Moksleiviai vis labiau įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius

Publikuota: 2017 m. kovo 21 d. antradienis

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos moksleivius draugėn suburia verslumo skatinimui skirtas renginys „MEKA 2017“, kuriame savo jėgas išsibando vis didesnis skaičius jaunuolių.

Suvienyti ekonomikos ir matematikos žinias, pasitelkiant kūrybiškumą bei sumanumą, moksleivius kviečia Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo bei Matematikos ir gamtos mokslų fakultetai, kartu su AB „Swedbank“. Norinčiųjų iš arčiau perprasti verslo subtilybes ir sau bei aplinkiniams įrodyti, kad gali nuveikti daugiau už suolo draugą, gretos sparčiai auga.

Dar praėjusiais metais renginys apėmė tik Kauno regioną, o šiemet tapo visos Lietuvos konkursu, mat besidominčių skaičius išaugo kelis kartus. Pirmajame konkurso etape dalyvavo daugiau nei 200 moksleivių. 

„Moksleiviai mielai įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius. Tą rodo ir sparčiai didėjantis dalyvių skaičius. Pernai „Meka 2016“ dalyvavo 8 komandos, šiemet sulaukta 74 užklausų. Toks staigus kilimas rodo jaunimo norą domėtis šia sritimi, siekti išsibandyti save. Panašu, kad ateityje moksleiviai nori kurti darbo vietas, o ne būti samdomais darbuotojais“, – teigė praėjusių metų nugalėtojų komandos kapitonas Antanas Bernatonis.

Renginio tikslas – skatinti jaunus žmones susipažinti su verslo kasdienybe, ugdyti savo verslumo gebėjimus ir dar mokyklos suole tapti verslo ekspertais.

„Mokiniai negauna mokyklose reikiamų žinių verslo ugdymui. Jie mokomi spręsti pratimus, bet ne mąstyti kūrybiškai. Kai reikia atlikti kūrybinę užduotį, pasukant galvą ir stengiantis kuo originaliau pateikti atsakymą, dažnai to padaryti nesugebama. Pernai mūsų komanda papildomų taškų gavo vien už tai, jog nebijojo mąstyti kitaip, originaliai, nesinaudojant šablonais. Nereikia bijoti išsiskirti“, – sakė A. Bernatonis.   

Pasak konkurso organizatorių, su ekonominėmis žiniomis kasdien susiduriama vis dažniau, todėl būtina ugdyti moksleivių sąmoningumą šioje srityje. Manoma, kad žmonės gauna per daug įvairios informacijos, todėl nebedaro gilesnių analizių.

„Mokiniai turi išmokti atsirinkti savišvietai reikalingas žinias. Jiems reikia suprasti, kas yra BVP, kodėl Vyriausybė priima tam tikrus sprendimus, kam šalyje naudojama muitų sistema, alkoholio prekyboje taikomi draudimai, kaip pasirenkamos valstybės prekybai, kodėl Didžioji Britanija panoro atsiskirti nuo Europos, o JAV nusprendė pirkti daugiau savo šalyje pagamintų produktų ir kita. Visi šie dalykai yra be galo svarbūs, o ekonominės žinios padeda juos suprasti“, – įsitikinęs „Swedbank“ Pietų Lietuvos filialo valdytojas Sauliaus Drasutis.

Manoma, kad tokie verslumo ugdymo renginiai mokiniams duoda neįkainojamos patirties, nes lavinami reprezentavimo įgūdžiai, gebėjimas diskutuoti bei apginti savo nuomonę, pasiskaičiuoti bei suprasti, kas yra pelnas ir nuostolis, pasyvai ar aktyvai.

„Pagrindiniai ekonomikos principai pradedami formuoti nuo 3-4 metų, kai dovanų gaunama taupyklė ir į ją įmetamas pirmasis euras. Šis veiksmas reiškia, kad mokomasi atsidėti pinigus vėlesniam laikui, kai bus galima daugiau kažko pavartoti ar lengviau įsigyti didesnį daiktą. Šis įprotis vėliau lavinamas mokykloje, kai mokiniai nusprendžia ar pietums, ar pramogoms išleisti kišenpinigius. Bene labiausiai prie nūdienos aktualijų priartėja studentai, priversti pragyventi už tam tikrą sumą pinigų“, – teigė S.Drasutis. 

