Svajojate apie nuosavą šeimos verslą? Iššūkiai, kuriems reikia pasiruošti

Publikuota: 2016 m. gegužės 5 d. ketvirtadienis

Su kokiais iššūkiais susiduria giminystės saitais susietų žmonių kuriamas verslas? Kokios jo aktualijos, plėtros galimybės ir kryptys Lietuvoje bei pasaulyje? Apie tai diskutuoti kviečia VU Tarptautinio verslo mokykla (TVM), pirmą kartą Lietuvoje organizuojanti konferenciją apie šeimų verslą „Versli šeima 2016“.

Atrodytų, kad šeimos verslą valdyti daug paprasčiau – jame dirba artimieji, kurie yra gerokai lojalesni nei įprastai samdomi darbuotojai, iš kartos į kartą perduodamas verslo vystytojai jau turi pakankamai patirties nuspręsti, kaip geriau pasielgti skirtingose situacijose ir pan. Tačiau kaip užtikrinti tinkamą valdymą, nustatyti hierarchiją, į aukščiausias pareigas paskirti tuos žmones, kurie išties turi reikiamų savybių ir patirties, o ne tuos, kurie yra artimiausi? Galų gale, kaip užtikrinti sėkmingą ateities scenarijų, jeigu šeimos nariai nerodo iniciatyvos perimti tiek metų vystytą verslą arba pačiam verslo kūrėjui nesinori užleisti savo vietos?

Pasak VU TVM l. e. p. direktorės Birutės Miškinienės, idėja pradėti kalbėti apie šeimos verslo aktualijas kilo įvertinus, kad pakankamai didelė dalis verslą studijuojančių studentų yra iš šeimos verslų. 

„Atliepdami  gana stiprų lietuvių norą kurti savo verslą, norime tiesiog paskatinti Lietuvos šeimas ne tik svajoti, bet ir jo imtis. Siekiame į vieną vietą suburti įvairias puses – šeimos verslo savininkus, konsultantus ir ekspertus – bei bendromis jėgomis paieškoti  atsakymų ir galimų sprendimų, susijusių su šeimos verslo kūrimu, valdymu ir plėtra. Tikimės, kad ši konferencija, bus pirmoji šeimos verslų skatinimo iniciatyva, kurią planuojame vystyti ir toliau“, – sako B. Miškinienė.

Su psichologiniais šeimos verslo valdymo iššūkiais konferencijoje supažindinsianti psichoanalitikė Rema Židonienė, paklausta, kurį – šeimos ar ne šeimos – verslą valdyti paprasčiau, teigia, kad nėra vienareikšmio atsakymo. „Yra šeimų, kurios gana gerai tarpusavyje sutaria. Tokių šeimų nariai – tarsi orkestras, kur kiekvienas žino, kokiu instrumentu groti, ir kada savo kūrinio dalį pradėti. Visgi, yra šeimų, kurios neturi klausos – kiekvienas mano, kad žino, kaip turi būti, ir kito negirdi. Tokiame koncerte ilgai neišbūsi“, – sako R. Židonienė.

Jos teigimu, būtent dėl laukiančių iššūkių prieš pradedant šeimos verslą, svarbu gerai išsiaiškinti, ko iš jo tikimasi. „Pravartu visuomet savęs paklausti – kam man to reikia, kokia to prasmė. Nuo atsakymo, kurį sau pateiksite, priklausys, ar verta tai daryti. Jei norite kurti verslą su fantazija, kad jį sukūręs tapsite laimingesnis, labiau pasitikintis savimi, nes būsite svarbus, įtakingas, pastebimas, turtingas, kiti pavydės ir gerbs, tuomet šių savybių ne ten ieškote. Statusas, pinigai, įsivaizduojama galia nepadaro žmogaus laimingo“, – teigia psichoanalitikė.

