Kviečia VU Filosofijos fakulteto dienos „Fiesta Personæ“

Publikuota: 2014 m. kovo 14 d. penktadienis

Kovo 17–21 d. Vilniaus universiteto fakultetų dienų maratoną pradeda Filosofijos fakulteto dienos šventišku pavadinimu „Fiesta Personæ“ (verčiant iš lotynų kalbos – „žmogaus šventė“). Užsimezgusioje nuo keleto studentų iniciatyvos šventėje kasmet  vyksta tradicijomis tapę renginiai, tačiau nepamirštama ir naujovių.

Kaip sako „Fiesta Personæ“ renginių savaitės koordinatorė Jolita Ščerbinskaitė, šiais metais vykstanti šventė – jau 13-oji: „Iš tiesų ilgai niekas nežinojo, kada gi prasidėjo Filosofijos fakulteto dienos. Šiais metais, pasikapsčius po įvairius rašytinius šaltinius, pavyko atrasti, kad pirmoji renginių savaitė organizuota 2002 m. Nors suprantame, kad tradicija galbūt prasidėjo ir anksčiau, nusprendėme pasitikėti tuo, kas išlikę, ir šiemet minėti jau 13-ąją žmogaus šventę.“

„VU Filosofijos fakulteto dienos siekia vienyti universiteto bendruomenę, puoselėti senąsias ir kurti naujas universitetines tradicijas, skatinti susidomėjimą filosofija ir socialiniais mokslais, kurie dėstomi šiame fakultete. Šiemet viešindami renginį siekiame pademonstruoti žmogaus, kaip individualybės, nykimą šiuolaikinėje visuomenėje ir jo atgimimą – tai simbolizuoja mūsų vykdytos partizaninės reklaminės akcijos ir renginio plakatai. Atgimimą simbolizuoja ir nauji renginiai – diskusija „Apie socialinį darbą ir socialinę politiką – paprastai“, apdovanojimų vakaras, A. Tereškino knygos „Popkultūra: jausmų istorijos, kūniški tekstai“ pristatymas“, – sako Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Filosofijos fakultete pirmininkė Emilija Jokubauskaitė.

Tradiciškai renginių savaitės pradžią skelbs „Disputas“ – dviejų žmonių žodinis ginčas visuomenei aktualiais klausimais. Disputo menas Lietuvą pasiekė XVI a., o jo pradininkė – Jėzuitų kolegija, būsimasis Vilniaus universitetas. Laikui bėgant, disputo tradicija užgeso, tačiau 2005 m. buvo iškilmingai atkurta Mažojoje auloje ir tapo Filosofijos fakulteto dienų dalimi. Publika disputo metu nėra tik pasyvūs klausytojai – jie gali klausti, provokuoti disputantus ir savo ovacijomis lemti dvikovos nugalėtoją.

Šiuo metu Lietuvos švietimo sistemoje randantis nemažai pokyčių, tiek plačiojoje visuomenėje, tiek universiteto bendruomenėje galime išgirsti daug skirtingų nuomonių apie švietimą. Renginio organizatoriai pasistengė atsiliepti į bendruomenės reiškiamą poreikį išgirsti apie tai daugiau, todėl šių metų disputo tema – „Universiteto likimas globalizacijos akivaizdoje“. Kovo 17 d. 13.00 val. VU Teatro salėje disputuos prof. Rimantas Želvys (proponens) ir doc. Nijolė Radavičienė (opponens). Disputo pabaigoje Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas (preasens disputationis) skelbs nugalėtoją.

Vienas laukiamiausių „Fiesta Personæ“ savaitės renginių – „Bard‘akas“. Ilgą istoriją turintis bardų vakaras prasidėjo nuo studentų iniciatyvos groti Vilniaus universiteto koridoriuose. Iš čia ir kilo renginio pavadinimas – pagrojimai koridoriuose priminė „bardaką“. Pamažu studentiški muzikiniai „bardakai“ įgavo dainuojamosios poezijos vakaro formą, surimtėjo, persikėlė iš fakulteto koridorių į Vilniaus universiteto Teatro salę, Gamtos mokslų fakulteto Didžiąją aulą, Planetariumą, Šv. Jonų bažnyčią. Šiemet renginys siekia laužyti standartus – bardų muzika skambės Menų fabrike „LOFTAS“, kur kovo 20 d. nuo 20 val. girdėsime Vido Bareikio, Andriaus Kaniavos, Arbatos, Dominykės ir Roko bei Lidaladeli Judžajo muziką, o pasibaigus koncertui svečiai bus kviečiami pasilikti ir smagiai praleisti laiką grojant DJ Nicetomytuall.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankai kviečia į finansinio švietimo renginius

Kovo 27 d. prasideda jau tradicine tapusi Europos pinigų savaitė, kurios tikslas – stiprinti finansinio raštingumo žinias, gerinti bei populiarinti finansinį švietimą ypač tarp vaikų ir jaunuolių. skaityti »

Vaikai raginami išmokti taupyti ir užsidirbti

Kovo 27 d.–balandžio 2 d. Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. skaityti »

Moksleiviai vis labiau įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos moksleivius draugėn suburia verslumo skatinimui skirtas renginys „MEKA 2017“. skaityti »

Mokslininkai „Robotiadoje“ nagrinės Visatos klausimus

„Robotiadoje“ pirmą kartą Lietuvoje Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai kartu bandys atsakyti į klausimą – kokie iššūkiai laukia, norint pažinti Visatą. skaityti »

Lietuva rengiasi prisistatymui parodoje „EXPO 2017“ Kazachstane

Šiandien Vilniuje pristatoma Kazachstane vyksianti pasaulinė paroda „EXPO 2017“. Kartu minimas Lietuvos ir Kazachstano diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis. skaityti »

Artėja didžiausia IT paroda „CeBIT 2017“

Kasmet pavasarį Vokietijoje, Hanoveryje, organizuojama tarptautinė informacinių technologijų ir telekomunikacijų paroda „CeBIT“. Šiemet ji vyks kovo 20-24 dienomis. skaityti »

Baltijos šalys draugiškai prisistatys Londono knygų mugėje

Kovo 14-16 dienomis vykstančiame didžiuliame leidybos profesionalų iš viso pasaulio susibūrime Londone Lietuva, Latvija ir Estija toliau vystys trišalio dalyvavimo modelį. skaityti »

Vilniuje viešės Nobelio premijos laureatas

Kovo 14-17 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre vyks 60-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2017“. skaityti »

Jungtinis Vilniaus dainorėlių choras kviečia į koncertą

Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos edukologijos universitetas ir įgyvendina bendrą edukacinį projektą – „Dainuoju chore“. skaityti »

Baltarusijos bankas įsigijo Lietuvoje išleistą baltarusišką knygą

Baltarusijos bankas „Belgazprom“, pagarsėjęs savo meninėmis kolekcijomis, šių metų gegužę numato surengti Pranciškaus Skorinos knygų parodą įvairiose šalyse. skaityti »