Tarptautinė kosmoso konferencija SEMWO 2011: Lietuvos galimybės kosmoso industrijos pokyčių metu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Lapkričio 17 dieną prasidėjusios antrosios kosmoso konferencijos atidaryme Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tvirtino neabejojantis Lietuvos pasirengimu plėsti pradėtą tarptautinį bendradarbiavimą kosmoso srityje.

Ministras pabrėžė, kad dabar, didelių kosmoso industrijos pokyčių metu, Lietuvos įsitraukimui į kosmoso veiklą proga yra itin palanki. Jis taip pat atkreipė užsienio svečių dėmesį į mūsų valstybės ambicijas ir galimybes ne tik aktyviai siekiant pažangių technologijų, žinių ir bendradarbiavimo, bet ir siūlant savo palankią geografinę padėtį ir aukšto lygio technologinį pasiruošimą tokio lygio susitikimams ir bendriems interesams derinti. Kalbėdamas apie pirmuosius žingsnius verslo sektoriuje, jis sakė: „Pavyzdžių, kai ypač efektyviai panaudojami kosmoso resursai, turime“.

„Nėra ko tikėtis, kad lietuviai iš karto ims dalyvauti kosmoso programose kaip atskiri subjektai. Realūs pirmieji galimi žingsniai - dalyvavimas mokslo tyrimo ir komponentų pridėtinės vertės kūrimo grandinėje. Lietuvos įmonės, dirbančios aukštųjų technologijų srityje, pasirengusios siekti sisteminės integracijos, naujų technologijų pranašumus išnaudoti teikiamų paslaugų konkurencingumui didinti“, - sakė konferencijos organizatorės Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Lietuvoje pirmą kartą iš vienos tribūnos pranešimus aktualiomis kosmoso politikos ir ekonomikos temomis skaito kosmoso organizacijų, tokių kaip NASA, European Space Agency, China Great Wall Industry Corporation, ir įmonių atstovai iš 5 didžiausių kosmoso programas vykdančių regionų: JAV, Rusijos, Europos Sąjungos, Japonijos ir Kinijos.

Nors kiekvienas iš dalyvių pristatys artimiausius savo organizacijos tikslus ir vykdomas programas, tačiau bendras visų atvykstančiųjų interesas – bendradarbiavimas atliekant mokslinius tyrimus ir kaupiant fundamentines žinias, domėjimasis privataus sektoriaus plėtros teikiamomis galimybėmis.

Būtent paslaugų sfera yra viena iš sričių, kuriose naujos kosmoso veikloje dalyvaujančios valstybės, tarp jų - ir Lietuva, turi didelių ambicijų. Egzistuojančias galimybes patvirtina ir statistika, sakanti, kad paslaugų rinka net kelis kartus viršija pačių kosmoso įrenginių pardavimų apyvartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VU lankysis CERN generalinis direktorius prof. Rolfas Dieteris Heueris

Rugsėjo 26 d. Lietuvoje viešės Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) delegacija, vadovaujama CERN generalinio direktoriaus prof. Rolfo Dieterio Heuerio. skaityti »

Intelektualų susitikime Kaune – diskusija dėl Europos ateities

Kaune organizuojamas diskusijų-susitikimų ciklas „Pakalbėkime apie Europą ir mus“, kuriuo siekiama paskatinti Lietuvos intelektualų, kūrėjų, akademinės bendruomenės atstovų indėlį į tolesnę diskusiją dėl Europos ateities. skaityti »

Lietuvos moksleiviams – e. pamoka iš „Google“

Spalio 2 dieną, ketvirtadienį, 11 val. Lietuvos mokyklos kviečiamos prisijungti prie e. pamokos, kuri bus internetu tiesiogiai transliuojama iš Airijos sostinėje Dubline įsikūrusios „Google“ būstinės. skaityti »

Vilniuje vyks bendradarbiavimo technologijų konferencija „Cooperation Technologies'2014“

Š. m. rugsėjo 23 dieną Vilniuje, „Litexpo“ konferencijų centre, vyks bendradarbiavimo technologijų konferencija „Cooperation Technologies'2014“. skaityti »

Artėja Europos kalbų diena

Šiemet Lietuvoje Europos kalbų diena bus įprasminta gražia švente Vilniaus mokytojų namuose, rugsėjo 26 d. nuo 12.00 val iki 17.00 val. skaityti »

Vilniuje vyks euro įvedimui skirta aukšto lygio tarptautinė konferencija

Rugsėjo 25-ąją, ketvirtadienį, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje įvyks aukšto lygio tarptautinė konferencija, kurioje už finansų politiką atsakingi Europos ir Lietuvos lyderiai, verslo ir tarptautinių finansinių institucijų vadovai įvertins Lietuvos kelią euro link ir būsimą šalies vaidmenį Eurosistemoje. skaityti »

VU atvirų durų dienoje – nuo konsultacijų iki išradimų

Rugsėjo 19 d. Vilniaus universitetas visus besidominčius studijomis ir naujausiomis mokslo tendencijomis kvies į atvirų durų dieną, vyksiančią VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC, Saulėtekio al. 5). skaityti »

Seime vyks konferencija „Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) svarba“

Rugsėjo 17 d. 11.00 – 13.30 val. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas kartu su trečiojo amžiaus universitetais drauge organizuoja konferenciją „Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) svarba“. skaityti »

Amsterdame vyksta elektroninės žiniasklaidos ir pramogų industrijos paroda konferencija „IBC 2014“

Rugsėjo 11–16 dienomis Amsterdame vyksta tarptautinė elektroninės žiniasklaidos ir pramogų industrijos paroda konferencija „IBC 2014“ (angl. International Broadcasting Convention), supažindinanti su pagrindinėmis televizijos, telekomunikacijų bei pramogų rinkų tendencijomis ir naujienomis. skaityti »

Į Baltiją bus nuleistas modernus mokslinių tyrimų laivas

Rugsėjo 15 d. 12.30 val. švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis dalyvaus Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivo nuleidimo ceremonijoje, vyksiančioje Vakarų Baltijos laivų statykloje (Pilies g. 8, Klaipėda). skaityti »