Lietuviai skaitys pasakas japoniškai

Publikuota: 2013 m. spalio 12 d. šeštadienis

Spalio 18 d., penktadienį, 11.30 val. VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas) vyks japonų kalbos skaitovų konkursas „Japonijos ir Lietuvos pasakos japoniškai“. Konkurso dalyviai galės ne tik pasitikrinti savo japonų kalbos žinias, bet ir geriau pažinti egzotišką tekančios saulės šalies kultūrą. Geriausiai pasirodžiusiems žadami japoniški prizai.

Pasak vienos iš renginio organizatorių, VDU japonistikos klubo „Hashi“ vadovės Gintarės Sinkevičiūtės, konkurso tema suteiks puikią galimybę pasitikrinti kalbos įgūdžius, pažinti bendraminčius ir naujai pažvelgti į dvi visiškai skirtingas kultūras. „Įdomia pasakų forma susipažįstame su Japonijos kultūra ir pristatome japonams savo kultūrą“, – paaiškino G. Sinkevičiūtė.

Dalyviai bus suskirstyti į tris lygius pagal japonų kalbos mokymosi patirtį. Kiekviename lygyje dalyviai bandys įveikti skirtingas užduotis: pradedantieji mokysis raiškiai perskaityti paskirtą japonišką pasaką, vidurinio lygio dalyviai skaitys ilgesnę pasaką ir mėgins sukurti trumpą jos santrauką lietuviškai, o pažengusiesiems teks išversti trumpą lietuvišką istoriją (legendą, padavimą, pasaką) į japonų kalbą ir ją perskaityti renginio metu.

Šiais metais užduotis spręs 16 dalyvių, kurių jauniausiajai – tik 11 metų. Specialaus svečio teisėmis renginyje dalyvaus ilgametis klubo narys Audrius Sabūnas, kuris skaitys savo išverstą japonų poeto Matsuo Bashō kūrinį „Siauras keliukas tolyn“.

Kaune artimiausiu metu vyks ir keletas kitų renginių, pristatančių japonų kultūrą. Spalio 17 d. 18 val. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–203) Japonijos kompanijos „Kikkoman“ atstovai skaitys paskaitą apie japonišką maisto kultūrą – svečiai kalbės japoniškai, tačiau bus teikiamas vertimas į lietuvių kalbą.

Po skaitovų konkurso, spalio 18 d. 18 val., Rytų kultūros studijoje „Wudang Tao“ (P. Kalpoko g. 1–26) svečiai iš „Nihongo Salon“ pristatys moteriškus ir vyriškus kimono. Pristatymo metu bus suteikta galimybė apsirengti šį tradicinį japonišką drabužį, o vėliau visi bus kviečiami šokti tradicinį japonų šokį Bonodori.

Kaip teigia VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas, susidomėjimas Japonija, jos kultūra ir kalba Lietuvoje jau yra pakankamai didelis, tačiau ir toliau nuolat auga. „VDU vykdoma Rytų Azijos studijų programa, kurioje didelę dalį sudaro besimokantieji japonų kalbos, yra viena iš populiariausių universiteto programų, stebinanti savo skaičiais. Šiais metais priimta 90 naujų studentų, kurie aktyviai domisi Rytų Azijos kultūromis ir kalbomis. Džiugu, kad „Hashi“ klubo ir partnerių organizuojamas konkursas sudarys galimybes išbandyti jėgas ne tik studentams, bet ir moksleiviams, absolventams“, – sakė A. Zykas.

Konkurso organizatoriai – VDU japonistikos klubas „Hashi“ ir Japonijos organizacija „Nihongo Salon“. Renginį remia „Kikkoman Trading Europe GmbH“. Konkurso partneris – VDU Azijos studijų centras.

Šaltinis: universiteto naujienos
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »