Seimui dvejojant dėl internetinio balsavimo saugumo, IT ekspertai kviečia viešai diskusijai

Publikuota: 2011 m. gruodžio 15 d. ketvirtadienis

Šių metų gruodžio 22 d. vyks seminaras–diskusija balsavimo internetu saugumo ir kitais technologiniais klausimais. Renginį organizuoja Lietuvos kompiuterininkų sąjunga (LIKS) kartu su Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institutu (VU MII) ir bendradarbystės centru „Hub Vilnius“.

„Pastaruoju metu tiek žiniasklaidoje aptariant internetinio balsavimo perspektyvas, tiek LR Seime svarstant balsavimo internetu projektus neretai nuskamba tendencingi politizuoti pareiškimai, nepelnyti perdėti oponentų kaltinimai. Atsižvelgiant į tai, kad ir specialistų nuomonės šiuo aktualiu klausimu skiriasi, nusprendėme pasikviesti abi puses. Stengsimės surinkti aukščiausio lygio kompiuterių, tinklų saugumo, kriptografijos, IT rizikų specialistus ir su jais aptarsime įvairių technologinių sprendimų ypatybes ir iššūkius. Pabandysime atsakyti į klausimą ar balsavimas internetu gali būti saugus, kiek saugus ir kaip tą saugumą reikėtų užtikrinti“, – sakė LIKS prezidentas dr. Saulius Maskeliūnas.

Renginio organizatoriai jau susitarė su mokslininkais (VU MII, KTU, MRU), verslo atstovais (Infobalt, bankų IT rizikų specialistais), VRK vadovu. Pakviesti valstybės institucijų specialistai (Policijos departamento, SM IVPK, STT). Diskusijos rengėjai taip pat ketina pristatyti užsienio mokslininkų bei ekspertų, kūrusių ar tyrinėjusių el. balsavimo sistemas, pranešimus.

Mindaugas Danys, Hub Vilnius įkūrėjas: „Visi džiaugiamės, kad Vilnius pirmauja pagal interneto spartą pasaulyje. Tačiau, kaip mes tai išnaudojam, kaip mūsų piliečiai naudojasi nebrangia ir plačiai išplėtota prieiga prie interneto? Kodėl pagal pilietiškumo lygį mes velkamės pasaulio šalių apačioje? Manau, kad yra daug klausimų ir sričių, kuriose piliečių balsas galėtų ir turėtų būti labiau girdimas ir matomas. Valstybės institucijos turi atverti savo IT sistemas ir sudaryti galimybes su profesionalų pagalba priartinti informaciją ir sprendimų priėmimą prie piliečių.“

„Kviečiame ateiti visus susidomėjusius, stengsimės išklausyti įvairias nuomones. Bandome pasiekti visus ekspertus, bet jei ką nors nespėtume pakviesti – maloniai kviečiame atvykti į renginį“, – teigė S. Maskeliūnas.

Šių metų vasarą Seimas jau trečią kartą ėmėsi svarstyti balsavimo internetu įstatymų projektus, bet nesulaukus pritarimo kituose komitetuose, pagrindinis – Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas nusprendė daryti pertrauką projektų svarstyme suabejojęs internetinio balsavimo saugumu. Balsavimo internetu koncepcija Seime buvo patvirtinta 2006 metais. Vasarą prieš internetinio balsavimo įteisinimą prie Seimo protestavo grupelė jaunų IT specialistų. Prieš porą savaičių keletas stambių IT įmonių vadovų išplatino pareiškimą, kuriame išsakė paramą el. balsavimui.

LIKS, VU MII ir Hub Vilnius rengiamas seminaras „Internetinis balsavimas. Techninės galimybės ir iššūkiai“ vyks š. m. gruodžio 22 d. (ketvirtadienį) 17 val. Vilniuje, Šiaurės miestelio technologijų parke.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tiitas Paananenas: kol save matome kaip mažą tautą Europos pakraštyje, tol tokie ir esame

„Skype“ inžinerinio centro Taline vadovas Tiitas Paananenas gegužės 31–birželio 1 d. kartu su „Wikipedia“, „Yahoo!“, „SoundCloud“ ir kt. atstovais dalinsis gerąja patirtimi progreso konferencijoje LOGIN. skaityti »

Konferencijoje LOGIN patirtimi dalysis milijonus uždirbusios „Pixelmator“ kūrėjas

Progreso konferencijoje LOGIN „Pixelmator“ kūrėjas Saulius Dailidė kartu su kitais lietuviais bei tokių pasaulinių interneto milžinių kaip „Wikipedia“, „Yahoo!“ ar „Skype“ atstovais dalinsis įžvalgomis apie svarbiausius progreso variklius. skaityti »

Minima Pasaulio informacinės visuomenės diena

Šių metų gegužės 17-ąją, kaip ir kasmet nuo 2006-ųjų, pasaulyje ir Lietuvoje minima Pasaulio informacinės visuomenės diena. skaityti »

Lietuvos teisės mokslininkai – Konstitucijos dvidešimtmečiui

Vilniaus universiteto Teisės fakultetas gegužės 17 dieną rengia nacionalinę mokslinę-praktinę konferenciją „Lietuvos Respublikos Konstitucijos dvidešimtmetis: patirtis ir iššūkiai“. skaityti »

LEU kviečia į forumą „Socialinė žiniasklaida ir jaunimas“

Gegužės 15 dieną Lietuvos edukologijos universitete vyks diskusija „Socialinė žiniasklaida ir jaunimas“. Forumą rengia Lietuvos edukologijos universitetas, Turkų kalbos ir kultūros studijų centras ir organizacija „Dialogas Eurazija“. skaityti »

Konferencijoje LOGIN dalyvaus „Vikipedijos“ įkūrėjas Jimmy Walesas

Didžiausioje Baltijos šalyse progreso konferencijoje LOGIN 2012 šiais metais dalyvaus daugiau nei 60 pranešėjų iš Lietuvos bei 12-os užsienio šalių. skaityti »

Jaunieji KTU mokslininkai pristatys aukšto lygio intelektinius produktus

Gegužės 3 d. KTU Elektronikos rūmuose (Studentų g. 50) rinksis šauniausi Kauno technologijos universiteto jaunieji mokslininkai, sukūrę inovatyvių darbų žmonių sveikatai gerinti, socialinei gerovei užtikrinti, šiuolaikinėms technologijų galimybėms buityje ir kitur atskleisti, gamtai tausoti ir kt. skaityti »

Minima Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena

Balandžio 26-ąją švenčiama Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena. Lietuvoje ši šventė pradėta minėti nuo 2000 m. skaityti »

Vilniaus universitete jau penktą kartą bus minima DNR diena

Europos mokinių rašinių konkurso, skirto DNR dienai minėti, nacionalinio etapo organizatoriai pakvies konkurso nugalėtojus ir jų mokytojus bei visus dalyvavusius konkurse į renginį „DNR diena Lietuvoje 2012“. skaityti »

„Šlovės laboratorijoje“ – mokslo idėjos paprastai

Tarptautinis konkursas „Šlovės laboratorija“ skelbia mokslo talentų paiešką ir kviečia dalyvauti projekto dalyvių atrankoje. skaityti »