Patirtimi dalysis pasaulio žinių ekonomikos žvaigždės

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 5 d. ketvirtadienis

Kiek įmanomas aukštųjų technologijų verslas be efektyvaus žinių valdymo? Kodėl JAV, kitaip nei Europoje, žinios laikomos esminiu verslo resursu? Kaip apskaičiuoti organizacijos žinių vertę pinigais? Šie ir kiti žinių vadybos klausimai bus aptariami rugsėjo 5–6 d. Kauno technologijos universitete vyksiančioje keturioliktoje Europos žinių valdymo konferencijoje.

Tai pirmasis tokio lygio žinių ir inovacijų vadybai skirtas renginys Baltijos šalyse. Europos žinių valdymo konferencijos buvo surengtos Oksfordo universitete, Šv. Trejybės koledže Dubline, viename iš seniausių Europoje Paduvos universitete (Italija) ir kituose inovacijų centruose.

Konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys buvęs IBM Žinių valdymo instituto vadovas,  Sudėtingumo teorijos autorius David Snowden, vienas iš pasaulio ekonomikos forumo (angl. WorldEconomicForum, WEF) aukščiausio lygio inovacijų ekonomikos ir vadybos ekspertų, knygų – bestselerių inovacijų vadybos temomis autorius Somoudip Sarkar, laukiami ir kiti žinių vadybos ekspertai, konsultuojantys ir šalių vyriausybes, ir žymiausias pasaulio aukštųjų technologijų kompanijas. 

Inovacijų valdymas, aukštą pridėtinę vertę kuriančių specialistų pritraukimas ir efektyvus jų žinių panaudojimas versle vis dar nepakankamai vertinamas ir Lietuvos, ir Europos tradicinio verslo kultūroje. Nustatyta, kad pažangiausios pasaulio kompanijos, taip pat ir Silicio slėnyje įsikūrusios bendrovės bei verslo startuoliai mažiausiai 20 proc. savo laiko skiria kūrybinėms sesijoms, žinių organizacijos viduje pasidalijimui siekdami išvengti „sumanių žmonių - nesumanių organizacijų“ paradokso (taip vadinama situacija, kuomet atskiro organizacijos specialisto žinių lygis yra aukštas, tačiau bendras organizacijos žinių lygis dėl nepakankamo žinių ir inovacijų valdymo lygio - menkas). 

Viena iš renginio organizatorių Kauno technologijos universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanė prof. Monika Petraitė teigia: „Šiuo metu pasaulio ekonomika, kurios dalimi esame, išgyvena lūžio tašką. Skirtumas tarp pirmaujančių ir mažiau išsivysčiusių šalių tampa ne BVP rodikliai, o gebėjimas kurti ir valdyti žinias, technologijas. Nuo šių gebėjimų tiesiogiai priklausys ir Europos Sąjungos Strategijos 2020 tikslų pasiekimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Mažųjų knygų mugių maratonas prasidės Kaune

Asociacija „Slinktys” drauge nuo Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių viešosiomis bibliotekomis nuo balandžio mėnesio pradeda Mažųjų knygų mugių maratoną. skaityti »

Pristatys, kas šiemet bus svarbiausia IT verslui

Kovo 31 d. vyks kasmetė didžiausia „Microsoft“ konferencija Baltijos šalyse „TechDay 2016“. skaityti »

Fizikai skirti 5 auksiniai eurai bus pristatyti Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre

Kovo 29 d., antradienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 5 eurų kolekcinę monetą iš serijos „Lietuvos mokslas“. Moneta skirta fizikai. Aukso monetos reverse pavaizduotas stilizuotas lazerio spindulys kaip lazerių fizikos simbolis, o reverse – Vytis šviesos interferencijos fone. skaityti »

Trečią kartą vyksiančioje kultūros edukacijos savaitėje – daugiau nei 100 renginių

Kovo 21–25 dienomis trečią kartą Lietuvoje vyks kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės“. Šiais metais joje dalyvauja per 40 įvairių kultūros ir mokslo įstaigų, kurios siūlo mokytojams daugiau nei 100 kūrybinių, mokomųjų, informacinių, kultūrinių, pažintinių renginių. skaityti »

Kviečia pavasarinė „Mados infekcija“

Kovo 18–19 dienomis Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, siaus jau 18-oji „Mados infekcija“. Ryškiausias mados įvykis Lietuvoje nešykštės šviesų, decibelų ir kokybiško turinio akims. skaityti »

Į Vilnių susirinks Europos muzikos pedagogai

Kovo 16 d. 18 val. Valdovų rūmuose iškilmingai atidaroma 24-oji Europos muzikos mokytojų asociacijų konferencija „Ieškant netikėtumų: kūrybiškumas ir muzikinio ugdymo inovacijos“. skaityti »

Prasideda Vaikų finansinio švietimo savaitė

Kovo 15–18 dienomis Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė gausi vaikams skirtų renginių: paskaitų, elektroninių pamokų, diskusijų, viktorinų ir ekskursijų. Šių metų pasaulinės savaitės šūkis kviečia: „Dalyvauk ir taupyk sumaniai!“. skaityti »

Kovo 11-ąją minėsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

Kovo 10–11 d., minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Seime vyks šventiniai renginiai. skaityti »

VU vyksiančioje konferencijoje – ir Nobelio premijos laureato pranešimas

Vilniaus universitete kovo 15–18 d. vyks tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2016“. Į ją susirinks beveik 300 dalyvių iš Lietuvos ir Europos. skaityti »

Lietuvos banke vyksta trečioji metinė NT konferencija

Kovo 9 dieną Lietuvos banke vyksta trečioji metinė nekilnojamojo turto (NT) konferencija. Renginys tiesiogiai transliuojamas Lietuvos banko interneto svetainėje ir portale „Delfi.lt“. skaityti »