Tarptautinė kosmoso konferencija SEMWO 2011: Lietuvos galimybės kosmoso industrijos pokyčių metu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Lapkričio 17 dieną prasidėjusios antrosios kosmoso konferencijos atidaryme Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tvirtino neabejojantis Lietuvos pasirengimu plėsti pradėtą tarptautinį bendradarbiavimą kosmoso srityje.

Ministras pabrėžė, kad dabar, didelių kosmoso industrijos pokyčių metu, Lietuvos įsitraukimui į kosmoso veiklą proga yra itin palanki. Jis taip pat atkreipė užsienio svečių dėmesį į mūsų valstybės ambicijas ir galimybes ne tik aktyviai siekiant pažangių technologijų, žinių ir bendradarbiavimo, bet ir siūlant savo palankią geografinę padėtį ir aukšto lygio technologinį pasiruošimą tokio lygio susitikimams ir bendriems interesams derinti. Kalbėdamas apie pirmuosius žingsnius verslo sektoriuje, jis sakė: „Pavyzdžių, kai ypač efektyviai panaudojami kosmoso resursai, turime“.

„Nėra ko tikėtis, kad lietuviai iš karto ims dalyvauti kosmoso programose kaip atskiri subjektai. Realūs pirmieji galimi žingsniai - dalyvavimas mokslo tyrimo ir komponentų pridėtinės vertės kūrimo grandinėje. Lietuvos įmonės, dirbančios aukštųjų technologijų srityje, pasirengusios siekti sisteminės integracijos, naujų technologijų pranašumus išnaudoti teikiamų paslaugų konkurencingumui didinti“, - sakė konferencijos organizatorės Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Lietuvoje pirmą kartą iš vienos tribūnos pranešimus aktualiomis kosmoso politikos ir ekonomikos temomis skaito kosmoso organizacijų, tokių kaip NASA, European Space Agency, China Great Wall Industry Corporation, ir įmonių atstovai iš 5 didžiausių kosmoso programas vykdančių regionų: JAV, Rusijos, Europos Sąjungos, Japonijos ir Kinijos.

Nors kiekvienas iš dalyvių pristatys artimiausius savo organizacijos tikslus ir vykdomas programas, tačiau bendras visų atvykstančiųjų interesas – bendradarbiavimas atliekant mokslinius tyrimus ir kaupiant fundamentines žinias, domėjimasis privataus sektoriaus plėtros teikiamomis galimybėmis.

Būtent paslaugų sfera yra viena iš sričių, kuriose naujos kosmoso veikloje dalyvaujančios valstybės, tarp jų - ir Lietuva, turi didelių ambicijų. Egzistuojančias galimybes patvirtina ir statistika, sakanti, kad paslaugų rinka net kelis kartus viršija pačių kosmoso įrenginių pardavimų apyvartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pristatytas inovacijų ir technologijų parkas – „Vilnius Smart Park“

Rugsėjo 21 d. sostinės Vismaliukų teritorijoje duris atvėrė bene vienas inovatyviausių technologijų parkų Lietuvoje – „Vilnius Smart Park“. skaityti »

Tarptautinėje konferencijoje Lietuvos ir užsienio ekspertai dalinsis inovatyvaus verslo sėkmės istorijomis

Su kokiais sunkumais susiduria novatoriški verslai ir kaip patobulinti esamą teisinę situaciją – tokie ir panašūs klausimai bus keliami rugsėjo 28 d. aštuntą kartą Ūkio ministerijos organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „Inovacijos: ateitis prasideda šiandien“. skaityti »

Prie akcijos „Dovanok šilumą“ jungiasi ir menininkai

Kūrybos studija „Showart“ jau trečius metus iš eilės organizuoja socialinę akciją „Dovanok šilumą“, kurios pagrindinis tikslas – šaltuoju metų laikotarpiu suteikti šiltų emocijų Lietuvos žmonėms. skaityti »

Vilniaus sporto festivalio konferencijose – žymūs sportininkai ir specialistai

Š. m. rugsėjo 24–25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jau penktą sykį vyks didžiausias Vilniaus rudens sporto renginys – Vilniaus sporto festivalis. skaityti »

Lietuvoje pirmą kartą rengiama Europos indėlių draudikų forumo tarptautinė konferencija

Rugsėjo 30 d. LR Vyriausybės rūmuose pirmą kartą Lietuvoje vyks Europos indėlių draudikų forumo tarptautinė konferencija „Harmonizacija vs. centralizacija – ar Europos indėlių draudimo sistema (EDIS) yra išeitis?“. skaityti »

Į Vilnių sugrįžta studentiškos „Gedimino dienos“

Prasidėjus naujiems mokslo metams, į sostinę grįžta didžiausias Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų atstovybės organizuojamas renginys – „Gedimino dienos“, kuriame laukiami visi miesto studentai. skaityti »

VDU mokslo ir inovacijų forumas „SOCIAL CODE‘16“

Spalio 6 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) naujajame daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V.Putvinskio g. 23) įvyks aukščiausio lygio mokslo ir inovacijų forumas „SOCIAL CODE‘16“. skaityti »

MRU Debatų klubas surengė diskusiją Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje

Ar jau vyksta demokratijos saulėlydis? Apie tai rugsėjo 15 dieną Mykolo Romerio universiteto Debatų klubas Tarptautinės Demokratijos dienos proga surengė debatus Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje. skaityti »

Lietuva veržiasi į pasaulio „FinTech“ žemėlapį

Spalio 6 d. Finansų ministerija kartu su Lietuvos banku ir Londono Sičiu organizuoja konferenciją, į kurią iš viso pasaulio susirinks finansų rinkų politikos formuotojai, reguliuotojai, akademikai, verslo atstovai ir kiti besidomintys „FinTech“ sektoriaus plėtra. skaityti »

Atrask ką nors naujo: „Tyrėjų nakties“ renginiai LEU

Kasmet, paskutinį rugsėjo penktadienį, vykstanti „Tyrėjų naktis“ sukviečia gausybę mokslo entuziastų į daugiau nei 250 nemokamų ir nepakartojamų renginių visoje Lietuvoje. skaityti »