Tarptautinė kosmoso konferencija SEMWO 2011: Lietuvos galimybės kosmoso industrijos pokyčių metu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Lapkričio 17 dieną prasidėjusios antrosios kosmoso konferencijos atidaryme Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tvirtino neabejojantis Lietuvos pasirengimu plėsti pradėtą tarptautinį bendradarbiavimą kosmoso srityje.

Ministras pabrėžė, kad dabar, didelių kosmoso industrijos pokyčių metu, Lietuvos įsitraukimui į kosmoso veiklą proga yra itin palanki. Jis taip pat atkreipė užsienio svečių dėmesį į mūsų valstybės ambicijas ir galimybes ne tik aktyviai siekiant pažangių technologijų, žinių ir bendradarbiavimo, bet ir siūlant savo palankią geografinę padėtį ir aukšto lygio technologinį pasiruošimą tokio lygio susitikimams ir bendriems interesams derinti. Kalbėdamas apie pirmuosius žingsnius verslo sektoriuje, jis sakė: „Pavyzdžių, kai ypač efektyviai panaudojami kosmoso resursai, turime“.

„Nėra ko tikėtis, kad lietuviai iš karto ims dalyvauti kosmoso programose kaip atskiri subjektai. Realūs pirmieji galimi žingsniai - dalyvavimas mokslo tyrimo ir komponentų pridėtinės vertės kūrimo grandinėje. Lietuvos įmonės, dirbančios aukštųjų technologijų srityje, pasirengusios siekti sisteminės integracijos, naujų technologijų pranašumus išnaudoti teikiamų paslaugų konkurencingumui didinti“, - sakė konferencijos organizatorės Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Lietuvoje pirmą kartą iš vienos tribūnos pranešimus aktualiomis kosmoso politikos ir ekonomikos temomis skaito kosmoso organizacijų, tokių kaip NASA, European Space Agency, China Great Wall Industry Corporation, ir įmonių atstovai iš 5 didžiausių kosmoso programas vykdančių regionų: JAV, Rusijos, Europos Sąjungos, Japonijos ir Kinijos.

Nors kiekvienas iš dalyvių pristatys artimiausius savo organizacijos tikslus ir vykdomas programas, tačiau bendras visų atvykstančiųjų interesas – bendradarbiavimas atliekant mokslinius tyrimus ir kaupiant fundamentines žinias, domėjimasis privataus sektoriaus plėtros teikiamomis galimybėmis.

Būtent paslaugų sfera yra viena iš sričių, kuriose naujos kosmoso veikloje dalyvaujančios valstybės, tarp jų - ir Lietuva, turi didelių ambicijų. Egzistuojančias galimybes patvirtina ir statistika, sakanti, kad paslaugų rinka net kelis kartus viršija pačių kosmoso įrenginių pardavimų apyvartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

SMK organizuoja konferenciją apie aukštojo mokslo pamatines vertybes

Spalio 28 d., 10 val., Seimo Konstitucijos salėje vyks apskritojo stalo diskusija „Sąžiningos studijos – šiuolaikinio aukštojo mokslo pamatinė vertybė“. skaityti »

Nacionalinė biblioteka skatina glaudesnį leidėjų ir bibliotekų bendradarbiavimą

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka spalio 27 dieną organizuoja konferenciją-diskusiją „Biblioteka – leidėjui, leidėjas – bibliotekai“, kuri vyks Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje. skaityti »

Vilniaus universitete laukiama pustrečio šimto baltistų

Spalio 28–31 d. Vilniaus universitete vyks XII Tarptautinis baltistų kongresas – svarbiausias pastarųjų penkerių metų ne tik baltistų, bet ir lituanistų, latvistų, prūsistų mokslo renginys, skirtas baltų kalbų ir jų raštijos tyrimams. skaityti »

IT saugumo konferencijoje – dėmesys kibernetinio saugumo temoms

Š. m. spalio 29 dieną Vilniuje, parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyks didžiausia Lietuvoje metinė kibernetinio saugumo konferencija. skaityti »

Lietuvos bankas kviečia į nemokamus seminarus didžiuosiuose miestuose

Ketvirtą rudenį iš eilės Lietuvos bankas šalies gyventojams organizuoja nemokamus seminarus apie atsakingą asmeninių finansų valdymą. skaityti »

Sostinėje vyks konferencija „GIS – paprasta ir atvira“

Š. m. spalio 29 d., 9–17 val., viešbutyje „Karolina“ (Sausio 13-osios g. 2) vyks konferencija „GIS – paprasta ir atvira“. Konferencija skirta visiems, besidomintiems atviro kodo GIS sprendimais ir atvirų duomenų panaudojimo galimybėmis. skaityti »

Karaliaus Sedžiongo institutas kviečia į atvirų paskaitų ciklą „Korėjos visuomenė ir kultūra“ (IV)

Mykolo Romerio universiteto Karaliaus Sedžiongo institutas kviečia į atvirų paskaitų kursą „Korėjos visuomenė ir kultūra“ (IV). skaityti »

Nacionalinėje bibliotekoje minima Atvirosios prieigos savaitė

Spalio 19–23 dienomis pasaulyje minima atvirosios prieigos savaitė. Jos metu įvairiose šalyse vyksta renginiai, skirti populiarinti atvirąją prieigą ir supažindinti su jos iniciatyvomis. Šių metų tema – „Atvirumas bendradarbiavimui“. skaityti »

VU choras „Virgo“ 35-ąją sukaktį paminės jubiliejinių koncertų ciklu

Aktyviai Lietuvoje ir svetur koncertuojantis, šalies ir savosios Alma mater vardą garsinantis Vilniaus universiteto (VU) merginų choras „Virgo“ šiemet mini 35-ąją kūrybinės veiklos sukaktį. skaityti »

Prezidentė pradeda oficialų vizitą Izraelyje

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradeda oficialų vizitą Izraelyje. Vizito metu Prezidentę lydi užsienio reikalų ir ūkio ministrai bei Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. skaityti »