Tarptautinė kosmoso konferencija SEMWO 2011: Lietuvos galimybės kosmoso industrijos pokyčių metu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Lapkričio 17 dieną prasidėjusios antrosios kosmoso konferencijos atidaryme Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tvirtino neabejojantis Lietuvos pasirengimu plėsti pradėtą tarptautinį bendradarbiavimą kosmoso srityje.

Ministras pabrėžė, kad dabar, didelių kosmoso industrijos pokyčių metu, Lietuvos įsitraukimui į kosmoso veiklą proga yra itin palanki. Jis taip pat atkreipė užsienio svečių dėmesį į mūsų valstybės ambicijas ir galimybes ne tik aktyviai siekiant pažangių technologijų, žinių ir bendradarbiavimo, bet ir siūlant savo palankią geografinę padėtį ir aukšto lygio technologinį pasiruošimą tokio lygio susitikimams ir bendriems interesams derinti. Kalbėdamas apie pirmuosius žingsnius verslo sektoriuje, jis sakė: „Pavyzdžių, kai ypač efektyviai panaudojami kosmoso resursai, turime“.

„Nėra ko tikėtis, kad lietuviai iš karto ims dalyvauti kosmoso programose kaip atskiri subjektai. Realūs pirmieji galimi žingsniai - dalyvavimas mokslo tyrimo ir komponentų pridėtinės vertės kūrimo grandinėje. Lietuvos įmonės, dirbančios aukštųjų technologijų srityje, pasirengusios siekti sisteminės integracijos, naujų technologijų pranašumus išnaudoti teikiamų paslaugų konkurencingumui didinti“, - sakė konferencijos organizatorės Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Lietuvoje pirmą kartą iš vienos tribūnos pranešimus aktualiomis kosmoso politikos ir ekonomikos temomis skaito kosmoso organizacijų, tokių kaip NASA, European Space Agency, China Great Wall Industry Corporation, ir įmonių atstovai iš 5 didžiausių kosmoso programas vykdančių regionų: JAV, Rusijos, Europos Sąjungos, Japonijos ir Kinijos.

Nors kiekvienas iš dalyvių pristatys artimiausius savo organizacijos tikslus ir vykdomas programas, tačiau bendras visų atvykstančiųjų interesas – bendradarbiavimas atliekant mokslinius tyrimus ir kaupiant fundamentines žinias, domėjimasis privataus sektoriaus plėtros teikiamomis galimybėmis.

Būtent paslaugų sfera yra viena iš sričių, kuriose naujos kosmoso veikloje dalyvaujančios valstybės, tarp jų - ir Lietuva, turi didelių ambicijų. Egzistuojančias galimybes patvirtina ir statistika, sakanti, kad paslaugų rinka net kelis kartus viršija pačių kosmoso įrenginių pardavimų apyvartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Apie naujų technologijų reikšmę šiuolaikinei medicinai – Biomedicininės inžinerijos konferencijoje

Lapkričio 28 – 29 dienomis Kauno technologijos universiteto centriniuose rūmuose vyks Biomedicininės inžinerijos konferencija. Biomedicinos mokslai aukštųjų technologijų dėka padeda kurti ir tirti naujus metodus, technologijas bei intelektualias priemones medicininei diagnostikai ir stebėsenai. skaityti »

Vilniuje susirinkę pasaulio mokslininkai keitėsi žiniomis ir patirtimis

Sostinėje ką tik baigėsi dar vienas iš Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai skirtų renginių – tarptautinė konferencija „Novatoriškos informacinės technologijos mokslui, švietimui ir verslui, IIT – 2013“. Vilniaus verslo kolegijos organizuotoje 6-ojoje tarptautinėje konferencijoje ypatingas dėmesys buvo skiriamas skaitmeninių technologijų pritaikymui humanitarinių mokslų srityje. skaityti »

„TEDx Kaunas“ konferencijoje idėjomis dalinsis mokslo, kultūros ir meno gurmanai

Lapkričio 22 dieną „Žalgirio“ arenoje įvyks Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų organizuojama „TEDx Kaunas“ konferencija. Renginio metu savo patirtimi dalinsis įvairiausių sričių ekspertai – nuo inžinerijos iki kulinarijos. skaityti »

Vilniuje – tarptautinė elektroninės valdžios konferencija

Vilniaus „Litexpo“ rūmuose š. m. lapkričio 14–15 dienomis vyksta tarptautinė elektroninės valdžios (e. valdžios) konferencija, kurioje Europos Sąjungos (ES) šalys dalinsis patirtimi apie valdžios ir viešojo sektoriaus institucijų patirtį perkeliant viešąsias paslaugas į virtualią erdvę. skaityti »

Tarptautinėje konferencijoje bus aptartos skaitmeninės technologijos humanitariniuose moksluose

Vilniuje prasidėjo Vilniaus verslo kolegijos organizuojama 6-oji tarptautinė konferencija „Novatoriškos informacinės technologijos mokslui, švietimui ir verslui – IIT 2013“, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas skaitmeninių technologijų pritaikymui humanitarinių mokslų srityje. Kasmetė tarptautinė konferencija yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai skirtų renginių. skaityti »

„ICT2013“ – daugiausiai dalyvių sulaukęs pirmininkavimo renginys Lietuvoje

Lapkričio 8 d. duris užvėrė didžiausias Europos informacinių ir ryšių technologijų renginys „ICT2013“, kuriame dalyvavo beveik 5000 šios srities atstovų iš viso pasaulio. skaityti »

Didžiausiame informacinių ir ryšių technologijų renginyje – 5,5 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio

Jau šį trečiadienį, lapkričio 6 d., Vilniuje startuoja 3 dienas truksiantis - didžiausias Europos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) renginys „ICT2013: Create, Connect, Grow“ („Informacinės ir ryšio technologijos 2013: kurti, jungti, augti“). skaityti »

Pirmą kartą KTU organizuojami japonų kalbos kursai

KTU Užsienio kalbų centras kviečia pradėti mokytis japonų kalbos. Kursus ves japonų kalbos lektorė Yumiko Nunokawa. skaityti »

Minima Visų šventųjų diena

Lapkričio 1–oji visoje šalyje minima kaip Visų šventųjų diena. skaityti »

ISM atvira paskaita: „Kūrybinis intelektas ir inovacijos“

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas kviečia į atvirą paskaitą „Kūrybinis intelektas ir inovacijos“. skaityti »