Švietimo savaitėje – vaikų mintys, ką daryti, kad pasaulis taptų jaukus ir patogus visiems

Publikuota: 2012 m. lapkričio 6 d. antradienis

Milijonai vaikų ir jaunuolių savo kūrybiniais darbais renginiais ir akcijomis stengsis atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į atsakingo vartojimo svarbą, socialinės nelygybės ir diskriminacijos problemas.

Lapkričio 10–18 d. Lietuvoje ir dar 100 pasaulio šalių rengiama „Visuotinio švietimo savaitė 2012“ – Europos Tarybos Šiaurės–Pietų centro organizuojama edukacinė socialinė kampanija, skirta globalaus pilietiškumo, atsakingo vartojimo, kartų solidarumo idėjoms viešinti. Šių metų kampanijos tema „Vieningo pasaulio link!“ („Move towards one World“). „Visuotinio švietimo savaitės“ renginius Lietuvoje koordinuoja Švietimo ir mokslo ministerija, o įgyvendina Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Spartėjanti globalizacija skatina atsigręžti į viso pasaulio problemas, o globalus pilietiškumas tampa viena svarbiausių šiuolaikinio piliečio savybių. Nuo kiekvieno žmogaus vartojimo įpročių, dėmesio darniai aplinkosaugai ir tvarios energetikos idėjoms bei nuo gebėjimų suprasti ir atjausti šalia esančio ar tolimiausiame pasaulio kampelyje gyvenančio žmogaus problemas, priklausys tolesnė žmonijos raida.

„Kalbėtis su vaikais apie globalias viso pasaulio problemas bei įtraukti juos į šių problemų sprendimą turime jau šiandien. Tai gali padėti ateityje išvengti gresiančių ekologinių ir ekonominių katastrofų ar bent sumažinti jų mastą. Vaikai pajėgūs suprasti, kad nesaikingas vartojimas, neatsakingas elgesys aplinkos ir aplinkinių atžvilgiu gali turėti pražūtinas pasekmes. „Visuotinio švietimo savaitės“ renginių metu būtent ir siekiama paskatinti vaikus ir jaunimą mąstyti globaliai ir imtis aktyvių veiksmų savo bendruomenėje“ – pasakoja Jolanta Markevičienė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro neformaliojo ugdymo renginių ir projektų organizatorė.

Lapkričio 5–30 d. vaikai ir jaunimas kviečiami įsitraukti ir dalyvauti konkursuose.

I. Apie globalias pasaulio problemas ir savo pačių, kaip pasaulio piliečių, atsakomybę, vaikai ir jaunimas kviečiami samprotauti Haiku – japonų prozinės poezijos stiliumi. Konkurso tema – „Aš – viso pasaulio pilietis“.

II. Rengiamame pasaulio vėliavos kūrimo konkurse „Vėliava planetai ŽEMĖ“ jaunieji dailininkai, grafinio dizaino ar maketavimo meistrai kviečiami kurti vėliavas, atspindinčias mūsų pasaulio įvairovę, būtinybę saugoti ir tausoti planetos turtus, pažyminčias, kad planetos ateitis priklauso nuo visų jos gyventojų.

III. Rašinių akcijoje „Laiškas butelyje“ vaikai skatinami rašyti laiškus užsienio kalba savo bendraamžiams kitose šalyse ir juose pasakoti apie savo šalį, gyvenimo būdą ir kasdienę veiklą. Taip pat apie tai, kas juos įkvepia, ką norėtų veikti, kokias idėjas įgyvendinti užaugę.

IV. Rašinio konkursas „Laiškas ERASMUS mainų studentui“ organizuojamas siekiant paskatinti vaikus ir jaunuolius gilintis į globalizacijos procesus, sumąstyti apie savo vietą pasaulyje, ugdytis pagarbą įvairovei, suvokti save kaip platesnio pasaulio dalį.

V. Vaikai ir jaunimas visuomet ir patys turi gausybę idėjų, kaip spręsti aktualias ekologines, socialinės diskriminacijos ar kitas problemas. Būtent jiems (turintiems savų idėjų) rengiamas iniciatyvų konkursas „Mano – tavo – mūsų visų PASAULIS!“ Šio konkurso metu vaikai skatinami įgyvendinti savo iniciatyvas, svarbias jų bendruomenei.

