Prasideda antrasis Vilniaus knygų festivalis

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 12 d. ketvirtadienis

Rugsėjo 13 d., penktadienį, sostinėje prasidės antrasis Vilniaus knygų festivalis. Lankytojai kviečiami savaitgalį praleisti geros ir intelektualios literatūros apsuptyje. Dieną renginys vyks Vilniaus dailės akademijos dizaino inovacijų centre „Titanikas“ (Maironio g. 3), o vakarais persikels į kitas miesto erdves.

Pirmieji festivalio metai pranoko tiek rengėjų, tiek lankytojų lūkesčius. Maža ir jauki „Titaniko“ erdvė tapo šurmuliuojančiu knygų forumu. Šiais metais festivalio vizija nesikeičia – organizatoriai populiarins rimtąją literatūrą, skleis knygų skaitymo kultūrą ir kvies skaitytojus, rašytojus ir leidėjus susitikti tiesiogiai.

„Pamatėme, kad rimtesnės literatūros poreikis nedingsta, jis auga. Norime prisidėti prie šio augimo, vėl skleisti geros knygos žinią, todėl jaučiame dar didesnę atsakomybę rengdami antrąjį festivalį“, – teigia Gediminas Baranauskas, leidyklos „Kitos knygos“ direktorius ir vienas iš festivalio organizatorių.

Literatūrai ieškoma naujų formų

Festivalyje numatoma apie 70 įvairių renginių: naujų knygų pristatymų, susitikimų su rašytojais, diskusijų, skaitymų, dirbtuvių, filmų peržiūrų, žaidimų ir koncertų.

„Siekiame tarpdiscipliniškumo, kad literatūra skleistųsi naujomis formomis. Ar tai būtų filmai apie menininkus, ar skaitymuose naujai suskambantys rašytojų kūriniai, ar žinias apie literatūrą tikrinantis protmūšis, įdomiais tekstais prabylantys muzikantai“, – sako Ieva Stogevičiūtė, viena iš festivalio organizatorių.

„Titaniko“ kiemelyje pasirodys keturios alternatyvios grupės: „Kamanių šilelis“, „MC Mesijus“ (Žygimantas Kudirka), „Šventinis bankuchenas“ ir „Baltasis kiras“. Bus paminėtos prancūzų rašytojo Albert’o Camus 100-osios gimimo metinės ir parodyti du dokumentiniai filmai apie rašytoją. Vyks jo kūrybos skaitymai.

Užsivėrus „Titaniko“ durims, literatūrinis šurmulys kelsis į senamiestį ir tęsis visą naktį. Kavinėse ir baruose „BIX“, „Vienuolio pub“, „Sarkozy“, knygyne „Mint Vinetu“, Rašytojų klube, VDA gotikinėje salėje skambės muzika, vyks „meninykų“ bei ekranizuoti skaitymai, bus dalijamasi dienos įspūdžiais, diskutuojama. Užkietėję naktibaldos galės leistis į ekskursijas po senąjį ir naująjį literatūrinį Vilnių.

Diskusijomis kels problemas

Neatskiriama festivalio dalis – probleminės diskusijos. Šiais metais bus nagrinėjamos aktualios knygų leidybos problemos, rinkos metami iššūkiai, naujų kelių galimybės. Diskusijų dalyviai svarstys, kaip populiarinti gerą literatūrą, kaip puoselėti skaitymo kultūrą ir kokį vaidmenį šiame darbe atlieka (ar turėtų atlikti) šalies bibliotekos?

Karštą polemiką žadins pokalbis apie valstybės remiamą meną, o diskusijų cikle „Miesto skaitymai“ bus  gilinamasi į miesto erdvės kultūrą Lietuvoje. Apie vaizduotę, kūrybiškumą ir atmintį kalbėsis filosofai ir literatūros kritikai. Lietuvišką kontrkultūrą narstys menininkas Redas Diržys ir kontrkultūros aktyvistas Darius Pocevičius.

Autoriai pristatys naujas knygas

Festivalyje dalyvaus daugiau nei 40 šalies leidyklų. Daugumą jų – mažesnės, leidžiančios kiek kitokią, intelektualesnę, neretai specializuotą, siauresniam žmonių ratui skirtą literatūrą.

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla žada įdomius susitikimus su debiutuojančiais ir pripažintais kūrėjais. Pirmosios  knygos konkurso laimėtojos – poetės Ramunė Brundzaitė ir Dovilė Kuzminskaitė – pakvies į savo kūrybos vakarą. O Aidas Marčėnas pristatys ilgai lauktą eseistikos knygą „Sakiniai“. Anot Giedrės Šorienės, leidyklos direktorės, skaitydamas naują poeto itin atvirą knygą mąstai, juokiesi ir piktiniesi vienu metu. Tikimasi, knyga sulauks didelio atgarsio ir nevienareikšmiškų vertinimų.

