Tarptautinė kosmoso konferencija SEMWO 2011: Lietuvos galimybės kosmoso industrijos pokyčių metu

Publikuota: 2011 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Lapkričio 17 dieną prasidėjusios antrosios kosmoso konferencijos atidaryme Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tvirtino neabejojantis Lietuvos pasirengimu plėsti pradėtą tarptautinį bendradarbiavimą kosmoso srityje.

Ministras pabrėžė, kad dabar, didelių kosmoso industrijos pokyčių metu, Lietuvos įsitraukimui į kosmoso veiklą proga yra itin palanki. Jis taip pat atkreipė užsienio svečių dėmesį į mūsų valstybės ambicijas ir galimybes ne tik aktyviai siekiant pažangių technologijų, žinių ir bendradarbiavimo, bet ir siūlant savo palankią geografinę padėtį ir aukšto lygio technologinį pasiruošimą tokio lygio susitikimams ir bendriems interesams derinti. Kalbėdamas apie pirmuosius žingsnius verslo sektoriuje, jis sakė: „Pavyzdžių, kai ypač efektyviai panaudojami kosmoso resursai, turime“.

„Nėra ko tikėtis, kad lietuviai iš karto ims dalyvauti kosmoso programose kaip atskiri subjektai. Realūs pirmieji galimi žingsniai - dalyvavimas mokslo tyrimo ir komponentų pridėtinės vertės kūrimo grandinėje. Lietuvos įmonės, dirbančios aukštųjų technologijų srityje, pasirengusios siekti sisteminės integracijos, naujų technologijų pranašumus išnaudoti teikiamų paslaugų konkurencingumui didinti“, - sakė konferencijos organizatorės Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Lietuvoje pirmą kartą iš vienos tribūnos pranešimus aktualiomis kosmoso politikos ir ekonomikos temomis skaito kosmoso organizacijų, tokių kaip NASA, European Space Agency, China Great Wall Industry Corporation, ir įmonių atstovai iš 5 didžiausių kosmoso programas vykdančių regionų: JAV, Rusijos, Europos Sąjungos, Japonijos ir Kinijos.

Nors kiekvienas iš dalyvių pristatys artimiausius savo organizacijos tikslus ir vykdomas programas, tačiau bendras visų atvykstančiųjų interesas – bendradarbiavimas atliekant mokslinius tyrimus ir kaupiant fundamentines žinias, domėjimasis privataus sektoriaus plėtros teikiamomis galimybėmis.

Būtent paslaugų sfera yra viena iš sričių, kuriose naujos kosmoso veikloje dalyvaujančios valstybės, tarp jų - ir Lietuva, turi didelių ambicijų. Egzistuojančias galimybes patvirtina ir statistika, sakanti, kad paslaugų rinka net kelis kartus viršija pačių kosmoso įrenginių pardavimų apyvartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

KTU demonstruojamas išmanusis ABWR reaktoriaus modelis

Branduolio fizika, branduolių dalijimasis, branduoliniai reaktoriai yra svarbi fizikos studijų universitete dalis. Todėl KTU Fundamentaliųjų mokslų fakultetas ir ypač Fizikos katedra glaudžiai bendradarbiauja su Ignalinos ir Visagino atominėmis elektrinėmis. skaityti »

Kovo 9 d. Vilniuje – „Open IPTV Forum“ simpoziumas

„Open IPTV Forum“ (OIPF) – tarptautinė organizacija, kurianti bendrus IPTV standartus, padedančius perkelti IP televiziją (IPTV; angl. internet protocol television) į visiškai naują paslaugų teikimo lygmenį. skaityti »

Vasario 27–28 d. Kopenhagoje – Europos aukšto lygio konferencija „A Digital Single Market by 2015“

Vasario 27-28 d. Kopenhagoje vyks Europos aukšto lygio konferencija „A Digital Single Market by 2015 – A driver for economic growth and jobs“ (www.DSM2012.dk), kurioje dalyvaus atstovai iš Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, ES institucijų, verslo ir mokslo bendruomenių, pilietinės visuomenės organizacijų ir kt. skaityti »

Vilniuje vyks aukštojo mokslo perspektyvų forumas

Vasario 23 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete vyks forumas, skirtas aukštojo mokslo perspektyvai. skaityti »

Nacionalinė mokslinė konferencija „Kultūriniai ir ekonominiai socialinių tinklų efektai“

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Studentų mokslinė draugija (VU KF SMD) kviečia į nacionalinę mokslinę konferenciją „Kultūriniai ir ekonominiai socialinių tinklų efektai“. skaityti »

Aukštojo mokslo konferencija

Vasario 23 d., ketvirtadienį, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas drauge su Vytauto Didžiojo universitetu organizuoja forumą „Aukštojo mokslo perspektyva: kur link eisime?” skaityti »

Moksleiviams – smagūs IT konkursai

KTU Informatikos fakultetas vėl kviečia moksleivius dalyvauti smagiuose konkursuose „IT galvosūkiai“ ir „Aprenk Informiką“, kurie suteiks galimybę pagilinti informacinių technologijų taikymo žinias ir pelnyti vertingus prizus. Pagrindiniai konkursų prizai – nešiojamasis kompiuteris ir planšetė! Abu konkursai yra organizuojami nuo vasario pradžios iki gegužės pabaigos internete. skaityti »

„Misija Sibiras’11“ fotografijų paroda

Š. m. vasario 15 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje atidaroma Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) rengiamo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto „Misija Sibiras‘11“ fotografijų paroda skaityti »

Seime – tarptautinė konferencija apie unikalių identifikatorių svarbą

Vasario 14 d. Seimo Konferencijų salėje (III rūmai) vyks tarptautinė konferencija „Unikalių identifikatorių svarba mokslininkui, institucijai, šaliai“. skaityti »

Nacionalinė Saugesnio interneto vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų konferencija

Vasario 7 d. 9.30 val. minint pasaulinę Saugesnio interneto dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks nacionalinė Saugesnio interneto vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų konferencija „Saugiai atskleiskime ir pažinkime skaitmeninį pasaulį kartu!“, kuriame saugesnio interneto tema bus kalbama su vaikais, jaunimu, suaugusiais. skaityti »