Tarptautinėje konferencijoje – apie tapimą europiečiais

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 29 d. šeštadienis

Spalio 6 d., 12 val. Vytauto Didžiojo universitete (S. ir S. Lozoraičių muziejuje, K. Donelaičio g. 58) vyks tarptautinė konferencija „Tampant europiečiais: Centrinės–Rytų Europos piliečių kolektyvinės tapatybės konstravimas po įstojimo į Europos Sąjungą 2004 m.”. Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos.

Ilgą laiką šio regiono tautoms buvo būdinga civilizacinė europinė tapatybė su besąlygine provakarietiška orientacija. Ar reali narystė mus ko nors išmokė? Ką mums dabar reiškia Europa? Ar po istorinio „gįžimo namo“ Vakarų šalys vis dar yra lietuviams „rojus“? Ar mes kaip politinė bendruomenė viešojoje erdvėje svarstome kokios Europos Sąjungos norime? Kokios grėsmės ir vertybės yra aktualios dabar – kai jau esame ES ir NATO dalis? Koks yra ryšys tarp nacionalinės tapatybės ir šalies užsienio ir saugumo politikos?

Konferencijos metu bus svarstomi šie ir kiti klausimai apie kolektyvinių vertybių ir grėsmių formavimą žiniasklaidoje ir užsienio (saugumo) politikoje. Iki šiol tapatybė buvo tiriama įvairiais socialiniais, kultūriniais, istoriniais, politiniais aspektais, tačiau trūko empirinių tyrimų apie viešajame diskurse formuojamų kolektyvinių vertybių bei grėsmių ir valstybės saugumo identiteto užsienio politikoje ryšį. Ši konferencija bus vienas iš bandymų užpildyti trūkstamų tyrimų erdvę.

Projekto vadovas dr. Andrius Švarplys teigia, kad ši konferencija yra „gera proga su užsienio kolegomis aptarti, kiek įstojimas į Europos Sąjungą pakeitė nacionalinių vertybių ir grėsmių suvokimą Lietuvos ir kitų regiono šalių kolektyvinėse tapatybėse“.

Konferencija yra organizuojama kaip Lietuvos mokslo tarybos finansuojamo projekto „Tampant europiečiais: Lietuvių kolektyvinės tapatybės konstravimas po įstojimo į Europos Sąjungą” (MIP–026/2011) sudedamoji dalis.

Konferencijoje pranešimus skaitys: dr. Andrius Švarplys (Lietuva) „What the membership in the EU has changed in Lithuanian collective identity?“; dr. Andis Kudors (Latvija) „Social Memory and Latvian Russians' Identity“; dr. Ieva Karpavičiūtė (Lietuva) „Identity and Foreign Policy Analysis: Lithuanian Case“; dr. Philippe Perhoc (Prancūzija) „Baltic neutrality: between neutrality and identity“; dr. Kinga Dudzinska (Lenkija) „When it comes to money. The Baltic States and European identity in times of crisis“; Gerda Jakštaitė (Lietuva) „Identity's construction in Lithuania's Foreign Policy: the Role of Mass Media“ ir Tomas Statkevičius (Lietuva) „Policy of Language in Lithuania“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Didžiausiame žaibo šachmatų turnyre Lietuvoje – Europos čempiono triumfas

Savaitgalį „Siemens“ arenoje vyko didžiausias Lietuvos istorijoje tarptautinis žaibo šachmatų turnyras „Admiral CUP – 2016“. skaityti »

Lietuva mini 25 metus internete

Lietuva mini 25 metų sukaktį, kuomet 1991 metų spalio 10 dieną Lietuva tapo pasaulio kompiuterių tinklo – Interneto nare, kuris ką tik nepriklausomybę atgavusiai trijų milijonų gyventojų valstybei suteikė galimybės būti matomai, nepriklausomai, pažangiai. skaityti »

Kviečia finansinių technologijų konferencija

Vilniuje prasidėjo Finansų ministerijos kartu su Lietuvos banku ir Londono sičiu organizuota finansų technologijų (FinTech) tendencijoms ir perspektyvoms aptarti skirta konferencija. skaityti »

VDU daugiafunkciniame centre – įprasminta pasaulio lietuvių tinklo idėja

Spalio 6 dieną, Kaune, istorinėje Naujamiesčio dalyje (V. Putvinskio g. 23), duris atvers naujas modernus, darnaus vystymo principus atitinkantis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras. skaityti »

Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena

Spalio 5 dieną yra minima Tarptautinė mokytojų diena. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų ir atsakingą mokytojo darbą. Paprastai spalio 5 d. mokyklinukai pradeda nešdami gėlės žiedą savo mokytojoms, mokyklose ir kitose ugdymo įstaigose tradiciškai vyksta šios dienos minėjimas. skaityti »

Seime vyks šachmatų turnyras, skirtas Seimo nariui Vytautui Galvonui atminti

Rugsėjo 30 d., penktadienį, 18 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje vyks tradicinis žaibo šachmatų turnyras, skirtas 2015 m. vasarą tragiškai žuvusio IX ir X Seimų nario Vytauto Galvono atminimui. skaityti »

Vilniuje ir Kaune – galimybė susipažinti su Lietuvoje sukurtais išradimais

Ar įmanoma žmogaus balsą nufotografuoti? O nanopalydovą pakelti viena ranka? Kaip išsispausdinti 3D rašiklį? Apie šias ir daugybę kitų inovacijų galima sužinoti tiesiai iš jų kūrėjų lūpų ir jas išbandyti dviejose „Inovacijų savaitės 2016“ parodose. skaityti »

Vilniuje – apdovanojimų „Metų paslauga 2016“ baigiamasis renginys

Š. m. rugsėjo 28 dieną 15 val. verslo centre „k29“ (Konstitucijos pr. 29, Vilnius) vyks Lietuvos verslo konfederacijos inicijuotų Nacionalinių verslo apdovanojimų „Metų paslauga 2016“ baigiamasis renginys. skaityti »

Pedagogai kviečiami į „Mokytojų festivalį“

Spalio 5 dieną Tarptautinės mokytojų dienos proga Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru bei partneriais organizuoja „Mokytojų festivalį“. skaityti »

Rugsėjį minima Europos kalbų diena

Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje. skaityti »