Patirtimi dalysis pasaulio žinių ekonomikos žvaigždės

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 5 d. ketvirtadienis

Kiek įmanomas aukštųjų technologijų verslas be efektyvaus žinių valdymo? Kodėl JAV, kitaip nei Europoje, žinios laikomos esminiu verslo resursu? Kaip apskaičiuoti organizacijos žinių vertę pinigais? Šie ir kiti žinių vadybos klausimai bus aptariami rugsėjo 5–6 d. Kauno technologijos universitete vyksiančioje keturioliktoje Europos žinių valdymo konferencijoje.

Tai pirmasis tokio lygio žinių ir inovacijų vadybai skirtas renginys Baltijos šalyse. Europos žinių valdymo konferencijos buvo surengtos Oksfordo universitete, Šv. Trejybės koledže Dubline, viename iš seniausių Europoje Paduvos universitete (Italija) ir kituose inovacijų centruose.

Konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys buvęs IBM Žinių valdymo instituto vadovas,  Sudėtingumo teorijos autorius David Snowden, vienas iš pasaulio ekonomikos forumo (angl. WorldEconomicForum, WEF) aukščiausio lygio inovacijų ekonomikos ir vadybos ekspertų, knygų – bestselerių inovacijų vadybos temomis autorius Somoudip Sarkar, laukiami ir kiti žinių vadybos ekspertai, konsultuojantys ir šalių vyriausybes, ir žymiausias pasaulio aukštųjų technologijų kompanijas. 

Inovacijų valdymas, aukštą pridėtinę vertę kuriančių specialistų pritraukimas ir efektyvus jų žinių panaudojimas versle vis dar nepakankamai vertinamas ir Lietuvos, ir Europos tradicinio verslo kultūroje. Nustatyta, kad pažangiausios pasaulio kompanijos, taip pat ir Silicio slėnyje įsikūrusios bendrovės bei verslo startuoliai mažiausiai 20 proc. savo laiko skiria kūrybinėms sesijoms, žinių organizacijos viduje pasidalijimui siekdami išvengti „sumanių žmonių - nesumanių organizacijų“ paradokso (taip vadinama situacija, kuomet atskiro organizacijos specialisto žinių lygis yra aukštas, tačiau bendras organizacijos žinių lygis dėl nepakankamo žinių ir inovacijų valdymo lygio - menkas). 

Viena iš renginio organizatorių Kauno technologijos universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanė prof. Monika Petraitė teigia: „Šiuo metu pasaulio ekonomika, kurios dalimi esame, išgyvena lūžio tašką. Skirtumas tarp pirmaujančių ir mažiau išsivysčiusių šalių tampa ne BVP rodikliai, o gebėjimas kurti ir valdyti žinias, technologijas. Nuo šių gebėjimų tiesiogiai priklausys ir Europos Sąjungos Strategijos 2020 tikslų pasiekimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Seime pristatoma fotografijų paroda, skirta Prezidento Valdo Adamkaus 90-mečiui

Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) pristatoma fotografo Renaldo Malycho darbų paroda „Mano šalies prezidentas“, skirta Prezidento Valdo Adamkaus 90-mečiui. skaityti »

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose – vėl nemokami seminarai apie asmeninių finansų valdymą

Jau penktą rudenį iš eilės Lietuvos bankas kviečia šalies gyventojus į nemokamus seminarus apie atsakingą asmeninių finansų valdymą. skaityti »

Spalio 24–30 d. – Atvirosios prieigos savaitė

Spalio 24–30 d. visame pasaulyje vyksta Atvirosios prieigos savaitė. Šios savaitės tikslas – supažindinti akademinės bendruomenės ir visuomenės narius su atvirosios prieigos iniciatyvomis ir paskatinti jose dalyvauti. skaityti »

Studentams – karjeros renginiai

Vilniaus universiteto studentai kviečiami į karjeros renginius Istorijos fakultete, Orientalistikos centre, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute ir Gamtos mokslų fakultete. skaityti »

Minima Informacinių technologijų plėtros diena

1972 m. Jungtinių Tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 24-ąją Pasauline informacinių technologijų plėtros diena. skaityti »

Rengiamas seminaras mokyklų IKT koordinatoriams

Švietimo informacinių technologijų centras š. m. spalio 27 dieną Vilniuje organizuoja seminarą mokyklų IKT koordinatoriams, asmenims besirūpinantiems IKT diegimu mokyklose. skaityti »

Minske prasideda bankinių technologijų forumas „BankIT 2016“

Š. m. spalio 19 dieną Baltarusijos sostinėje Minske prasideda XIII tarptautinis bankinių technologijų forumas „BankIT 2016“. skaityti »

Briuselyje vyks forumas „Ryšio gerinimas ir inovacijų skatinimas Europoje“

2016 m. spalio 17 d. Europos elektroninių ryšių reguliuotojų institucija BEREC Briuselyje surengs savo 4-ąjį suinteresuotųjų subjektų forumą „Ryšio gerinimas ir inovacijų skatinimas Europoje“. skaityti »

Kviečiame į LEU rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio knygos „Vaikystė ir grožis“ sutiktuves

Spalio 18 d. Lietuvos mokslų akademijos (LMA) didžiojoje konferencijų salėje vyks Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio knygos „Vaikystė ir grožis“ sutiktuvės. skaityti »

Lietuvoje pirmą kartą vyks „Skaitmeninių teisių forumas 2016“

Spalio 27 d., Vilniuje, asmens duomenų apsaugos ekspertai ir šios srities entuziastai susirinks į pirmąjį Lietuvoje „Skaitmeninių teisių forumą 2016“. skaityti »