„Meka 2017“ dalyvauja 10-12 klasių moksleiviai iš Kauno, Vilniaus, Alytaus, Kaišiadorių, Šilalės, Pagėgių, Lentvario, Trakų, Anykščių ir Kupiškio. Viso sulaukta per 70 komandų užklausų iš kurių į konkursą pateko 51 komanda. Konkursas vyks iki 2017 balandžio 21 d.

Šaltinis: KTU
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

SMK organizuoja konferenciją apie aukštojo mokslo pamatines vertybes

Spalio 28 d., 10 val., Seimo Konstitucijos salėje vyks apskritojo stalo diskusija „Sąžiningos studijos – šiuolaikinio aukštojo mokslo pamatinė vertybė“. skaityti »

Nacionalinė biblioteka skatina glaudesnį leidėjų ir bibliotekų bendradarbiavimą

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka spalio 27 dieną organizuoja konferenciją-diskusiją „Biblioteka – leidėjui, leidėjas – bibliotekai“, kuri vyks Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje. skaityti »

Vilniaus universitete laukiama pustrečio šimto baltistų

Spalio 28–31 d. Vilniaus universitete vyks XII Tarptautinis baltistų kongresas – svarbiausias pastarųjų penkerių metų ne tik baltistų, bet ir lituanistų, latvistų, prūsistų mokslo renginys, skirtas baltų kalbų ir jų raštijos tyrimams. skaityti »

IT saugumo konferencijoje – dėmesys kibernetinio saugumo temoms

Š. m. spalio 29 dieną Vilniuje, parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyks didžiausia Lietuvoje metinė kibernetinio saugumo konferencija. skaityti »

Lietuvos bankas kviečia į nemokamus seminarus didžiuosiuose miestuose

Ketvirtą rudenį iš eilės Lietuvos bankas šalies gyventojams organizuoja nemokamus seminarus apie atsakingą asmeninių finansų valdymą. skaityti »

Sostinėje vyks konferencija „GIS – paprasta ir atvira“

Š. m. spalio 29 d., 9–17 val., viešbutyje „Karolina“ (Sausio 13-osios g. 2) vyks konferencija „GIS – paprasta ir atvira“. Konferencija skirta visiems, besidomintiems atviro kodo GIS sprendimais ir atvirų duomenų panaudojimo galimybėmis. skaityti »

Karaliaus Sedžiongo institutas kviečia į atvirų paskaitų ciklą „Korėjos visuomenė ir kultūra“ (IV)

Mykolo Romerio universiteto Karaliaus Sedžiongo institutas kviečia į atvirų paskaitų kursą „Korėjos visuomenė ir kultūra“ (IV). skaityti »

Nacionalinėje bibliotekoje minima Atvirosios prieigos savaitė

Spalio 19–23 dienomis pasaulyje minima atvirosios prieigos savaitė. Jos metu įvairiose šalyse vyksta renginiai, skirti populiarinti atvirąją prieigą ir supažindinti su jos iniciatyvomis. Šių metų tema – „Atvirumas bendradarbiavimui“. skaityti »

VU choras „Virgo“ 35-ąją sukaktį paminės jubiliejinių koncertų ciklu

Aktyviai Lietuvoje ir svetur koncertuojantis, šalies ir savosios Alma mater vardą garsinantis Vilniaus universiteto (VU) merginų choras „Virgo“ šiemet mini 35-ąją kūrybinės veiklos sukaktį. skaityti »

Prezidentė pradeda oficialų vizitą Izraelyje

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradeda oficialų vizitą Izraelyje. Vizito metu Prezidentę lydi užsienio reikalų ir ūkio ministrai bei Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. skaityti »