Tarptautinė kosmoso konferencija SEMWO 2011: Lietuvos galimybės kosmoso industrijos pokyčių metu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Lapkričio 17 dieną prasidėjusios antrosios kosmoso konferencijos atidaryme Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tvirtino neabejojantis Lietuvos pasirengimu plėsti pradėtą tarptautinį bendradarbiavimą kosmoso srityje.

Ministras pabrėžė, kad dabar, didelių kosmoso industrijos pokyčių metu, Lietuvos įsitraukimui į kosmoso veiklą proga yra itin palanki. Jis taip pat atkreipė užsienio svečių dėmesį į mūsų valstybės ambicijas ir galimybes ne tik aktyviai siekiant pažangių technologijų, žinių ir bendradarbiavimo, bet ir siūlant savo palankią geografinę padėtį ir aukšto lygio technologinį pasiruošimą tokio lygio susitikimams ir bendriems interesams derinti. Kalbėdamas apie pirmuosius žingsnius verslo sektoriuje, jis sakė: „Pavyzdžių, kai ypač efektyviai panaudojami kosmoso resursai, turime“.

„Nėra ko tikėtis, kad lietuviai iš karto ims dalyvauti kosmoso programose kaip atskiri subjektai. Realūs pirmieji galimi žingsniai - dalyvavimas mokslo tyrimo ir komponentų pridėtinės vertės kūrimo grandinėje. Lietuvos įmonės, dirbančios aukštųjų technologijų srityje, pasirengusios siekti sisteminės integracijos, naujų technologijų pranašumus išnaudoti teikiamų paslaugų konkurencingumui didinti“, - sakė konferencijos organizatorės Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Lietuvoje pirmą kartą iš vienos tribūnos pranešimus aktualiomis kosmoso politikos ir ekonomikos temomis skaito kosmoso organizacijų, tokių kaip NASA, European Space Agency, China Great Wall Industry Corporation, ir įmonių atstovai iš 5 didžiausių kosmoso programas vykdančių regionų: JAV, Rusijos, Europos Sąjungos, Japonijos ir Kinijos.

Nors kiekvienas iš dalyvių pristatys artimiausius savo organizacijos tikslus ir vykdomas programas, tačiau bendras visų atvykstančiųjų interesas – bendradarbiavimas atliekant mokslinius tyrimus ir kaupiant fundamentines žinias, domėjimasis privataus sektoriaus plėtros teikiamomis galimybėmis.

Būtent paslaugų sfera yra viena iš sričių, kuriose naujos kosmoso veikloje dalyvaujančios valstybės, tarp jų - ir Lietuva, turi didelių ambicijų. Egzistuojančias galimybes patvirtina ir statistika, sakanti, kad paslaugų rinka net kelis kartus viršija pačių kosmoso įrenginių pardavimų apyvartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VU Botanikos sode švenčiama Tarptautinė biologinės įvairovės diena

Jau 14-ąjį kartą VU Botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g. 43, Vilnius) gegužės 23 d. bus švenčiama Tarptautinė biologinės įvairovės diena. skaityti »

XI Lietuvos-Baltarusijos ekonomikos forumas Marijampolėje

Birželio 8-10 d. Marijampolėje vyks Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) su partneriais organizuojamas XI Lietuvos-Baltarusijos ekonominis forumas, skirtas aktualiausių abiejų šalių ekonominio bendradarbiavimo klausimų aptarimui. skaityti »

Organizuojamas seminaras apie naują jungtinę studijų programą „Mechatronika“

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakulteto Mechatronikos ir robotikos katedra kviečia atvykti į seminarą apie šiais metais startavusią jungtinę studijų programą „Mechatronika“. skaityti »

Lietuvoje – Baltarusijos kultūros dienos

Nuo 2015 m. balandžio iki rugsėjo mėn. Lietuvoje vyksta įvairūs Baltarusijos kultūros dienų renginiai. skaityti »

Vadovėlių parodoje – nuo A. Mamontovo senelio elementoriaus iki sąsiuvinių su sugertuku

Daugiau nei 200 įvairių vadovėlių visi norintys gali apžiūrėti ir pavartyti leidyklos „Šviesa“ surengtoje retrospektyvinėje 1945-2015 m. išleistų vadovėlių parodoje. skaityti »

Birželio 4–5 d. kviečia „Retail Business Kazakhstan 2015“

Birželio 4–5 dienomis Almatoje rengiamas antrasis mažmeninės prekybos atstovų, bankininkų, gamintojų ir platintojų suvažiavimas „Retail Business Kazakhstan 2015“. skaityti »

Mokslo ir verslo forumas: kaip paskatinti inovacijas?

Penktadienį, gegužės 15 d., Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre vyko verslo ir mokslo partnerystei „Saulėtekio“ slėnyje skirtas forumas. skaityti »

Kviečia konferencija „Technologijos ir visuomenė. Nauda ir žala, už ir prieš“

Pastaruosius dvidešimt metų pasaulį užvaldė technologijų kaitos verpetas. Ar tikrai visos jos tarnauja žmogaus labui? Ar mes pasitikime naujomis technologijomis? skaityti »

Įsibėgėjo projektas „Skaitome kartu“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vykdomas projektas „Skaitome kartu: jaunųjų skaitytojų ugdymas ir su jais dirbančių specialistų kvalifikacijos kėlimas“ sėkmingai įsibėgėjo. skaityti »

Karaliaus Sedžiongo institutas kviečia į Korėjos kultūros dienų renginius!

Mykolo Romerio universiteto Karaliaus Sedžiongo institutas Vilniuje kviečia į Korėjos kultūros dienų renginius, kurie vyks gegužės 21–23 d. skaityti »