Svajojate apie nuosavą šeimos verslą? Iššūkiai, kuriems reikia pasiruošti

Publikuota: 2016 m. gegužės 5 d. ketvirtadienis

Su kokiais iššūkiais susiduria giminystės saitais susietų žmonių kuriamas verslas? Kokios jo aktualijos, plėtros galimybės ir kryptys Lietuvoje bei pasaulyje? Apie tai diskutuoti kviečia VU Tarptautinio verslo mokykla (TVM), pirmą kartą Lietuvoje organizuojanti konferenciją apie šeimų verslą „Versli šeima 2016“.

Atrodytų, kad šeimos verslą valdyti daug paprasčiau – jame dirba artimieji, kurie yra gerokai lojalesni nei įprastai samdomi darbuotojai, iš kartos į kartą perduodamas verslo vystytojai jau turi pakankamai patirties nuspręsti, kaip geriau pasielgti skirtingose situacijose ir pan. Tačiau kaip užtikrinti tinkamą valdymą, nustatyti hierarchiją, į aukščiausias pareigas paskirti tuos žmones, kurie išties turi reikiamų savybių ir patirties, o ne tuos, kurie yra artimiausi? Galų gale, kaip užtikrinti sėkmingą ateities scenarijų, jeigu šeimos nariai nerodo iniciatyvos perimti tiek metų vystytą verslą arba pačiam verslo kūrėjui nesinori užleisti savo vietos?

Pasak VU TVM l. e. p. direktorės Birutės Miškinienės, idėja pradėti kalbėti apie šeimos verslo aktualijas kilo įvertinus, kad pakankamai didelė dalis verslą studijuojančių studentų yra iš šeimos verslų. 

„Atliepdami  gana stiprų lietuvių norą kurti savo verslą, norime tiesiog paskatinti Lietuvos šeimas ne tik svajoti, bet ir jo imtis. Siekiame į vieną vietą suburti įvairias puses – šeimos verslo savininkus, konsultantus ir ekspertus – bei bendromis jėgomis paieškoti  atsakymų ir galimų sprendimų, susijusių su šeimos verslo kūrimu, valdymu ir plėtra. Tikimės, kad ši konferencija, bus pirmoji šeimos verslų skatinimo iniciatyva, kurią planuojame vystyti ir toliau“, – sako B. Miškinienė.

Su psichologiniais šeimos verslo valdymo iššūkiais konferencijoje supažindinsianti psichoanalitikė Rema Židonienė, paklausta, kurį – šeimos ar ne šeimos – verslą valdyti paprasčiau, teigia, kad nėra vienareikšmio atsakymo. „Yra šeimų, kurios gana gerai tarpusavyje sutaria. Tokių šeimų nariai – tarsi orkestras, kur kiekvienas žino, kokiu instrumentu groti, ir kada savo kūrinio dalį pradėti. Visgi, yra šeimų, kurios neturi klausos – kiekvienas mano, kad žino, kaip turi būti, ir kito negirdi. Tokiame koncerte ilgai neišbūsi“, – sako R. Židonienė.

Jos teigimu, būtent dėl laukiančių iššūkių prieš pradedant šeimos verslą, svarbu gerai išsiaiškinti, ko iš jo tikimasi. „Pravartu visuomet savęs paklausti – kam man to reikia, kokia to prasmė. Nuo atsakymo, kurį sau pateiksite, priklausys, ar verta tai daryti. Jei norite kurti verslą su fantazija, kad jį sukūręs tapsite laimingesnis, labiau pasitikintis savimi, nes būsite svarbus, įtakingas, pastebimas, turtingas, kiti pavydės ir gerbs, tuomet šių savybių ne ten ieškote. Statusas, pinigai, įsivaizduojama galia nepadaro žmogaus laimingo“, – teigia psichoanalitikė.

Tarp kitų konferencijos pranešėjų – Laisvosios rinkos instituto vadovas Žilvinas Šilėnas, kuris besiruošiančius tapti verslininkais supažindins su intriguojančiu tyrimu, atskleidžiančiu verslininkų įvaizdį Lietuvoje. Kęstutis Jankauskas, Lietuvos verslo konfederacijos atstovas, apžvelgs ryškiausius verslo vystymo iššūkius ir perspektyvas Lietuvoje, Jekaterina Rojaka, DNB banko vyriausioji ekonomistė Baltijos šalims, aptars šeimos verslo ypatumus pasauliniame kontekste, bei bendrovei INVEGA vadovaujantis Audrius Zabotka, kalbės apie finansines priemones, padedančias pradėti ir užauginti verslą.

