija apie pilietiškumo ugdymą

Lapkričio 16 d.–17 d. Vilniuje vyks tarptautinė konferencija „Piliečio ugdymas: modernumo link“, kurioje bus aptariamas pilietiškumo ugdymas sparčiai kintančiame pasaulyje. skaityti »

Prasidėjo tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Š. m. lapkričio 14-20 dienomis vyks dvidešimtoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ji tradiciškai pradedama garsiniais skaitymais, kasmet suburiančiais daugiau kaip 150 tūkstančius žmonių - dvigubai tiek, kiek suvažiuoja į garsųjį Roskildės festivalį. skaityti »

Dovanokime knygas, kurios keičia gyvenimą!

Šiemet akcija „Knygų Kalėdos“ atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą. skaityti »

Prieš Kalėdas – Vilniaus ir Kauno kalėdinės knygų mugės

Ketvirtą kartą Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija (LiMViLA) su Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos ir Kauno įgulos karininkų ramovėmis šventiškai pasipuošusį gruodį pakvies į SOSTINĖS KALĖDINĘ KNYGŲ MUGĘ ir KAUNO KALĖDINĘ KNYGŲ MUGĘ. skaityti »

LEU GMTF bus minima pasaulinė GIS diena

Lapkričio 16 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto (GMTF) 304 aud. bus minima pasaulinė GIS (Geographic information system) diena. skaityti »

Pasaulio Lietuvių Ekonomikos Forumas 2016: šalies vizionomika ir tapatybės paieškos

Lapkričio 10 d. vyks Pasaulio Lietuvių Ekonomikos Forumas (PLEF), organizuojamas nuo 2009–ųjų. skaityti »

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks LEU prof. dr. Juozo Skiriaus knygos pristatymas

Lapkričio 10 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks Lietuvos edukologijos universiteto profesoriaus Juozo Skiriaus knygos „Lietuvos valdžios ryšiai su JAV lietuviais 1926–1940 metais: suartėjimo kelių paieškos“ pristatymas. skaityti »

Prasideda paroda-konferencija „Išmani Lietuva 2016“

Lapkričio 4 ir 5 d. įsitikinkime Lietuvos pažanga ir pasisemkime idėjų bei įkvėpimo kiekvieno mūsų augimui. skaityti »

Japonijos kultūros projektas „WABI–SABI tobulumas netobulume“ žengia į Lietuvos mokyklas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuoja nacionalinį, pusę metų vyksiantį Japonijos menų ir kultūros projektą „WABI–SABI tobulumas netobulume“, skirtą visiems Lietuvos moksleiviams ir jų pedagogams. skaityti »

Programavimo ekspertai iš 40 pasaulio šalių rinksis Vilniuje

Lapkričio 16 dieną Vilnius penktą kartą taps Europos programuotojų meka – sostinėje vyks tarptautinė konferencija „Build Stuff“. skaityti »