Bernardinai.lt pristatys Gedimino Kajėno knygą „Pasaulis yra gražus. Pokalbiai apie kūrybą“. Joje publikuojami internetiniame portale bernardinai.lt skelbti interviu su Lietuvos kultūros bei meno asmenybėmis, kurios dalijasi mintimis apie kūrybą, santykį su savimi ir pasauliu. Kaip pasakoja knygos sudarytojas Gediminas Kajėnas, internete lengva pasimesti ir daug ką užmiršti, todėl skelbtus turiningus pokalbius su iškiliais žmonėmis norėta perkelti į patikimesnę erdvę – popierių.

Rugsėjo 13–15 dienomis vyksiančio festivalio naujiena – labiausiai pasižymėjusiam knygų ir skaitymo kultūros propaguotojui skirta „Naujojo knygnešio“ premija, kuri bus įteikta sekmadienį, festivalio uždarymo metu.

Penki TV“ laida „Knygos per „Penki TV“ taip pat aktyviai dalyvaus šiame renginyje ir savo žiūrovams parengs įdomių reportažų.

Apie praėjusių metų Vilniaus knygų festivalį, žiūrėkite „Penki TV“ parengtame reportaže.

Šaltinis: pranešimas spaudai, penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vilniaus knygų festivalis: „Naujuoju knygnešiu“ paskelbtas Marius Burokas

Per antrojo Vilniaus knygų festivalio atidarymą buvo paskelbtas pirmus metus teikiamos „Naujojo knygnešio“ premijos laureatas. Juo tapo poetas, vertėjas ir literatūros apžvalgininkas Marius Burokas. skaityti »

Mažųjų knygų mugių maratonas prasidės Kaune

Asociacija „Slinktys” drauge nuo Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių viešosiomis bibliotekomis nuo balandžio mėnesio pradeda Mažųjų knygų mugių maratoną. skaityti »

Pristatys, kas šiemet bus svarbiausia IT verslui

Kovo 31 d. vyks kasmetė didžiausia „Microsoft“ konferencija Baltijos šalyse „TechDay 2016“. skaityti »

Fizikai skirti 5 auksiniai eurai bus pristatyti Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre

Kovo 29 d., antradienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 5 eurų kolekcinę monetą iš serijos „Lietuvos mokslas“. Moneta skirta fizikai. Aukso monetos reverse pavaizduotas stilizuotas lazerio spindulys kaip lazerių fizikos simbolis, o reverse – Vytis šviesos interferencijos fone. skaityti »

Trečią kartą vyksiančioje kultūros edukacijos savaitėje – daugiau nei 100 renginių

Kovo 21–25 dienomis trečią kartą Lietuvoje vyks kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės“. Šiais metais joje dalyvauja per 40 įvairių kultūros ir mokslo įstaigų, kurios siūlo mokytojams daugiau nei 100 kūrybinių, mokomųjų, informacinių, kultūrinių, pažintinių renginių. skaityti »

Kviečia pavasarinė „Mados infekcija“

Kovo 18–19 dienomis Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, siaus jau 18-oji „Mados infekcija“. Ryškiausias mados įvykis Lietuvoje nešykštės šviesų, decibelų ir kokybiško turinio akims. skaityti »

Į Vilnių susirinks Europos muzikos pedagogai

Kovo 16 d. 18 val. Valdovų rūmuose iškilmingai atidaroma 24-oji Europos muzikos mokytojų asociacijų konferencija „Ieškant netikėtumų: kūrybiškumas ir muzikinio ugdymo inovacijos“. skaityti »

Prasideda Vaikų finansinio švietimo savaitė

Kovo 15–18 dienomis Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė gausi vaikams skirtų renginių: paskaitų, elektroninių pamokų, diskusijų, viktorinų ir ekskursijų. Šių metų pasaulinės savaitės šūkis kviečia: „Dalyvauk ir taupyk sumaniai!“. skaityti »

Kovo 11-ąją minėsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

Kovo 10–11 d., minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Seime vyks šventiniai renginiai. skaityti »

VU vyksiančioje konferencijoje – ir Nobelio premijos laureato pranešimas

Vilniaus universitete kovo 15–18 d. vyks tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2016“. Į ją susirinks beveik 300 dalyvių iš Lietuvos ir Europos. skaityti »

Lietuvos banke vyksta trečioji metinė NT konferencija

Kovo 9 dieną Lietuvos banke vyksta trečioji metinė nekilnojamojo turto (NT) konferencija. Renginys tiesiogiai transliuojamas Lietuvos banko interneto svetainėje ir portale „Delfi.lt“. skaityti »