Kaip Lietuva prisistatys pasaulinėje parodoje „EXPO 2017“

Publikuota: 2017 m. gegužės 29 d. pirmadienis

Pirmadienį, gegužės 29 d., 15 val. Vilniaus rotušėje bus pristatytas pasaulinės parodos „EXPO 2017“, kuri po dviejų savaičių prasidės Kazachstano sostinėje Astanoje, Lietuvos paviljonas ir jame vyksiantys renginiai. Sostinės Rotušės aikštėje veiks šią parodą pristatanti kilnojamoji ekspozicija. Pabuvojęs jau keliolikoje Europos miestų (Madridas, Milanas, Amsterdamas, Paryžius, Londonas ir kt.), „EXPO 2017“ karavanas pakeliui iš Varšuvos į Helsinkį trims dienoms apsistos Vilniaus senamiestyje.

Su mūsų šalies paviljonu ir renginių programa supažindins Lietuvos dalyvavimą šioje parodoje organizuojanti Aplinkos ministerijos komanda ir jos talkininkai bei partneriai. Rotušėje prisistatys ir paviljone dirbsianti „Skonio slėnio“ virtuvė, pasirodys per Lietuvos nacionalinę dieną pasaulinėje parodoje koncertuosiantis Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO).

Lietuvos ekspozicija, pasak jos komisaro, Aplinkos ministerijos Parodų skyriaus vedėjo Romo Jankausko, atspindi pagrindinę „EXPO 2017“ temą, kuria paskelbta ateities energija, ir pavadinta „Ateities energijos spinduliai iš Lietuvos“. Įdomus sutapimas, kad žodis, reiškiantis saulės spindulį, ir lietuvių, ir kazachų kalbomis skamba taip pat – „saulė“.

Mūsų šalis šioje pasaulinėje parodoje bus pristatyta kaip valstybė, kuri atgavusi nepriklausomybę per trumpą laiką sugebėjo užsitikrinti, nors ir neturėdama gausių tradicinės energetikos išteklių, energetinę nepriklausomybę ir sėkmingai plėtoja alternatyviąją ateities energetiką.

Specialiai šiai parodai pastatytame futuristinio stiliaus komplekse įrengtas 530 kv. metrų ploto Lietuvos paviljonas įsikūrė šalia Italijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Šveicarijos ir kitų Europos šalių paviljonų. Ekspozicijos įvaizdžiu pasirinktas originalus „lazerinis“ projektas. Lazeriai – tai, kuo didžiuojasi Lietuva. Kas dešimtas pasaulyje parduodamas mokslo tikslams skirtas lazeris yra sukurtas mūsų šalyje.

Paviljono centre – LED šviesų ir veidrodžių instaliacija, vaizduojanti lazerio gimimą. Ją supa keliolika ekranų su svarbiausių mūsų energetikos objektų vaizdais, 3D videoteka ir startuolių laboratorija. Ekspozicijos tikslas – supažindinti su Lietuvos energetikos raida. Daugiausia dėmesio skirta atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui ir atsakingam elektros energijos vartojimui. Neatskiriama ekspozicijos dalis – patraukliai pateikta lakoniška informacija apie mūsų šalį.

Šioje pasaulinėje parodoje dalyvauja 115 pasaulio valstybių ir 20 tarptautinių organizacijų. Tikimasi, kad per tris „EXPO 2017“ mėnesius (nuo birželio 10 d. iki rugsėjo 10 d.) ją aplankys apie 5 mln. žmonių. Tai jau septintoji „EXPO“ paroda, kurioje Lietuvos dalyvavimą organizuoja Aplinkos ministerija. Ekspoziciją šiai parodai ji rengė bendradarbiaudama su Energetikos ministerija, įvairiomis asociacijomis, institutais, įmonėmis.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tiitas Paananenas: kol save matome kaip mažą tautą Europos pakraštyje, tol tokie ir esame

„Skype“ inžinerinio centro Taline vadovas Tiitas Paananenas gegužės 31–birželio 1 d. kartu su „Wikipedia“, „Yahoo!“, „SoundCloud“ ir kt. atstovais dalinsis gerąja patirtimi progreso konferencijoje LOGIN. skaityti »

Konferencijoje LOGIN patirtimi dalysis milijonus uždirbusios „Pixelmator“ kūrėjas

Progreso konferencijoje LOGIN „Pixelmator“ kūrėjas Saulius Dailidė kartu su kitais lietuviais bei tokių pasaulinių interneto milžinių kaip „Wikipedia“, „Yahoo!“ ar „Skype“ atstovais dalinsis įžvalgomis apie svarbiausius progreso variklius. skaityti »

Minima Pasaulio informacinės visuomenės diena

Šių metų gegužės 17-ąją, kaip ir kasmet nuo 2006-ųjų, pasaulyje ir Lietuvoje minima Pasaulio informacinės visuomenės diena. skaityti »

Lietuvos teisės mokslininkai – Konstitucijos dvidešimtmečiui

Vilniaus universiteto Teisės fakultetas gegužės 17 dieną rengia nacionalinę mokslinę-praktinę konferenciją „Lietuvos Respublikos Konstitucijos dvidešimtmetis: patirtis ir iššūkiai“. skaityti »

LEU kviečia į forumą „Socialinė žiniasklaida ir jaunimas“

Gegužės 15 dieną Lietuvos edukologijos universitete vyks diskusija „Socialinė žiniasklaida ir jaunimas“. Forumą rengia Lietuvos edukologijos universitetas, Turkų kalbos ir kultūros studijų centras ir organizacija „Dialogas Eurazija“. skaityti »

Konferencijoje LOGIN dalyvaus „Vikipedijos“ įkūrėjas Jimmy Walesas

Didžiausioje Baltijos šalyse progreso konferencijoje LOGIN 2012 šiais metais dalyvaus daugiau nei 60 pranešėjų iš Lietuvos bei 12-os užsienio šalių. skaityti »

Jaunieji KTU mokslininkai pristatys aukšto lygio intelektinius produktus

Gegužės 3 d. KTU Elektronikos rūmuose (Studentų g. 50) rinksis šauniausi Kauno technologijos universiteto jaunieji mokslininkai, sukūrę inovatyvių darbų žmonių sveikatai gerinti, socialinei gerovei užtikrinti, šiuolaikinėms technologijų galimybėms buityje ir kitur atskleisti, gamtai tausoti ir kt. skaityti »

Minima Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena

Balandžio 26-ąją švenčiama Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena. Lietuvoje ši šventė pradėta minėti nuo 2000 m. skaityti »

Vilniaus universitete jau penktą kartą bus minima DNR diena

Europos mokinių rašinių konkurso, skirto DNR dienai minėti, nacionalinio etapo organizatoriai pakvies konkurso nugalėtojus ir jų mokytojus bei visus dalyvavusius konkurse į renginį „DNR diena Lietuvoje 2012“. skaityti »

„Šlovės laboratorijoje“ – mokslo idėjos paprastai

Tarptautinis konkursas „Šlovės laboratorija“ skelbia mokslo talentų paiešką ir kviečia dalyvauti projekto dalyvių atrankoje. skaityti »