Tarptautinė kosmoso konferencija SEMWO 2011: Lietuvos galimybės kosmoso industrijos pokyčių metu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Lapkričio 17 dieną prasidėjusios antrosios kosmoso konferencijos atidaryme Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tvirtino neabejojantis Lietuvos pasirengimu plėsti pradėtą tarptautinį bendradarbiavimą kosmoso srityje.

Ministras pabrėžė, kad dabar, didelių kosmoso industrijos pokyčių metu, Lietuvos įsitraukimui į kosmoso veiklą proga yra itin palanki. Jis taip pat atkreipė užsienio svečių dėmesį į mūsų valstybės ambicijas ir galimybes ne tik aktyviai siekiant pažangių technologijų, žinių ir bendradarbiavimo, bet ir siūlant savo palankią geografinę padėtį ir aukšto lygio technologinį pasiruošimą tokio lygio susitikimams ir bendriems interesams derinti. Kalbėdamas apie pirmuosius žingsnius verslo sektoriuje, jis sakė: „Pavyzdžių, kai ypač efektyviai panaudojami kosmoso resursai, turime“.

„Nėra ko tikėtis, kad lietuviai iš karto ims dalyvauti kosmoso programose kaip atskiri subjektai. Realūs pirmieji galimi žingsniai - dalyvavimas mokslo tyrimo ir komponentų pridėtinės vertės kūrimo grandinėje. Lietuvos įmonės, dirbančios aukštųjų technologijų srityje, pasirengusios siekti sisteminės integracijos, naujų technologijų pranašumus išnaudoti teikiamų paslaugų konkurencingumui didinti“, - sakė konferencijos organizatorės Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Lietuvoje pirmą kartą iš vienos tribūnos pranešimus aktualiomis kosmoso politikos ir ekonomikos temomis skaito kosmoso organizacijų, tokių kaip NASA, European Space Agency, China Great Wall Industry Corporation, ir įmonių atstovai iš 5 didžiausių kosmoso programas vykdančių regionų: JAV, Rusijos, Europos Sąjungos, Japonijos ir Kinijos.

Nors kiekvienas iš dalyvių pristatys artimiausius savo organizacijos tikslus ir vykdomas programas, tačiau bendras visų atvykstančiųjų interesas – bendradarbiavimas atliekant mokslinius tyrimus ir kaupiant fundamentines žinias, domėjimasis privataus sektoriaus plėtros teikiamomis galimybėmis.

Būtent paslaugų sfera yra viena iš sričių, kuriose naujos kosmoso veikloje dalyvaujančios valstybės, tarp jų - ir Lietuva, turi didelių ambicijų. Egzistuojančias galimybes patvirtina ir statistika, sakanti, kad paslaugų rinka net kelis kartus viršija pačių kosmoso įrenginių pardavimų apyvartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IBM mokslininko Johno Cohno paskaita VU

Spalio 11 d. (ketvirtadienį) Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete vyks Johno Cohno paskaita. skaityti »

Pasaulinės IT asociacijos WITS gen. sekretoriaus paskaita VU

Spalio 8 d. (pirmadienį) Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete (Didlaukio g. 47) vyks pasaulinės IT asociacijos WITSA generalinio sekretoriaus dr. James H. Poisant paskaita-diskusija. skaityti »

Lietuvos bankas atveria duris ir kviečia visus kartu šeštadienį švęsti lito gimtadienį

Šį šeštadienį, spalio 6 d., Lietuvos bankas priims lankytojus savo unikaliuose rūmuose Kaune ir Vilniuje. Lankytojų laukia turininga pažintis su Lietuvos banko veikla. Bus galima išvysti unikalių eksponatų – pinigus vežančius šarvuočius, piramidę iš 3 000 000 litų, Lietuvos banko valdybos salę, kurioje priimami svarbiausi finansų rinkų sprendimai. skaityti »

Konferencijoje „TechDay 2012“ „Microsoft“ pristatė artimiausias naujoves

Spalio 2 dieną Vilniuje įvyko didžiausia „Microsoft“ technologijų konferencija Lietuvoje ir Baltijos šalyse „TechDay 2012“. skaityti »

Vilniuje – antroji „Microsoft“ technologijų konferencija „TechDay 2012“

Š. m. spalio 2 dieną Vilniuje vyks jau antroji „Microsoft“ technologijų konferencija „TechDay 2012“. Daugiau nei 500 įmonių ir padalinių vadovų, IT specialistų, programuotojų ir entuziastų vienijanti konferencija tradiciškai tampa didžiausiu metų „Microsoft“ technologiniu renginiu Lietuvoje ir Baltijos šalyse. skaityti »

Tarptautinėje konferencijoje – apie tapimą europiečiais

Spalio 6 d., 12 val. Vytauto Didžiojo universitete (S. ir S. Lozoraičių muziejuje, K. Donelaičio g. 58) vyks tarptautinė konferencija „Tampant europiečiais: Centrinės–Rytų Europos piliečių kolektyvinės tapatybės konstravimas po įstojimo į Europos Sąjungą 2004 m.”. Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos. skaityti »

KTU vyksiančioje „Tyrėjų naktyje“ – per 100 užsiėmimų, paskaitų ir ekspozicijų

„Ar įmanoma uždegti ledą? Kaip iš agurko pasidaryti lemputę?“ – į šiuos ir daugelį kitų intriguojančių klausimų bus atsakyta kasmečio tarptautinio mokslo populiarinimo renginio „Tyrėjų naktis 2012“ lankytojams Kauno technologijos universitete rugsėjo 28 d. skaityti »

„Tyrėjų naktyje“ mokslininkai kviečia susitikti ir laboratorijose, ir kavinėse

Rugsėjo 28–ąją, duris atvers dešimtys laboratorijų ir aukštųjų mokyklų fakultetų, kurie „Tyrėjų nakties“ dalyviams pristatys dažnai nežinomas mokslo pasaulio paslaptis ir atradimus. skaityti »

Vaikai kviečiami grąžinti Knygų medžius

Visą vasarą knygas skaitę ir Knygų medžius auginę vaikai kviečiami juos grąžinti. Rugsėjo mėn. pabaigoje iš visų vaikų atneštų plakatų bus išrinkti 12 daugiausiai knygų perskaičiusių vaikų, kurie TV laidoje varžysis dėl didžiausio Lietuvos skaitovo titulo. skaityti »

Galimybė pajusti Lietuvos universiteto dvasią

Rugsėjo 14–23 d. visoje Lietuvoje vyks tradicinės Europos paveldo dienos. Šių metų renginių tema – „Genius Loci. Vietos dvasia“. Ja siekiama atkreipti dėmesį į tai, kas sukuria savitą vietos dvasią – išskirtinę tam tikro miesto, pastato, gatvės ar kiemelio „aurą“. skaityti »