Švietimo savaitėje – vaikų mintys, ką daryti, kad pasaulis taptų jaukus ir patogus visiems

Publikuota: 2012 m. lapkričio 6 d. antradienis

Milijonai vaikų ir jaunuolių savo kūrybiniais darbais renginiais ir akcijomis stengsis atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į atsakingo vartojimo svarbą, socialinės nelygybės ir diskriminacijos problemas.

Lapkričio 10–18 d. Lietuvoje ir dar 100 pasaulio šalių rengiama „Visuotinio švietimo savaitė 2012“ – Europos Tarybos Šiaurės–Pietų centro organizuojama edukacinė socialinė kampanija, skirta globalaus pilietiškumo, atsakingo vartojimo, kartų solidarumo idėjoms viešinti. Šių metų kampanijos tema „Vieningo pasaulio link!“ („Move towards one World“). „Visuotinio švietimo savaitės“ renginius Lietuvoje koordinuoja Švietimo ir mokslo ministerija, o įgyvendina Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Spartėjanti globalizacija skatina atsigręžti į viso pasaulio problemas, o globalus pilietiškumas tampa viena svarbiausių šiuolaikinio piliečio savybių. Nuo kiekvieno žmogaus vartojimo įpročių, dėmesio darniai aplinkosaugai ir tvarios energetikos idėjoms bei nuo gebėjimų suprasti ir atjausti šalia esančio ar tolimiausiame pasaulio kampelyje gyvenančio žmogaus problemas, priklausys tolesnė žmonijos raida.

„Kalbėtis su vaikais apie globalias viso pasaulio problemas bei įtraukti juos į šių problemų sprendimą turime jau šiandien. Tai gali padėti ateityje išvengti gresiančių ekologinių ir ekonominių katastrofų ar bent sumažinti jų mastą. Vaikai pajėgūs suprasti, kad nesaikingas vartojimas, neatsakingas elgesys aplinkos ir aplinkinių atžvilgiu gali turėti pražūtinas pasekmes. „Visuotinio švietimo savaitės“ renginių metu būtent ir siekiama paskatinti vaikus ir jaunimą mąstyti globaliai ir imtis aktyvių veiksmų savo bendruomenėje“ – pasakoja Jolanta Markevičienė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro neformaliojo ugdymo renginių ir projektų organizatorė.

Lapkričio 5–30 d. vaikai ir jaunimas kviečiami įsitraukti ir dalyvauti konkursuose.

I. Apie globalias pasaulio problemas ir savo pačių, kaip pasaulio piliečių, atsakomybę, vaikai ir jaunimas kviečiami samprotauti Haiku – japonų prozinės poezijos stiliumi. Konkurso tema – „Aš – viso pasaulio pilietis“.

II. Rengiamame pasaulio vėliavos kūrimo konkurse „Vėliava planetai ŽEMĖ“ jaunieji dailininkai, grafinio dizaino ar maketavimo meistrai kviečiami kurti vėliavas, atspindinčias mūsų pasaulio įvairovę, būtinybę saugoti ir tausoti planetos turtus, pažyminčias, kad planetos ateitis priklauso nuo visų jos gyventojų.

III. Rašinių akcijoje „Laiškas butelyje“ vaikai skatinami rašyti laiškus užsienio kalba savo bendraamžiams kitose šalyse ir juose pasakoti apie savo šalį, gyvenimo būdą ir kasdienę veiklą. Taip pat apie tai, kas juos įkvepia, ką norėtų veikti, kokias idėjas įgyvendinti užaugę.

IV. Rašinio konkursas „Laiškas ERASMUS mainų studentui“ organizuojamas siekiant paskatinti vaikus ir jaunuolius gilintis į globalizacijos procesus, sumąstyti apie savo vietą pasaulyje, ugdytis pagarbą įvairovei, suvokti save kaip platesnio pasaulio dalį.

V. Vaikai ir jaunimas visuomet ir patys turi gausybę idėjų, kaip spręsti aktualias ekologines, socialinės diskriminacijos ar kitas problemas. Būtent jiems (turintiems savų idėjų) rengiamas iniciatyvų konkursas „Mano – tavo – mūsų visų PASAULIS!“ Šio konkurso metu vaikai skatinami įgyvendinti savo iniciatyvas, svarbias jų bendruomenei.

