Tarptautinė kosmoso konferencija SEMWO 2011: Lietuvos galimybės kosmoso industrijos pokyčių metu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Lapkričio 17 dieną prasidėjusios antrosios kosmoso konferencijos atidaryme Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tvirtino neabejojantis Lietuvos pasirengimu plėsti pradėtą tarptautinį bendradarbiavimą kosmoso srityje.

Ministras pabrėžė, kad dabar, didelių kosmoso industrijos pokyčių metu, Lietuvos įsitraukimui į kosmoso veiklą proga yra itin palanki. Jis taip pat atkreipė užsienio svečių dėmesį į mūsų valstybės ambicijas ir galimybes ne tik aktyviai siekiant pažangių technologijų, žinių ir bendradarbiavimo, bet ir siūlant savo palankią geografinę padėtį ir aukšto lygio technologinį pasiruošimą tokio lygio susitikimams ir bendriems interesams derinti. Kalbėdamas apie pirmuosius žingsnius verslo sektoriuje, jis sakė: „Pavyzdžių, kai ypač efektyviai panaudojami kosmoso resursai, turime“.

„Nėra ko tikėtis, kad lietuviai iš karto ims dalyvauti kosmoso programose kaip atskiri subjektai. Realūs pirmieji galimi žingsniai - dalyvavimas mokslo tyrimo ir komponentų pridėtinės vertės kūrimo grandinėje. Lietuvos įmonės, dirbančios aukštųjų technologijų srityje, pasirengusios siekti sisteminės integracijos, naujų technologijų pranašumus išnaudoti teikiamų paslaugų konkurencingumui didinti“, - sakė konferencijos organizatorės Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Lietuvoje pirmą kartą iš vienos tribūnos pranešimus aktualiomis kosmoso politikos ir ekonomikos temomis skaito kosmoso organizacijų, tokių kaip NASA, European Space Agency, China Great Wall Industry Corporation, ir įmonių atstovai iš 5 didžiausių kosmoso programas vykdančių regionų: JAV, Rusijos, Europos Sąjungos, Japonijos ir Kinijos.

Nors kiekvienas iš dalyvių pristatys artimiausius savo organizacijos tikslus ir vykdomas programas, tačiau bendras visų atvykstančiųjų interesas – bendradarbiavimas atliekant mokslinius tyrimus ir kaupiant fundamentines žinias, domėjimasis privataus sektoriaus plėtros teikiamomis galimybėmis.

Būtent paslaugų sfera yra viena iš sričių, kuriose naujos kosmoso veikloje dalyvaujančios valstybės, tarp jų - ir Lietuva, turi didelių ambicijų. Egzistuojančias galimybes patvirtina ir statistika, sakanti, kad paslaugų rinka net kelis kartus viršija pačių kosmoso įrenginių pardavimų apyvartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vilniuje pradeda veikti elektromobilių dalinimosi paslauga

Vilnius tampa viena iš pirmųjų Europos sostinių, kurioje veikia elektromobilių dalinimosi paslauga. „CityBee“ savo automobilių parką papildo naujais „BMW i3“ elektromobiliais ir atidaro pirmąsias įkrovimo stotelės. skaityti »

MRU vyks susitikimas su naujuoju universiteto rektoriumi

Gegužės 21 dieną, 10.30 val. (I-201 aud.), Mykolo Romerio universiteto rektorius doc. dr. Algirdas Monkevičius kviečia bendruomenę, studentus ir dėstytojus į susitikimą, kurio metu pristatys prorektorius ir kanclerį, supažindins su artimiausias darbais. skaityti »

Paroda „Tvirta šeima – akmuo Tėvynės pamate“ pradeda kelionę po Lietuvą

Kasmetė vaikų piešinių paroda „Tvirta šeima – akmuo Tėvynės pamate“, kurią iki balandžio 11 dienos buvo galima aplankyti Vilniuje, kultūros ir švietimo centre „Vilniaus mokytojų namai“, gegužės 15 dieną pradeda savo kelionę po Lietuvą. skaityti »

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ kviečia į draugystės šventę

Š. m. gegužės 13 dieną Vilniuje (Kareivių g. 2C) jau šeštus metus iš eilės Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ kviečia į draugystės šventę „Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose“. skaityti »

Vilniuje – pirmoji futurizmo konferencija Baltijos šalyse

Gegužės 29 d. Vilniuje, parodų centre „Litexpo“ vyks pirmoji Baltijos šalyse ateities konferencija „ISM FUTURITY“. Joje apie tai, kaip mūsų gyvenimas atrodys po dešimties metų, pasakos drąsiausi pasaulio futuristai bei Lietuvos mokslo ir verslo lyderiai. skaityti »

Goetheʼs Fausto ir Mefistofelio susitikimas skaitmeninėje eroje

Gegužės 14–16 d. Lietuvos publikai bus pristatytas unikalus žaidimas. Tai nauja pažintis su garsiausio vokiečių rašytojo Johanno Wolfgango von Goetheʼs (1749–1832) kūriniu. skaityti »

Pedagogai diskutuos apie profesinio mokymo tobulinimo perspektyvas

Lietuvos edukologijos universitete vyksta Apskritojo stalo diskusija apie profesinio mokymo tobulinimo perspektyvas, mokyklų ir verslo įmonių bendradarbiavimo galimybių plėtrą. skaityti »

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje – diskusijos apie Rytų Partnerystės politikos perspektyvas

Gegužės 8 dieną Vilniuje, Valdovų rūmų Didžiojoje Renesansinėje menėje (Katedros a. 4), vyks tarptautinė konferencija „Rytų partnerystės ateitis: sustoti ar pasiekti proveržį?“. skaityti »

15-ojo „Žinių radijo“ gimtadienio iškilmėse – nominacijos už nuomonę ir argumentus

Iškilmingame „Žinių radijo“ renginyje Vilniuje dalyvaus per 200 svečių, o visi norintys galės stebėti jo tiesioginę transliaciją per internetą. skaityti »

Oficiali elektromobilių eros pradžia

Š. m. gegužės 8 d. Vilniuje, prie Vilniaus miesto savivaldybės, Europos aikštėje startuos pirmosios Lietuvoje elektromobilių lenktynės. Lenktynėse dalyvaujantys automobiliai bus išrikiuoti Europos aikštėje, kur jais pasigrožėti galės visi vilniečiai ir miesto svečiai. skaityti »