Tarptautinėje konferencijoje – apie tapimą europiečiais

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 29 d. šeštadienis

Spalio 6 d., 12 val. Vytauto Didžiojo universitete (S. ir S. Lozoraičių muziejuje, K. Donelaičio g. 58) vyks tarptautinė konferencija „Tampant europiečiais: Centrinės–Rytų Europos piliečių kolektyvinės tapatybės konstravimas po įstojimo į Europos Sąjungą 2004 m.”. Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos.

Ilgą laiką šio regiono tautoms buvo būdinga civilizacinė europinė tapatybė su besąlygine provakarietiška orientacija. Ar reali narystė mus ko nors išmokė? Ką mums dabar reiškia Europa? Ar po istorinio „gįžimo namo“ Vakarų šalys vis dar yra lietuviams „rojus“? Ar mes kaip politinė bendruomenė viešojoje erdvėje svarstome kokios Europos Sąjungos norime? Kokios grėsmės ir vertybės yra aktualios dabar – kai jau esame ES ir NATO dalis? Koks yra ryšys tarp nacionalinės tapatybės ir šalies užsienio ir saugumo politikos?

Konferencijos metu bus svarstomi šie ir kiti klausimai apie kolektyvinių vertybių ir grėsmių formavimą žiniasklaidoje ir užsienio (saugumo) politikoje. Iki šiol tapatybė buvo tiriama įvairiais socialiniais, kultūriniais, istoriniais, politiniais aspektais, tačiau trūko empirinių tyrimų apie viešajame diskurse formuojamų kolektyvinių vertybių bei grėsmių ir valstybės saugumo identiteto užsienio politikoje ryšį. Ši konferencija bus vienas iš bandymų užpildyti trūkstamų tyrimų erdvę.

Projekto vadovas dr. Andrius Švarplys teigia, kad ši konferencija yra „gera proga su užsienio kolegomis aptarti, kiek įstojimas į Europos Sąjungą pakeitė nacionalinių vertybių ir grėsmių suvokimą Lietuvos ir kitų regiono šalių kolektyvinėse tapatybėse“.

Konferencija yra organizuojama kaip Lietuvos mokslo tarybos finansuojamo projekto „Tampant europiečiais: Lietuvių kolektyvinės tapatybės konstravimas po įstojimo į Europos Sąjungą” (MIP–026/2011) sudedamoji dalis.

Konferencijoje pranešimus skaitys: dr. Andrius Švarplys (Lietuva) „What the membership in the EU has changed in Lithuanian collective identity?“; dr. Andis Kudors (Latvija) „Social Memory and Latvian Russians' Identity“; dr. Ieva Karpavičiūtė (Lietuva) „Identity and Foreign Policy Analysis: Lithuanian Case“; dr. Philippe Perhoc (Prancūzija) „Baltic neutrality: between neutrality and identity“; dr. Kinga Dudzinska (Lenkija) „When it comes to money. The Baltic States and European identity in times of crisis“; Gerda Jakštaitė (Lietuva) „Identity's construction in Lithuania's Foreign Policy: the Role of Mass Media“ ir Tomas Statkevičius (Lietuva) „Policy of Language in Lithuania“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »