Kosmoso technologijų paroda „Space expo“ jau atvira lankytojams

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 17 d. antradienis

Beveik visą savaitę iki sekmadienio vilniečių ir Vilniaus svečių laukia kosmoso technologijų paroda „European Space expo“, įsikūrusi specialiai pastatytame kupole Katedros aikštėje.

Jau pirmąją dieną po atidarymo paroda yra gausiai lankoma miestiečių, o registracija į moksleivių ekskursijas buvo užpildyta dar neprasidėjus parodai.

„Paprastai nesusimąstome, kokią mūsų gyvenimo dalį valdo kosminės technologijos, o ši paroda – tai unikali proga pamatyti savo akimis. Pavyzdžiui, kaip stebima mūsų atmosfera ir realiuoju laiku perspėjama apie blogas oro sąlygas ar suaktyvėjusius ultravioletinius spindulius, – po parodos atidarymo sakė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Arūnas Karlonas. Kaip palydovinė navigacija užtikrina, kad automobiliais važiuotume efektyviau ir ekologiškiau, arba kokiu būdu gelbėtojai gauna itin tikslią informaciją didelių nelaimių metu ir taip išgelbėja daug gyvybių“.

Šias ir kitokias galimybes suteiks 2 didžiulės kosminės programos, kurias Europos Komisija įgyvendina kartu su Europos kosmoso agentūra. Tai – pasaulinė navigacijos palydovų sistema „Galileo“ ir pasaulinė aplinkos ir saugumo stebėsenos sistema „Copernicus“.

„Europa teikia didelę reikšmę nepriklausomybę užtikrinančioms technologijoms, o šios abi programos labai svarbios visiems globaliems procesams , – sakė Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

„Galileo“ – kuriamas efektyvesnis ir modernesnis europietiškas atitikmuo mūsų dabar gerai pažįstamos amerikietiškos navigacinės sistemos GPS. „Galileo“ bus žymiai tikslesnė sistema ir apims ne tik pagalbą vairuotojams, bet ir itin tikslius žemės paviršiaus matavimus, tarpvyriausybinės komunikacijos perdavimą. Kaip sakė Vidmantas Tomkus, „Galileo“ užtikrins nuo kitų valstybių nepriklausomą navigacijos funkcionavimą. Be to, papildomai bus įdiegta gelbėjimo sistema.

„Copernicus“ programos duomenys padeda efektyviau reaguoti ir vykdyti atkuriamuosius darbus stichinių nelaimių zonose, prognozuoti metinius temperatūros pokyčius, padėti mokslininkams nustatyti artėjančias stichines nelaimes ir prognozuotų jų mastą. Tai palengvina pasiruošimą ir reagavimą į kasdienėmis priemonėmis nenuspėjamas gamtos išdaigas.

Kosmoso technologijų parodoje „European Space expo“  iš viso veikia 13 interaktyvių ekspozicijų, kurios lankytojams pasakoja, kaip kosmoso technologijos pritaikomos įvairiose srityse: keliuose, kartografijoje, energetikoje, žemės ūkyje ir žuvininkystėje, valdant klimato kaitą ir pan. Vienoje iš šių ekspozicijų bus pristatyti ir Lietuvos pasiekimai kosmoso technologijų srityje.

Kilnojamąją parodą „European Space expo“ organizuoja Europos Komisija kartu su LR Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra. „European Space expo“ jau apkeliavo 14 Europos miestų, o Vilniuje yra pirmoji Baltijos šalyse.

Įėjimas į parodą nemokamas.

Daugiau informacijos: http://www.mita.lt/lt/tarptautines-programos/kosmoso-paroda/

Programa

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kosmoso technologijų paroda Vilniuje sulaukė lankytojų antplūdžio

Praėjusią savaitę Vilniuje vykusią kosmoso technologijų parodą „European Space Expo“ aplankė 37,5 tūkst. žmonių. Tai buvo 15-ąjį kartą Europoje surengta paroda, kuri Vilniuje sulaukė 250 tūkstantojo „European Space Expo“ lankytojo. skaityti »

Virtualiosios realybės „Laiko portalas“ pradėjo žygį per šalies bibliotekas

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ iniciatyva sukurtas virtualiosios realybės bibliotekų pristatymas „Laiko portalas“ jau pradėjo žygį per šalies viešąsias bibliotekas. skaityti »

VDU įamžins Leonido Donskio atminimą

Vasario 15 d. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre bus įamžintas filosofo, profesoriaus Leonido Donskio atminimas, suteikiant jo vardą naujajai VDU socialinių ir humanitarinių mokslų bibliotekai. skaityti »

Tarptautinė konferencija-diskusija „Lietuva po 2020 m. be Europos pinigų – kokie iššūkiai laukia?“

Didėjant neapibrėžtumui pasaulyje, daugės ekonominių iššūkių, kurie neišvengiamai palies mažą ir atvirą Lietuvos ekonomiką. skaityti »

Vilniuje – jubiliejinė, dešimtoji Kontaktų mugė

Sausio 26-ąją Vilniuje jau dešimtąjį kartą vyks Finansų ministerijos organizuojama Europos Sąjungos (ES) fondų projektų Kontaktų mugė, kuri tradiciškai pritraukia daugiau nei 300 dalyvių. skaityti »

Jaunieji šachmatininkai sieks pagerinti Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d. 9 val. VGTU inžinerijos licėjaus (Antakalnio g. 120, Vilnius) 1-4 klasių moksleiviai ketina pagerinti Lietuvos rekordą – sužaisti didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Į Vilnių atvyksta pasaulinio garso mokslo žvaigždės

Ryškiausios mokslo ir technologijų pasaulio asmenybės, savo sričių pionieriai ir didžiausių mokslinių proveržių autoriai kovo viduryje atvyksta į Vilniuje rengiamą tarptautinę konferenciją „Open Readings 2017“. skaityti »

Tarptautinė konferencija „Raštingumas skaitmeniniame amžiuje“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius) vyks tarptautinė konferencija „Raštingumas skaitmeniniame amžiuje“. skaityti »

Prasidėjo Davoso Pasaulio ekonomikos forumas

Davose 47-ąjį kartą prasideda kasmetė Pasaulio ekonomikos forumo sesija. skaityti »

Kvietimas dalyvauti tarptautiniame tyrėjų mobilumo tyrime

Iki sausio 20 dienos akademinę bendruomenę, mokslo politiką formuojančias ir įgyvendinančias institucijas kviečiame dalyvauti tyrime apie Baltijos jūros regiono šalių tyrėjų mobilumą. skaityti »

Minime Laisvės gynėjų dienos 26-ąsias metines

Sausio 11–17 dienomis Seime organizuojamuose renginiuose 26-ąjį kartą minime Laisvės gynėjų dieną. skaityti »