Minima Tarptautinė darbininkų diena

Publikuota: 2013 m. gegužės 1 d. trečiadienis

Tarptautinės darbininkų dienos ištakos siekia dar 1886 metus. 1886 m. gegužės 1–ąją Čikagos miesto policija buvo priversta malšinti darbininkų demonstraciją, kurios metu darbininkai reikalavo sutrumpinti darbo laiką iki 8 valandų per dieną.

Malšinant demonstraciją neapsieita be aukų. Po trejų metų Paryžiaus 2–asis tarptautinis kongresas paskelbė gegužės 1–ąją viso pasaulio darbininkų solidarumo diena.

Į Lietuvą ši šventė atėjo Tarybų Sąjungos metais ir todėl Lietuvai atgavus nepriklausomybę šventės buvo nepagrįstai kratytasi, nežinant visos jos istorijos. Iš tiesų Tarybų Sąjungos gyvavimo metu gegužės 1–oji buvo kone įspūdingiausia metų šventė. Tuo metu gatvėje žygiuodavo iškilmingos eisenos, geriausi darbuotojai buvo pagerbiami per visą miestą iškilmingai vežant jų portretus.

Dabar Tarptautinės darbininkų šventės metu siekiama ne tik pagerbti gerus darbuotojus, bet ir atkreipti dėmesį į darbininkų teises, padėti bedarbiams įveikti skurdą, pasirūpinti darbininkų sauga ir sveikata.

Šaltinis: day.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Didžiausiame žaibo šachmatų turnyre Lietuvoje – Europos čempiono triumfas

Savaitgalį „Siemens“ arenoje vyko didžiausias Lietuvos istorijoje tarptautinis žaibo šachmatų turnyras „Admiral CUP – 2016“. skaityti »

Lietuva mini 25 metus internete

Lietuva mini 25 metų sukaktį, kuomet 1991 metų spalio 10 dieną Lietuva tapo pasaulio kompiuterių tinklo – Interneto nare, kuris ką tik nepriklausomybę atgavusiai trijų milijonų gyventojų valstybei suteikė galimybės būti matomai, nepriklausomai, pažangiai. skaityti »

Kviečia finansinių technologijų konferencija

Vilniuje prasidėjo Finansų ministerijos kartu su Lietuvos banku ir Londono sičiu organizuota finansų technologijų (FinTech) tendencijoms ir perspektyvoms aptarti skirta konferencija. skaityti »

VDU daugiafunkciniame centre – įprasminta pasaulio lietuvių tinklo idėja

Spalio 6 dieną, Kaune, istorinėje Naujamiesčio dalyje (V. Putvinskio g. 23), duris atvers naujas modernus, darnaus vystymo principus atitinkantis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras. skaityti »

Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena

Spalio 5 dieną yra minima Tarptautinė mokytojų diena. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų ir atsakingą mokytojo darbą. Paprastai spalio 5 d. mokyklinukai pradeda nešdami gėlės žiedą savo mokytojoms, mokyklose ir kitose ugdymo įstaigose tradiciškai vyksta šios dienos minėjimas. skaityti »

Seime vyks šachmatų turnyras, skirtas Seimo nariui Vytautui Galvonui atminti

Rugsėjo 30 d., penktadienį, 18 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje vyks tradicinis žaibo šachmatų turnyras, skirtas 2015 m. vasarą tragiškai žuvusio IX ir X Seimų nario Vytauto Galvono atminimui. skaityti »

Vilniuje ir Kaune – galimybė susipažinti su Lietuvoje sukurtais išradimais

Ar įmanoma žmogaus balsą nufotografuoti? O nanopalydovą pakelti viena ranka? Kaip išsispausdinti 3D rašiklį? Apie šias ir daugybę kitų inovacijų galima sužinoti tiesiai iš jų kūrėjų lūpų ir jas išbandyti dviejose „Inovacijų savaitės 2016“ parodose. skaityti »

Vilniuje – apdovanojimų „Metų paslauga 2016“ baigiamasis renginys

Š. m. rugsėjo 28 dieną 15 val. verslo centre „k29“ (Konstitucijos pr. 29, Vilnius) vyks Lietuvos verslo konfederacijos inicijuotų Nacionalinių verslo apdovanojimų „Metų paslauga 2016“ baigiamasis renginys. skaityti »

Pedagogai kviečiami į „Mokytojų festivalį“

Spalio 5 dieną Tarptautinės mokytojų dienos proga Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru bei partneriais organizuoja „Mokytojų festivalį“. skaityti »

Rugsėjį minima Europos kalbų diena

Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje. skaityti »