Be minėtų pranešėjų, konferencijos dalyvių taip pat laukia ekspertinė sesija, kurioje šeimos verslo atstovai dalinsis vertinga patirtimi ir diskutuos su verslo ekspertais. 

Š. m. gegužės 26 d. VU TVM vyksiančioje konferencijoje „Versli šeima 2016“ kviečiami dalyvauti šeimos verslo įmonių savininkai, jų šeimos nariai, , būsimi šeimos verslų kūrėjai bei visi, besidomintys šeimos verslo kūrimu.

Daugiau informacijos apie konferenciją

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VU Verslo mokyklos vadove tapo dr. Birutė Miškinienė

Lapkričio 15 d. vykusiame VU Verslo mokyklos (VM) tarybos posėdyje VU VM direktore paskirta laikinai šias pareigas ėjusi dr. Birutė Miškinienė. skaityti »

Pristatytas inovacijų ir technologijų parkas – „Vilnius Smart Park“

Rugsėjo 21 d. sostinės Vismaliukų teritorijoje duris atvėrė bene vienas inovatyviausių technologijų parkų Lietuvoje – „Vilnius Smart Park“. skaityti »

Tarptautinėje konferencijoje Lietuvos ir užsienio ekspertai dalinsis inovatyvaus verslo sėkmės istorijomis

Su kokiais sunkumais susiduria novatoriški verslai ir kaip patobulinti esamą teisinę situaciją – tokie ir panašūs klausimai bus keliami rugsėjo 28 d. aštuntą kartą Ūkio ministerijos organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „Inovacijos: ateitis prasideda šiandien“. skaityti »

Prie akcijos „Dovanok šilumą“ jungiasi ir menininkai

Kūrybos studija „Showart“ jau trečius metus iš eilės organizuoja socialinę akciją „Dovanok šilumą“, kurios pagrindinis tikslas – šaltuoju metų laikotarpiu suteikti šiltų emocijų Lietuvos žmonėms. skaityti »

Vilniaus sporto festivalio konferencijose – žymūs sportininkai ir specialistai

Š. m. rugsėjo 24–25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jau penktą sykį vyks didžiausias Vilniaus rudens sporto renginys – Vilniaus sporto festivalis. skaityti »

Lietuvoje pirmą kartą rengiama Europos indėlių draudikų forumo tarptautinė konferencija

Rugsėjo 30 d. LR Vyriausybės rūmuose pirmą kartą Lietuvoje vyks Europos indėlių draudikų forumo tarptautinė konferencija „Harmonizacija vs. centralizacija – ar Europos indėlių draudimo sistema (EDIS) yra išeitis?“. skaityti »

Į Vilnių sugrįžta studentiškos „Gedimino dienos“

Prasidėjus naujiems mokslo metams, į sostinę grįžta didžiausias Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų atstovybės organizuojamas renginys – „Gedimino dienos“, kuriame laukiami visi miesto studentai. skaityti »

VDU mokslo ir inovacijų forumas „SOCIAL CODE‘16“

Spalio 6 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) naujajame daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V.Putvinskio g. 23) įvyks aukščiausio lygio mokslo ir inovacijų forumas „SOCIAL CODE‘16“. skaityti »

MRU Debatų klubas surengė diskusiją Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje

Ar jau vyksta demokratijos saulėlydis? Apie tai rugsėjo 15 dieną Mykolo Romerio universiteto Debatų klubas Tarptautinės Demokratijos dienos proga surengė debatus Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje. skaityti »

Lietuva veržiasi į pasaulio „FinTech“ žemėlapį

Spalio 6 d. Finansų ministerija kartu su Lietuvos banku ir Londono Sičiu organizuoja konferenciją, į kurią iš viso pasaulio susirinks finansų rinkų politikos formuotojai, reguliuotojai, akademikai, verslo atstovai ir kiti besidomintys „FinTech“ sektoriaus plėtra. skaityti »

Atrask ką nors naujo: „Tyrėjų nakties“ renginiai LEU

Kasmet, paskutinį rugsėjo penktadienį, vykstanti „Tyrėjų naktis“ sukviečia gausybę mokslo entuziastų į daugiau nei 250 nemokamų ir nepakartojamų renginių visoje Lietuvoje. skaityti »