Rugsėjo 5 d. Vilniuje prasideda dvi dienas truksianti tarptautinė konferencija „Europos aukštasis mokslas pasaulyje“, į kurią atvyksta beveik 200 dalyvių iš 36 pasaulio šalių.
Rugsėjo 5 d. Vilniuje prasideda dvi dienas truksianti tarptautinė konferencija „Europos aukštasis mokslas pasaulyje“, į kurią atvyksta beveik 200 dalyvių iš 36 pasaulio šalių. Konferencijoje bus diskutuojama apie vieną svarbiausių Europos aukštojo mokslo politikos darbotvarkės klausimų – aukštojo mokslo tarptautiškumą. Ši konferencija – vienas iš didžiausių švietimo klausimams skirtų renginių, vyksiančių Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai.
Studentų skaičius pasaulyje nuolat auga. Nemaža jų dalis išsilavinimo siekia ne tik gimtosiose, bet ir užsienio šalyse. Europos aukštojo mokslo atstovai, norėdami sustiprinti jo pozicijas pasaulyje, privalo tinkamai įvertinti šią situaciją. Prognozuojama, kad studentų skaičius pasaulyje per du dešimtmečius išaugs keturis kartus, nuo 99 iki 414 mln. Švietimo įstaigos, švietimo politikos atstovai jau dabar turi galvoti, ką galės jiems pasiūlyti ir kokią įtaką visuomenei gali turėti tokie pokyčiai.
Konferencijoje „Europos aukštasis mokslas pasaulyje“ dalyvaus beveik 200 dalyvių iš 36 pasaulio valstybių: 24 Europos Sąjungos narių, Australijos, Kinijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Norvegijos, Rusijos, Azerbaidžano ir kitų šalių atstovai. Tarp kitų gerai žinomų švietimo srities ekspertų bus ir Europos Komisijos Švietimo ir kultūros komisarė Androulla Vassiliou.
Prie švietimo ekspertų į diskusiją prisijungs ir kiti, kuriems svarbūs šioje srityje vykstantys pokyčiai. „Thermo Fisher Scientific” Baltijos regiono viceprezidentas Algimantas Markauskas pristatys darbdavių požiūrį šiuo klausimu, Europos studentų sąjungos valdybos komiteto narė Erin Nordal papasakos, kaip aukštojo mokslo tarptautiškumą vertina studentai, Kauno medicinos universiteto Kardiologijos instituto direktorius dr. Rimantas Benetis ir su juo glaudžiai bendradarbiaujantis Nacionalinio medicinos tyrimų centro direktorius dr. Abay Baigenzhin pasidalins valstybių, nepriklausančių Europos Sąjungai, patirtimi šioje srityje. Specialiai į šią konferenciją atvykstanti Tsinghua universiteto švietimo instituto asocijuota profesorė dr. Zhou Zhong pristatys Kinijos požiūris į aukštąjį išsilavinimą Europoje, o švietimo srities ekspertė dr. Stephanie Fahey iš Australijos papasakos, kokį ji mato ateities universitetą.
Konferencijos metu vyks apskritojo stalo diskusijos, kurų metu bus siekiama suformuluoti pasiūlymus, kaip artimiausioje ateityje gali būti skatinamas aukštojo mokslo tarptautiškumas. Šie pasiūlymai bus pateikti valstybių vyriausybėms, aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų institucijoms. Diskusijų metu taip pat bus aptariama, kokiu būdu galima didinti Europos aukštojo mokslo konkurencingumą pasaulyje, kaip šią temą liečiantys klausimai galėtų būti įtraukti į Europos Sąjungos darbotvarkę ir kokių veiksmų būtina imtis įgyvendinant užsibrėžtus planus.
Konferencijos „Europos aukštasis mokslas pasaulyje“ organizatoriai – Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija bei Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA).