Švietimo savaitėje – vaikų mintys, ką daryti, kad pasaulis taptų jaukus ir patogus visiems

Publikuota: 2012 m. lapkričio 6 d. antradienis

Milijonai vaikų ir jaunuolių savo kūrybiniais darbais renginiais ir akcijomis stengsis atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į atsakingo vartojimo svarbą, socialinės nelygybės ir diskriminacijos problemas.

Lapkričio 10–18 d. Lietuvoje ir dar 100 pasaulio šalių rengiama „Visuotinio švietimo savaitė 2012“ – Europos Tarybos Šiaurės–Pietų centro organizuojama edukacinė socialinė kampanija, skirta globalaus pilietiškumo, atsakingo vartojimo, kartų solidarumo idėjoms viešinti. Šių metų kampanijos tema „Vieningo pasaulio link!“ („Move towards one World“). „Visuotinio švietimo savaitės“ renginius Lietuvoje koordinuoja Švietimo ir mokslo ministerija, o įgyvendina Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Spartėjanti globalizacija skatina atsigręžti į viso pasaulio problemas, o globalus pilietiškumas tampa viena svarbiausių šiuolaikinio piliečio savybių. Nuo kiekvieno žmogaus vartojimo įpročių, dėmesio darniai aplinkosaugai ir tvarios energetikos idėjoms bei nuo gebėjimų suprasti ir atjausti šalia esančio ar tolimiausiame pasaulio kampelyje gyvenančio žmogaus problemas, priklausys tolesnė žmonijos raida.

„Kalbėtis su vaikais apie globalias viso pasaulio problemas bei įtraukti juos į šių problemų sprendimą turime jau šiandien. Tai gali padėti ateityje išvengti gresiančių ekologinių ir ekonominių katastrofų ar bent sumažinti jų mastą. Vaikai pajėgūs suprasti, kad nesaikingas vartojimas, neatsakingas elgesys aplinkos ir aplinkinių atžvilgiu gali turėti pražūtinas pasekmes. „Visuotinio švietimo savaitės“ renginių metu būtent ir siekiama paskatinti vaikus ir jaunimą mąstyti globaliai ir imtis aktyvių veiksmų savo bendruomenėje“ – pasakoja Jolanta Markevičienė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro neformaliojo ugdymo renginių ir projektų organizatorė.

Lapkričio 5–30 d. vaikai ir jaunimas kviečiami įsitraukti ir dalyvauti konkursuose.

I. Apie globalias pasaulio problemas ir savo pačių, kaip pasaulio piliečių, atsakomybę, vaikai ir jaunimas kviečiami samprotauti Haiku – japonų prozinės poezijos stiliumi. Konkurso tema – „Aš – viso pasaulio pilietis“.

II. Rengiamame pasaulio vėliavos kūrimo konkurse „Vėliava planetai ŽEMĖ“ jaunieji dailininkai, grafinio dizaino ar maketavimo meistrai kviečiami kurti vėliavas, atspindinčias mūsų pasaulio įvairovę, būtinybę saugoti ir tausoti planetos turtus, pažyminčias, kad planetos ateitis priklauso nuo visų jos gyventojų.

III. Rašinių akcijoje „Laiškas butelyje“ vaikai skatinami rašyti laiškus užsienio kalba savo bendraamžiams kitose šalyse ir juose pasakoti apie savo šalį, gyvenimo būdą ir kasdienę veiklą. Taip pat apie tai, kas juos įkvepia, ką norėtų veikti, kokias idėjas įgyvendinti užaugę.

IV. Rašinio konkursas „Laiškas ERASMUS mainų studentui“ organizuojamas siekiant paskatinti vaikus ir jaunuolius gilintis į globalizacijos procesus, sumąstyti apie savo vietą pasaulyje, ugdytis pagarbą įvairovei, suvokti save kaip platesnio pasaulio dalį.

V. Vaikai ir jaunimas visuomet ir patys turi gausybę idėjų, kaip spręsti aktualias ekologines, socialinės diskriminacijos ar kitas problemas. Būtent jiems (turintiems savų idėjų) rengiamas iniciatyvų konkursas „Mano – tavo – mūsų visų PASAULIS!“ Šio konkurso metu vaikai skatinami įgyvendinti savo iniciatyvas, svarbias jų bendruomenei.

