Tarptautinėje konferencijoje – apie tapimą europiečiais

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 29 d. šeštadienis

Spalio 6 d., 12 val. Vytauto Didžiojo universitete (S. ir S. Lozoraičių muziejuje, K. Donelaičio g. 58) vyks tarptautinė konferencija „Tampant europiečiais: Centrinės–Rytų Europos piliečių kolektyvinės tapatybės konstravimas po įstojimo į Europos Sąjungą 2004 m.”. Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos.

Ilgą laiką šio regiono tautoms buvo būdinga civilizacinė europinė tapatybė su besąlygine provakarietiška orientacija. Ar reali narystė mus ko nors išmokė? Ką mums dabar reiškia Europa? Ar po istorinio „gįžimo namo“ Vakarų šalys vis dar yra lietuviams „rojus“? Ar mes kaip politinė bendruomenė viešojoje erdvėje svarstome kokios Europos Sąjungos norime? Kokios grėsmės ir vertybės yra aktualios dabar – kai jau esame ES ir NATO dalis? Koks yra ryšys tarp nacionalinės tapatybės ir šalies užsienio ir saugumo politikos?

Konferencijos metu bus svarstomi šie ir kiti klausimai apie kolektyvinių vertybių ir grėsmių formavimą žiniasklaidoje ir užsienio (saugumo) politikoje. Iki šiol tapatybė buvo tiriama įvairiais socialiniais, kultūriniais, istoriniais, politiniais aspektais, tačiau trūko empirinių tyrimų apie viešajame diskurse formuojamų kolektyvinių vertybių bei grėsmių ir valstybės saugumo identiteto užsienio politikoje ryšį. Ši konferencija bus vienas iš bandymų užpildyti trūkstamų tyrimų erdvę.

Projekto vadovas dr. Andrius Švarplys teigia, kad ši konferencija yra „gera proga su užsienio kolegomis aptarti, kiek įstojimas į Europos Sąjungą pakeitė nacionalinių vertybių ir grėsmių suvokimą Lietuvos ir kitų regiono šalių kolektyvinėse tapatybėse“.

Konferencija yra organizuojama kaip Lietuvos mokslo tarybos finansuojamo projekto „Tampant europiečiais: Lietuvių kolektyvinės tapatybės konstravimas po įstojimo į Europos Sąjungą” (MIP–026/2011) sudedamoji dalis.

Konferencijoje pranešimus skaitys: dr. Andrius Švarplys (Lietuva) „What the membership in the EU has changed in Lithuanian collective identity?“; dr. Andis Kudors (Latvija) „Social Memory and Latvian Russians' Identity“; dr. Ieva Karpavičiūtė (Lietuva) „Identity and Foreign Policy Analysis: Lithuanian Case“; dr. Philippe Perhoc (Prancūzija) „Baltic neutrality: between neutrality and identity“; dr. Kinga Dudzinska (Lenkija) „When it comes to money. The Baltic States and European identity in times of crisis“; Gerda Jakštaitė (Lietuva) „Identity's construction in Lithuania's Foreign Policy: the Role of Mass Media“ ir Tomas Statkevičius (Lietuva) „Policy of Language in Lithuania“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mažųjų knygų mugių maratonas prasidės Kaune

Asociacija „Slinktys” drauge nuo Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių viešosiomis bibliotekomis nuo balandžio mėnesio pradeda Mažųjų knygų mugių maratoną. skaityti »

Pristatys, kas šiemet bus svarbiausia IT verslui

Kovo 31 d. vyks kasmetė didžiausia „Microsoft“ konferencija Baltijos šalyse „TechDay 2016“. skaityti »

Fizikai skirti 5 auksiniai eurai bus pristatyti Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre

Kovo 29 d., antradienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 5 eurų kolekcinę monetą iš serijos „Lietuvos mokslas“. Moneta skirta fizikai. Aukso monetos reverse pavaizduotas stilizuotas lazerio spindulys kaip lazerių fizikos simbolis, o reverse – Vytis šviesos interferencijos fone. skaityti »

Trečią kartą vyksiančioje kultūros edukacijos savaitėje – daugiau nei 100 renginių

Kovo 21–25 dienomis trečią kartą Lietuvoje vyks kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės“. Šiais metais joje dalyvauja per 40 įvairių kultūros ir mokslo įstaigų, kurios siūlo mokytojams daugiau nei 100 kūrybinių, mokomųjų, informacinių, kultūrinių, pažintinių renginių. skaityti »

Kviečia pavasarinė „Mados infekcija“

Kovo 18–19 dienomis Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, siaus jau 18-oji „Mados infekcija“. Ryškiausias mados įvykis Lietuvoje nešykštės šviesų, decibelų ir kokybiško turinio akims. skaityti »

Į Vilnių susirinks Europos muzikos pedagogai

Kovo 16 d. 18 val. Valdovų rūmuose iškilmingai atidaroma 24-oji Europos muzikos mokytojų asociacijų konferencija „Ieškant netikėtumų: kūrybiškumas ir muzikinio ugdymo inovacijos“. skaityti »

Prasideda Vaikų finansinio švietimo savaitė

Kovo 15–18 dienomis Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė gausi vaikams skirtų renginių: paskaitų, elektroninių pamokų, diskusijų, viktorinų ir ekskursijų. Šių metų pasaulinės savaitės šūkis kviečia: „Dalyvauk ir taupyk sumaniai!“. skaityti »

Kovo 11-ąją minėsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

Kovo 10–11 d., minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Seime vyks šventiniai renginiai. skaityti »

VU vyksiančioje konferencijoje – ir Nobelio premijos laureato pranešimas

Vilniaus universitete kovo 15–18 d. vyks tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2016“. Į ją susirinks beveik 300 dalyvių iš Lietuvos ir Europos. skaityti »

Lietuvos banke vyksta trečioji metinė NT konferencija

Kovo 9 dieną Lietuvos banke vyksta trečioji metinė nekilnojamojo turto (NT) konferencija. Renginys tiesiogiai transliuojamas Lietuvos banko interneto svetainėje ir portale „Delfi.lt“. skaityti »