Tarptautinė kosmoso konferencija SEMWO 2011: Lietuvos galimybės kosmoso industrijos pokyčių metu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Lapkričio 17 dieną prasidėjusios antrosios kosmoso konferencijos atidaryme Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tvirtino neabejojantis Lietuvos pasirengimu plėsti pradėtą tarptautinį bendradarbiavimą kosmoso srityje.

Ministras pabrėžė, kad dabar, didelių kosmoso industrijos pokyčių metu, Lietuvos įsitraukimui į kosmoso veiklą proga yra itin palanki. Jis taip pat atkreipė užsienio svečių dėmesį į mūsų valstybės ambicijas ir galimybes ne tik aktyviai siekiant pažangių technologijų, žinių ir bendradarbiavimo, bet ir siūlant savo palankią geografinę padėtį ir aukšto lygio technologinį pasiruošimą tokio lygio susitikimams ir bendriems interesams derinti. Kalbėdamas apie pirmuosius žingsnius verslo sektoriuje, jis sakė: „Pavyzdžių, kai ypač efektyviai panaudojami kosmoso resursai, turime“.

„Nėra ko tikėtis, kad lietuviai iš karto ims dalyvauti kosmoso programose kaip atskiri subjektai. Realūs pirmieji galimi žingsniai - dalyvavimas mokslo tyrimo ir komponentų pridėtinės vertės kūrimo grandinėje. Lietuvos įmonės, dirbančios aukštųjų technologijų srityje, pasirengusios siekti sisteminės integracijos, naujų technologijų pranašumus išnaudoti teikiamų paslaugų konkurencingumui didinti“, - sakė konferencijos organizatorės Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Lietuvoje pirmą kartą iš vienos tribūnos pranešimus aktualiomis kosmoso politikos ir ekonomikos temomis skaito kosmoso organizacijų, tokių kaip NASA, European Space Agency, China Great Wall Industry Corporation, ir įmonių atstovai iš 5 didžiausių kosmoso programas vykdančių regionų: JAV, Rusijos, Europos Sąjungos, Japonijos ir Kinijos.

Nors kiekvienas iš dalyvių pristatys artimiausius savo organizacijos tikslus ir vykdomas programas, tačiau bendras visų atvykstančiųjų interesas – bendradarbiavimas atliekant mokslinius tyrimus ir kaupiant fundamentines žinias, domėjimasis privataus sektoriaus plėtros teikiamomis galimybėmis.

Būtent paslaugų sfera yra viena iš sričių, kuriose naujos kosmoso veikloje dalyvaujančios valstybės, tarp jų - ir Lietuva, turi didelių ambicijų. Egzistuojančias galimybes patvirtina ir statistika, sakanti, kad paslaugų rinka net kelis kartus viršija pačių kosmoso įrenginių pardavimų apyvartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tiitas Paananenas: kol save matome kaip mažą tautą Europos pakraštyje, tol tokie ir esame

„Skype“ inžinerinio centro Taline vadovas Tiitas Paananenas gegužės 31–birželio 1 d. kartu su „Wikipedia“, „Yahoo!“, „SoundCloud“ ir kt. atstovais dalinsis gerąja patirtimi progreso konferencijoje LOGIN. skaityti »

Konferencijoje LOGIN patirtimi dalysis milijonus uždirbusios „Pixelmator“ kūrėjas

Progreso konferencijoje LOGIN „Pixelmator“ kūrėjas Saulius Dailidė kartu su kitais lietuviais bei tokių pasaulinių interneto milžinių kaip „Wikipedia“, „Yahoo!“ ar „Skype“ atstovais dalinsis įžvalgomis apie svarbiausius progreso variklius. skaityti »

Minima Pasaulio informacinės visuomenės diena

Šių metų gegužės 17-ąją, kaip ir kasmet nuo 2006-ųjų, pasaulyje ir Lietuvoje minima Pasaulio informacinės visuomenės diena. skaityti »

Lietuvos teisės mokslininkai – Konstitucijos dvidešimtmečiui

Vilniaus universiteto Teisės fakultetas gegužės 17 dieną rengia nacionalinę mokslinę-praktinę konferenciją „Lietuvos Respublikos Konstitucijos dvidešimtmetis: patirtis ir iššūkiai“. skaityti »

LEU kviečia į forumą „Socialinė žiniasklaida ir jaunimas“

Gegužės 15 dieną Lietuvos edukologijos universitete vyks diskusija „Socialinė žiniasklaida ir jaunimas“. Forumą rengia Lietuvos edukologijos universitetas, Turkų kalbos ir kultūros studijų centras ir organizacija „Dialogas Eurazija“. skaityti »

Konferencijoje LOGIN dalyvaus „Vikipedijos“ įkūrėjas Jimmy Walesas

Didžiausioje Baltijos šalyse progreso konferencijoje LOGIN 2012 šiais metais dalyvaus daugiau nei 60 pranešėjų iš Lietuvos bei 12-os užsienio šalių. skaityti »

Jaunieji KTU mokslininkai pristatys aukšto lygio intelektinius produktus

Gegužės 3 d. KTU Elektronikos rūmuose (Studentų g. 50) rinksis šauniausi Kauno technologijos universiteto jaunieji mokslininkai, sukūrę inovatyvių darbų žmonių sveikatai gerinti, socialinei gerovei užtikrinti, šiuolaikinėms technologijų galimybėms buityje ir kitur atskleisti, gamtai tausoti ir kt. skaityti »

Minima Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena

Balandžio 26-ąją švenčiama Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena. Lietuvoje ši šventė pradėta minėti nuo 2000 m. skaityti »

Vilniaus universitete jau penktą kartą bus minima DNR diena

Europos mokinių rašinių konkurso, skirto DNR dienai minėti, nacionalinio etapo organizatoriai pakvies konkurso nugalėtojus ir jų mokytojus bei visus dalyvavusius konkurse į renginį „DNR diena Lietuvoje 2012“. skaityti »

„Šlovės laboratorijoje“ – mokslo idėjos paprastai

Tarptautinis konkursas „Šlovės laboratorija“ skelbia mokslo talentų paiešką ir kviečia dalyvauti projekto dalyvių atrankoje. skaityti »