Lapkričio 16 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras vaikus, jaunimą, mokytojus kviečia dalyvauti „Vieningo pasaulio dienos“ renginiuose – kūrybinėse dirbtuvėse, filmų peržiūroje, susitikimuose ir diskusijose su įdomiais žmonėmis globalaus švietimo, vaiko gerovės užtikrinimo, vaiko teisių įgyvendinimo Lietuvoje klausimais.


Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Japonijos kultūros projektas „WABI–SABI tobulumas netobulume“ žengia į Lietuvos mokyklas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuoja nacionalinį, pusę metų vyksiantį Japonijos menų ir kultūros projektą „WABI–SABI tobulumas netobulume“, skirtą visiems Lietuvos moksleiviams ir jų pedagogams. skaityti »

Vilniuje pradeda veikti elektromobilių dalinimosi paslauga

Vilnius tampa viena iš pirmųjų Europos sostinių, kurioje veikia elektromobilių dalinimosi paslauga. „CityBee“ savo automobilių parką papildo naujais „BMW i3“ elektromobiliais ir atidaro pirmąsias įkrovimo stotelės. skaityti »

MRU vyks susitikimas su naujuoju universiteto rektoriumi

Gegužės 21 dieną, 10.30 val. (I-201 aud.), Mykolo Romerio universiteto rektorius doc. dr. Algirdas Monkevičius kviečia bendruomenę, studentus ir dėstytojus į susitikimą, kurio metu pristatys prorektorius ir kanclerį, supažindins su artimiausias darbais. skaityti »

Paroda „Tvirta šeima – akmuo Tėvynės pamate“ pradeda kelionę po Lietuvą

Kasmetė vaikų piešinių paroda „Tvirta šeima – akmuo Tėvynės pamate“, kurią iki balandžio 11 dienos buvo galima aplankyti Vilniuje, kultūros ir švietimo centre „Vilniaus mokytojų namai“, gegužės 15 dieną pradeda savo kelionę po Lietuvą. skaityti »

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ kviečia į draugystės šventę

Š. m. gegužės 13 dieną Vilniuje (Kareivių g. 2C) jau šeštus metus iš eilės Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ kviečia į draugystės šventę „Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose“. skaityti »

Vilniuje – pirmoji futurizmo konferencija Baltijos šalyse

Gegužės 29 d. Vilniuje, parodų centre „Litexpo“ vyks pirmoji Baltijos šalyse ateities konferencija „ISM FUTURITY“. Joje apie tai, kaip mūsų gyvenimas atrodys po dešimties metų, pasakos drąsiausi pasaulio futuristai bei Lietuvos mokslo ir verslo lyderiai. skaityti »

Goetheʼs Fausto ir Mefistofelio susitikimas skaitmeninėje eroje

Gegužės 14–16 d. Lietuvos publikai bus pristatytas unikalus žaidimas. Tai nauja pažintis su garsiausio vokiečių rašytojo Johanno Wolfgango von Goetheʼs (1749–1832) kūriniu. skaityti »

Pedagogai diskutuos apie profesinio mokymo tobulinimo perspektyvas

Lietuvos edukologijos universitete vyksta Apskritojo stalo diskusija apie profesinio mokymo tobulinimo perspektyvas, mokyklų ir verslo įmonių bendradarbiavimo galimybių plėtrą. skaityti »

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje – diskusijos apie Rytų Partnerystės politikos perspektyvas

Gegužės 8 dieną Vilniuje, Valdovų rūmų Didžiojoje Renesansinėje menėje (Katedros a. 4), vyks tarptautinė konferencija „Rytų partnerystės ateitis: sustoti ar pasiekti proveržį?“. skaityti »

15-ojo „Žinių radijo“ gimtadienio iškilmėse – nominacijos už nuomonę ir argumentus

Iškilmingame „Žinių radijo“ renginyje Vilniuje dalyvaus per 200 svečių, o visi norintys galės stebėti jo tiesioginę transliaciją per internetą. skaityti »

Oficiali elektromobilių eros pradžia

Š. m. gegužės 8 d. Vilniuje, prie Vilniaus miesto savivaldybės, Europos aikštėje startuos pirmosios Lietuvoje elektromobilių lenktynės. Lenktynėse dalyvaujantys automobiliai bus išrikiuoti Europos aikštėje, kur jais pasigrožėti galės visi vilniečiai ir miesto svečiai. skaityti »