Tarptautinė kosmoso konferencija SEMWO 2011: Lietuvos galimybės kosmoso industrijos pokyčių metu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Lapkričio 17 dieną prasidėjusios antrosios kosmoso konferencijos atidaryme Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tvirtino neabejojantis Lietuvos pasirengimu plėsti pradėtą tarptautinį bendradarbiavimą kosmoso srityje.

Ministras pabrėžė, kad dabar, didelių kosmoso industrijos pokyčių metu, Lietuvos įsitraukimui į kosmoso veiklą proga yra itin palanki. Jis taip pat atkreipė užsienio svečių dėmesį į mūsų valstybės ambicijas ir galimybes ne tik aktyviai siekiant pažangių technologijų, žinių ir bendradarbiavimo, bet ir siūlant savo palankią geografinę padėtį ir aukšto lygio technologinį pasiruošimą tokio lygio susitikimams ir bendriems interesams derinti. Kalbėdamas apie pirmuosius žingsnius verslo sektoriuje, jis sakė: „Pavyzdžių, kai ypač efektyviai panaudojami kosmoso resursai, turime“.

„Nėra ko tikėtis, kad lietuviai iš karto ims dalyvauti kosmoso programose kaip atskiri subjektai. Realūs pirmieji galimi žingsniai - dalyvavimas mokslo tyrimo ir komponentų pridėtinės vertės kūrimo grandinėje. Lietuvos įmonės, dirbančios aukštųjų technologijų srityje, pasirengusios siekti sisteminės integracijos, naujų technologijų pranašumus išnaudoti teikiamų paslaugų konkurencingumui didinti“, - sakė konferencijos organizatorės Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Lietuvoje pirmą kartą iš vienos tribūnos pranešimus aktualiomis kosmoso politikos ir ekonomikos temomis skaito kosmoso organizacijų, tokių kaip NASA, European Space Agency, China Great Wall Industry Corporation, ir įmonių atstovai iš 5 didžiausių kosmoso programas vykdančių regionų: JAV, Rusijos, Europos Sąjungos, Japonijos ir Kinijos.

Nors kiekvienas iš dalyvių pristatys artimiausius savo organizacijos tikslus ir vykdomas programas, tačiau bendras visų atvykstančiųjų interesas – bendradarbiavimas atliekant mokslinius tyrimus ir kaupiant fundamentines žinias, domėjimasis privataus sektoriaus plėtros teikiamomis galimybėmis.

Būtent paslaugų sfera yra viena iš sričių, kuriose naujos kosmoso veikloje dalyvaujančios valstybės, tarp jų - ir Lietuva, turi didelių ambicijų. Egzistuojančias galimybes patvirtina ir statistika, sakanti, kad paslaugų rinka net kelis kartus viršija pačių kosmoso įrenginių pardavimų apyvartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Artėjant rinkimams į Europos Parlamentą, LEU vyks apskritojo stalo diskusija „Švietimas Europos Sąjungoje“

Artėjant rinkimams į Europos Parlamentą, Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyks apskritojo stalo diskusija su partijų ir koalicijų, dalyvaujančių Europos Parlamento rinkimuose, atstovais tema „Švietimas Europos Sąjungoje“. skaityti »

Pasaulyje didžiausia Tarptautinė filosofijos olimpiada – LEU

2014 m. gegužės 15–18 dienomis Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultete (LEU IF) vyks jau 22-oji Tarptautinė filosofijos olimpiada (International Philosophy Olympiad – IPO 2014), organizuojama Filosofijos katedros. skaityti »

Dizainerės V. Jakučinskaitės kolekcija „Suknelės išpažintis“ – tiesiogiai per „scena.lt“

Gegužės 8-ąją žinoma Lietuvos dizainerė Viktorija Jakučinskaitė sostinėje pristatys savo naują vestuvinių ir ypatingoms progoms skirtų suknelių kolekciją „Suknelės išpažintis“. skaityti »

Lietuvos edukologijos universitete sėkmės patarimais dalysis verslininkas A. Guoga

Verslininkas, filantropas ir politikas Antanas Guoga penktadienį į susitikimą kviečia Lietuvos edukologijos universiteto bendruomenę. skaityti »

Vienintelis Boriso Grebenščikovo ir grupės AKVARIUM koncertas tiesiogiai per „scena.lt“

Liko vos keletas dienų, kai Lietuvos muzikos gerbėjai galės džiaugtis ypatingu koncertu. Gegužės 7 dieną 19:00 val. Vilniaus „Forum Palace“ scenoje mūsų šalies publiką ir vėl sveikins legendinis Rusijos atlikėjas Borisas Grebenščikovas ir grupė AKVARIUM. skaityti »

13-oji „Technorama“ pakvies į „Santakos“ slėnį

Gegužės 21 d. KTU vyks jaunųjų mokslininkų darbų paroda-konkursas „Technorama“. Jau 13-oji „Technorama“ vyks „Santakos“ slėnyje – moderniausiame mokslo ir verslo centre Kaune. skaityti »

Politologų šventėje – nuo kibernetinių orientacinių iki diskusijų apie ekoterorizmą

Gegužės 5-8 dienomis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kviečia į tradicija tapusį atvirą renginių ciklą – Politologų dienas 2014. skaityti »

Danijos prekybos rūmų organizuojama inovacijų konferencija „Inovacijos – nuo idėjos iki įgyvendinimo“

Š. m. gegužės 21 d. Danijos prekybos rūmai kartu su Danijos ambasada Vilniuje organizuoja inovacijų konferenciją, kuria jau ketvirtus metus iš eilės kviečia dalintis patirtimi - kaip novatoriškos idėjos gali virsti sėkmingu verslu. skaityti »

Seime vyks diskusija „Kibernetinės erdvės saugumas: dabartis ir ateitis“

Balandžio 30 d. Konstitucijos salėje (Seimo I r.)vyks Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto ir Seimo Europos informacijos biuro rengiama „Europos savaitė 2014 m.“ diskusija „Kibernetinės erdvės saugumas: dabartis ir ateitis“. skaityti »

JAV ambasada kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra rengia tarptautinę inovacijų konferenciją „JAV požiūris į inovacijas“

JAV ambasada, bendradarbiaudama su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, į tarptautinę inovacijų konferenciją „JAV požiūris į inovacijas“, įvyksiančią gegužės 8d., pakvies iškilius JAV valstybinio, akademinio ir privataus sektoriaus pranešėjus. skaityti »