Patirtimi dalysis pasaulio žinių ekonomikos žvaigždės

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 5 d. ketvirtadienis

Kiek įmanomas aukštųjų technologijų verslas be efektyvaus žinių valdymo? Kodėl JAV, kitaip nei Europoje, žinios laikomos esminiu verslo resursu? Kaip apskaičiuoti organizacijos žinių vertę pinigais? Šie ir kiti žinių vadybos klausimai bus aptariami rugsėjo 5–6 d. Kauno technologijos universitete vyksiančioje keturioliktoje Europos žinių valdymo konferencijoje.

Tai pirmasis tokio lygio žinių ir inovacijų vadybai skirtas renginys Baltijos šalyse. Europos žinių valdymo konferencijos buvo surengtos Oksfordo universitete, Šv. Trejybės koledže Dubline, viename iš seniausių Europoje Paduvos universitete (Italija) ir kituose inovacijų centruose.

Konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys buvęs IBM Žinių valdymo instituto vadovas,  Sudėtingumo teorijos autorius David Snowden, vienas iš pasaulio ekonomikos forumo (angl. WorldEconomicForum, WEF) aukščiausio lygio inovacijų ekonomikos ir vadybos ekspertų, knygų – bestselerių inovacijų vadybos temomis autorius Somoudip Sarkar, laukiami ir kiti žinių vadybos ekspertai, konsultuojantys ir šalių vyriausybes, ir žymiausias pasaulio aukštųjų technologijų kompanijas. 

Inovacijų valdymas, aukštą pridėtinę vertę kuriančių specialistų pritraukimas ir efektyvus jų žinių panaudojimas versle vis dar nepakankamai vertinamas ir Lietuvos, ir Europos tradicinio verslo kultūroje. Nustatyta, kad pažangiausios pasaulio kompanijos, taip pat ir Silicio slėnyje įsikūrusios bendrovės bei verslo startuoliai mažiausiai 20 proc. savo laiko skiria kūrybinėms sesijoms, žinių organizacijos viduje pasidalijimui siekdami išvengti „sumanių žmonių - nesumanių organizacijų“ paradokso (taip vadinama situacija, kuomet atskiro organizacijos specialisto žinių lygis yra aukštas, tačiau bendras organizacijos žinių lygis dėl nepakankamo žinių ir inovacijų valdymo lygio - menkas). 

Viena iš renginio organizatorių Kauno technologijos universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanė prof. Monika Petraitė teigia: „Šiuo metu pasaulio ekonomika, kurios dalimi esame, išgyvena lūžio tašką. Skirtumas tarp pirmaujančių ir mažiau išsivysčiusių šalių tampa ne BVP rodikliai, o gebėjimas kurti ir valdyti žinias, technologijas. Nuo šių gebėjimų tiesiogiai priklausys ir Europos Sąjungos Strategijos 2020 tikslų pasiekimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Mokinių meninės kūrybos darbų konkurso „Knygų namų šviesa“ geriausių darbų paroda

2016 m. paskelbti Lietuvos bibliotekų metais. Šia proga Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė vaikus ir jaunimą vaizdais, spalvomis, linijomis ir formomis pasvarstyti tema „Knygų namų šviesa“. skaityti »

Pirmą kartą Lietuvoje rengiama tarptautinė konferencija „1000 and Your Story“

Š. m. balandžio 22–23 d. pirmą kartą Lietuvoje vyks tarptautinė konferencija „1000 and Your Story“. skaityti »

Kauno technologijos universitete – mokslo fiesta visai šeimai

Estijoje įsikūręs didžiausias mokslo centras Baltijos šalyse AHHAA balandžio 12–13 d. lankysis Kauno technologijos universitete (KTU). KTU Elektros ir elektronikos fakultete AHHAA pristatys mokslinę-pramoginę programą „Mokslas ant ratų“. skaityti »

Seime vyks konferencija apie Lietuvos ir Baltarusijos tarpetninę partnerystę

Balandžio 8 d., penktadienį, 10 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) vyks konferencija „Lietuvos ir Baltarusijos tarpetninė partnerystė: teisiniai ir instituciniai nacionalinės politikos aspektai“. skaityti »

Susirungs geriausi eurų banknotų ir monetų žinovai

Balandžio 8 d. Lietuvos banko rūmuose Kaune vyks 19 šalių apėmusio internetinio edukacinio žaidimo Euro Run nacionalinis finalas. Čia rungsis ir dėl nugalėtojo vardo kovos keturi geriausi Lietuvos eurų banknotų ir monetų žinovai kartu su savo komandomis. skaityti »

Pažintis su naujausia Agnės Kuzmickaitės kolekcija – ir internete

Šiųmetis pavasaris džiugina ne tik saule ir bundančia gamta, bet ir įkvepiančiomis idėjomis. Savo naujais kūriniais šį pavasarį su visais mados gerbėjais dalinsis viena žinomiausių savo kartos Lietuvos dizainerių Agnė Kuzmickaitė, kurios prekinis ženklas – drugelis – jau tapo atpažįstamas daugelio. skaityti »

SEB bankas konferencijoje „TEDxVilnius 2016“ kvies ieškoti atsakymų, kaip keisis mūsų ateitis

Šiemet SEB bankas progresyvių idėjų konferencijos „TEDxVilnius 2016“ dalyvius kvies atsakyti į kylančius klausimus, kaip kasdien priimami sprendimai lemia mūsų ateitį. skaityti »

LBA metinis renginys: skaitmenizacijos ir reguliavimo iššūkiai bankams bei verslui

Kovo 31 d. Lietuvos bankų asociacija pakvietė viešojo sektoriaus, politikos ir verslo atstovus į tradicinį metinį renginį – apvalaus stalo diskusiją. Šių metų tema – skaitmenizacijos ir reguliavimo iššūkiai bankams bei verslui. skaityti »

VU gimtadienyje – beveik dvidešimt skirtingų renginių

Balandžio 1 d. Vilniaus universitetas (VU) švęs 437-ąjį gimtadienį. Šiemet ši proga bus paminėta visą savaitę truksiančiu VU gimtadienio festivaliu. skaityti »

Tarptautinę vaikų knygos dieną apdovanojami iškiliausi 2015 metų vaikų knygų kūrėjai

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena. Ši diena, sutampanti su žymaus danų pasakininko H. K. Anderseno gimtadieniu, pasaulyje pradėta švęsti 1967 metais, o jos idėją iškėlė Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY). skaityti »