Tarptautinė kosmoso konferencija SEMWO 2011: Lietuvos galimybės kosmoso industrijos pokyčių metu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Lapkričio 17 dieną prasidėjusios antrosios kosmoso konferencijos atidaryme Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tvirtino neabejojantis Lietuvos pasirengimu plėsti pradėtą tarptautinį bendradarbiavimą kosmoso srityje.

Ministras pabrėžė, kad dabar, didelių kosmoso industrijos pokyčių metu, Lietuvos įsitraukimui į kosmoso veiklą proga yra itin palanki. Jis taip pat atkreipė užsienio svečių dėmesį į mūsų valstybės ambicijas ir galimybes ne tik aktyviai siekiant pažangių technologijų, žinių ir bendradarbiavimo, bet ir siūlant savo palankią geografinę padėtį ir aukšto lygio technologinį pasiruošimą tokio lygio susitikimams ir bendriems interesams derinti. Kalbėdamas apie pirmuosius žingsnius verslo sektoriuje, jis sakė: „Pavyzdžių, kai ypač efektyviai panaudojami kosmoso resursai, turime“.

„Nėra ko tikėtis, kad lietuviai iš karto ims dalyvauti kosmoso programose kaip atskiri subjektai. Realūs pirmieji galimi žingsniai - dalyvavimas mokslo tyrimo ir komponentų pridėtinės vertės kūrimo grandinėje. Lietuvos įmonės, dirbančios aukštųjų technologijų srityje, pasirengusios siekti sisteminės integracijos, naujų technologijų pranašumus išnaudoti teikiamų paslaugų konkurencingumui didinti“, - sakė konferencijos organizatorės Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Lietuvoje pirmą kartą iš vienos tribūnos pranešimus aktualiomis kosmoso politikos ir ekonomikos temomis skaito kosmoso organizacijų, tokių kaip NASA, European Space Agency, China Great Wall Industry Corporation, ir įmonių atstovai iš 5 didžiausių kosmoso programas vykdančių regionų: JAV, Rusijos, Europos Sąjungos, Japonijos ir Kinijos.

Nors kiekvienas iš dalyvių pristatys artimiausius savo organizacijos tikslus ir vykdomas programas, tačiau bendras visų atvykstančiųjų interesas – bendradarbiavimas atliekant mokslinius tyrimus ir kaupiant fundamentines žinias, domėjimasis privataus sektoriaus plėtros teikiamomis galimybėmis.

Būtent paslaugų sfera yra viena iš sričių, kuriose naujos kosmoso veikloje dalyvaujančios valstybės, tarp jų - ir Lietuva, turi didelių ambicijų. Egzistuojančias galimybes patvirtina ir statistika, sakanti, kad paslaugų rinka net kelis kartus viršija pačių kosmoso įrenginių pardavimų apyvartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

LEU jaunieji kūrėjai kviečia į renginį „Pož(i)eminiai skaitymai“

Lietuvos edukologijos universiteto jaunųjų kūrėjų draugija „Literatų arka“ ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai organizuoja renginį „Pož(i)eminiai skaitymai V. Literatūriniai sluoksniai“. skaityti »

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ jau penktą kartą judins Lietuvą

Šiais metais kovo 24-30 dienomis jau penktą kartą startuos iniciatyva „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, skirta sutelkti visuomenę patyčių problemos sprendimui. skaityti »

„Mados infekcija“ – tiesiogiai internetu visą savaitgalį!

Jau šešioliktąjį kartą pavasaris ateina kartu su tarptautiniu festivaliu „Mados infekcija“, kuris kovo 21–23 d. vėl kvies pasinerti į mados ir grožio sūkurį. Trečius metus iš eilės „Mados infekcijos“ partnerė „Penki TV“ rūpinasi tiesiogine renginio transliacija, kurios metu bus galima stebėti ne tik visų kolekcijų pristatymus, bet ir interviu su dizaineriais, stilistais, fiestos svečiais. Ir visa tai tiesiogiai www.scena.lt svetainėje. skaityti »

LG parodoje „InnoFest“ pristatė Europos rinkai skirtus produktus

Šią savaitę Venecijoje vyko kasmetinė „LG Electronics“ (LG) paroda „InnoFest“. Joje pristatyti Europos rinkai skirti įrenginiai, vienijami šūkiu „It‘s All Possible“ – visi jie prekyboje pasirodys šiais metais. skaityti »

Trečiadienį Seime įvyks konferencija „Technologijos, keičiančios mokslo vertinimą“

Kadangi mokslinė veikla vis dažniau laikoma svarbiausiu ekonominės veiklos ir visuomenės gerovės veiksniu, jos vertinimas tapo pagrindiniu mokslą finansuojančių institucijų ir organizacijų klausimu. skaityti »

Viskas apie išsilavinimą užsienyje parodoje Vilniuje

Kovo 20 dieną Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre Vilniuje įvyks kasmetinė specializuota paroda „Days of International Education” („Tarptautinių studijų dienos“). Daugiau nei 40 parodos dalyvių pristatys įvairias mokymo programas – nuo kalbų kursų ir vasaros stovyklų iki vidurinio ir aukštojo išsilavinimo. skaityti »

Londone vyks televizijos technologijų paroda „TV Connect 2014“

Š. m. kovo 18–20 dienomis Londone, parodų komplekse „Olympia Exhibition Centre“, vyks 10-oji, jubiliejinė, TV ir medijų technologijų bei įrangos paroda konferencija „TV Connect 2014“. skaityti »

Kviečia VU Filosofijos fakulteto dienos „Fiesta Personæ“

Kovo 17–21 d. Vilniaus universiteto fakultetų dienų maratoną pradeda Filosofijos fakulteto dienos šventišku pavadinimu „Fiesta Personæ“ (verčiant iš lotynų kalbos – „žmogaus šventė“). skaityti »

Moksleiviai kviečiami į „Jaunojo pedagogo akademiją“

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“. skaityti »

Tęsiasi Vaikų finansinio švietimo savaitė

Kovo 10–17 d. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. Ji gausi vaikams skirtų renginių: paskaitų, viktorinų ir ekskursijų. skaityti »