Lapkričio 16 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras vaikus, jaunimą, mokytojus kviečia dalyvauti „Vieningo pasaulio dienos“ renginiuose – kūrybinėse dirbtuvėse, filmų peržiūroje, susitikimuose ir diskusijose su įdomiais žmonėmis globalaus švietimo, vaiko gerovės užtikrinimo, vaiko teisių įgyvendinimo Lietuvoje klausimais.


Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Japonijos kultūros projektas „WABI–SABI tobulumas netobulume“ žengia į Lietuvos mokyklas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuoja nacionalinį, pusę metų vyksiantį Japonijos menų ir kultūros projektą „WABI–SABI tobulumas netobulume“, skirtą visiems Lietuvos moksleiviams ir jų pedagogams. skaityti »

VU lankysis CERN generalinis direktorius prof. Rolfas Dieteris Heueris

Rugsėjo 26 d. Lietuvoje viešės Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) delegacija, vadovaujama CERN generalinio direktoriaus prof. Rolfo Dieterio Heuerio. skaityti »

Intelektualų susitikime Kaune – diskusija dėl Europos ateities

Kaune organizuojamas diskusijų-susitikimų ciklas „Pakalbėkime apie Europą ir mus“, kuriuo siekiama paskatinti Lietuvos intelektualų, kūrėjų, akademinės bendruomenės atstovų indėlį į tolesnę diskusiją dėl Europos ateities. skaityti »

Lietuvos moksleiviams – e. pamoka iš „Google“

Spalio 2 dieną, ketvirtadienį, 11 val. Lietuvos mokyklos kviečiamos prisijungti prie e. pamokos, kuri bus internetu tiesiogiai transliuojama iš Airijos sostinėje Dubline įsikūrusios „Google“ būstinės. skaityti »

Vilniuje vyks bendradarbiavimo technologijų konferencija „Cooperation Technologies'2014“

Š. m. rugsėjo 23 dieną Vilniuje, „Litexpo“ konferencijų centre, vyks bendradarbiavimo technologijų konferencija „Cooperation Technologies'2014“. skaityti »

Artėja Europos kalbų diena

Šiemet Lietuvoje Europos kalbų diena bus įprasminta gražia švente Vilniaus mokytojų namuose, rugsėjo 26 d. nuo 12.00 val iki 17.00 val. skaityti »

Vilniuje vyks euro įvedimui skirta aukšto lygio tarptautinė konferencija

Rugsėjo 25-ąją, ketvirtadienį, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje įvyks aukšto lygio tarptautinė konferencija, kurioje už finansų politiką atsakingi Europos ir Lietuvos lyderiai, verslo ir tarptautinių finansinių institucijų vadovai įvertins Lietuvos kelią euro link ir būsimą šalies vaidmenį Eurosistemoje. skaityti »

VU atvirų durų dienoje – nuo konsultacijų iki išradimų

Rugsėjo 19 d. Vilniaus universitetas visus besidominčius studijomis ir naujausiomis mokslo tendencijomis kvies į atvirų durų dieną, vyksiančią VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC, Saulėtekio al. 5). skaityti »

Seime vyks konferencija „Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) svarba“

Rugsėjo 17 d. 11.00 – 13.30 val. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas kartu su trečiojo amžiaus universitetais drauge organizuoja konferenciją „Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) svarba“. skaityti »

Amsterdame vyksta elektroninės žiniasklaidos ir pramogų industrijos paroda konferencija „IBC 2014“

Rugsėjo 11–16 dienomis Amsterdame vyksta tarptautinė elektroninės žiniasklaidos ir pramogų industrijos paroda konferencija „IBC 2014“ (angl. International Broadcasting Convention), supažindinanti su pagrindinėmis televizijos, telekomunikacijų bei pramogų rinkų tendencijomis ir naujienomis. skaityti »

Į Baltiją bus nuleistas modernus mokslinių tyrimų laivas

Rugsėjo 15 d. 12.30 val. švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis dalyvaus Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivo nuleidimo ceremonijoje, vyksiančioje Vakarų Baltijos laivų statykloje (Pilies g. 8, Klaipėda). skaityti »