Tarp kitų konferencijos pranešėjų – Laisvosios rinkos instituto vadovas Žilvinas Šilėnas, kuris besiruošiančius tapti verslininkais supažindins su intriguojančiu tyrimu, atskleidžiančiu verslininkų įvaizdį Lietuvoje. Kęstutis Jankauskas, Lietuvos verslo konfederacijos atstovas, apžvelgs ryškiausius verslo vystymo iššūkius ir perspektyvas Lietuvoje, Jekaterina Rojaka, DNB banko vyriausioji ekonomistė Baltijos šalims, aptars šeimos verslo ypatumus pasauliniame kontekste, bei bendrovei INVEGA vadovaujantis Audrius Zabotka, kalbės apie finansines priemones, padedančias pradėti ir užauginti verslą.

Be minėtų pranešėjų, konferencijos dalyvių taip pat laukia ekspertinė sesija, kurioje šeimos verslo atstovai dalinsis vertinga patirtimi ir diskutuos su verslo ekspertais. 

Š. m. gegužės 26 d. VU TVM vyksiančioje konferencijoje „Versli šeima 2016“ kviečiami dalyvauti šeimos verslo įmonių savininkai, jų šeimos nariai, , būsimi šeimos verslų kūrėjai bei visi, besidomintys šeimos verslo kūrimu.

Daugiau informacijos apie konferenciją

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VU Verslo mokyklos vadove tapo dr. Birutė Miškinienė

Lapkričio 15 d. vykusiame VU Verslo mokyklos (VM) tarybos posėdyje VU VM direktore paskirta laikinai šias pareigas ėjusi dr. Birutė Miškinienė. skaityti »

Seime pristatoma fotografijų paroda, skirta Prezidento Valdo Adamkaus 90-mečiui

Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) pristatoma fotografo Renaldo Malycho darbų paroda „Mano šalies prezidentas“, skirta Prezidento Valdo Adamkaus 90-mečiui. skaityti »

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose – vėl nemokami seminarai apie asmeninių finansų valdymą

Jau penktą rudenį iš eilės Lietuvos bankas kviečia šalies gyventojus į nemokamus seminarus apie atsakingą asmeninių finansų valdymą. skaityti »

Spalio 24–30 d. – Atvirosios prieigos savaitė

Spalio 24–30 d. visame pasaulyje vyksta Atvirosios prieigos savaitė. Šios savaitės tikslas – supažindinti akademinės bendruomenės ir visuomenės narius su atvirosios prieigos iniciatyvomis ir paskatinti jose dalyvauti. skaityti »

Studentams – karjeros renginiai

Vilniaus universiteto studentai kviečiami į karjeros renginius Istorijos fakultete, Orientalistikos centre, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute ir Gamtos mokslų fakultete. skaityti »

Minima Informacinių technologijų plėtros diena

1972 m. Jungtinių Tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 24-ąją Pasauline informacinių technologijų plėtros diena. skaityti »

Rengiamas seminaras mokyklų IKT koordinatoriams

Švietimo informacinių technologijų centras š. m. spalio 27 dieną Vilniuje organizuoja seminarą mokyklų IKT koordinatoriams, asmenims besirūpinantiems IKT diegimu mokyklose. skaityti »

Minske prasideda bankinių technologijų forumas „BankIT 2016“

Š. m. spalio 19 dieną Baltarusijos sostinėje Minske prasideda XIII tarptautinis bankinių technologijų forumas „BankIT 2016“. skaityti »

Briuselyje vyks forumas „Ryšio gerinimas ir inovacijų skatinimas Europoje“

2016 m. spalio 17 d. Europos elektroninių ryšių reguliuotojų institucija BEREC Briuselyje surengs savo 4-ąjį suinteresuotųjų subjektų forumą „Ryšio gerinimas ir inovacijų skatinimas Europoje“. skaityti »

Kviečiame į LEU rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio knygos „Vaikystė ir grožis“ sutiktuves

Spalio 18 d. Lietuvos mokslų akademijos (LMA) didžiojoje konferencijų salėje vyks Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio knygos „Vaikystė ir grožis“ sutiktuvės. skaityti »

Lietuvoje pirmą kartą vyks „Skaitmeninių teisių forumas 2016“

Spalio 27 d., Vilniuje, asmens duomenų apsaugos ekspertai ir šios srities entuziastai susirinks į pirmąjį Lietuvoje „Skaitmeninių teisių forumą 2016“. skaityti »