Lapkričio 16 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras vaikus, jaunimą, mokytojus kviečia dalyvauti „Vieningo pasaulio dienos“ renginiuose – kūrybinėse dirbtuvėse, filmų peržiūroje, susitikimuose ir diskusijose su įdomiais žmonėmis globalaus švietimo, vaiko gerovės užtikrinimo, vaiko teisių įgyvendinimo Lietuvoje klausimais.


Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Japonijos kultūros projektas „WABI–SABI tobulumas netobulume“ žengia į Lietuvos mokyklas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuoja nacionalinį, pusę metų vyksiantį Japonijos menų ir kultūros projektą „WABI–SABI tobulumas netobulume“, skirtą visiems Lietuvos moksleiviams ir jų pedagogams. skaityti »

SMK organizuoja konferenciją apie aukštojo mokslo pamatines vertybes

Spalio 28 d., 10 val., Seimo Konstitucijos salėje vyks apskritojo stalo diskusija „Sąžiningos studijos – šiuolaikinio aukštojo mokslo pamatinė vertybė“. skaityti »

Nacionalinė biblioteka skatina glaudesnį leidėjų ir bibliotekų bendradarbiavimą

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka spalio 27 dieną organizuoja konferenciją-diskusiją „Biblioteka – leidėjui, leidėjas – bibliotekai“, kuri vyks Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje. skaityti »

Vilniaus universitete laukiama pustrečio šimto baltistų

Spalio 28–31 d. Vilniaus universitete vyks XII Tarptautinis baltistų kongresas – svarbiausias pastarųjų penkerių metų ne tik baltistų, bet ir lituanistų, latvistų, prūsistų mokslo renginys, skirtas baltų kalbų ir jų raštijos tyrimams. skaityti »

IT saugumo konferencijoje – dėmesys kibernetinio saugumo temoms

Š. m. spalio 29 dieną Vilniuje, parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyks didžiausia Lietuvoje metinė kibernetinio saugumo konferencija. skaityti »

Lietuvos bankas kviečia į nemokamus seminarus didžiuosiuose miestuose

Ketvirtą rudenį iš eilės Lietuvos bankas šalies gyventojams organizuoja nemokamus seminarus apie atsakingą asmeninių finansų valdymą. skaityti »

Sostinėje vyks konferencija „GIS – paprasta ir atvira“

Š. m. spalio 29 d., 9–17 val., viešbutyje „Karolina“ (Sausio 13-osios g. 2) vyks konferencija „GIS – paprasta ir atvira“. Konferencija skirta visiems, besidomintiems atviro kodo GIS sprendimais ir atvirų duomenų panaudojimo galimybėmis. skaityti »

Karaliaus Sedžiongo institutas kviečia į atvirų paskaitų ciklą „Korėjos visuomenė ir kultūra“ (IV)

Mykolo Romerio universiteto Karaliaus Sedžiongo institutas kviečia į atvirų paskaitų kursą „Korėjos visuomenė ir kultūra“ (IV). skaityti »

Nacionalinėje bibliotekoje minima Atvirosios prieigos savaitė

Spalio 19–23 dienomis pasaulyje minima atvirosios prieigos savaitė. Jos metu įvairiose šalyse vyksta renginiai, skirti populiarinti atvirąją prieigą ir supažindinti su jos iniciatyvomis. Šių metų tema – „Atvirumas bendradarbiavimui“. skaityti »

VU choras „Virgo“ 35-ąją sukaktį paminės jubiliejinių koncertų ciklu

Aktyviai Lietuvoje ir svetur koncertuojantis, šalies ir savosios Alma mater vardą garsinantis Vilniaus universiteto (VU) merginų choras „Virgo“ šiemet mini 35-ąją kūrybinės veiklos sukaktį. skaityti »

Prezidentė pradeda oficialų vizitą Izraelyje

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradeda oficialų vizitą Izraelyje. Vizito metu Prezidentę lydi užsienio reikalų ir ūkio ministrai bei Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. skaityti »