Tarptautinėje konferencijoje – apie tapimą europiečiais

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 29 d. šeštadienis

Spalio 6 d., 12 val. Vytauto Didžiojo universitete (S. ir S. Lozoraičių muziejuje, K. Donelaičio g. 58) vyks tarptautinė konferencija „Tampant europiečiais: Centrinės–Rytų Europos piliečių kolektyvinės tapatybės konstravimas po įstojimo į Europos Sąjungą 2004 m.”. Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos.

Ilgą laiką šio regiono tautoms buvo būdinga civilizacinė europinė tapatybė su besąlygine provakarietiška orientacija. Ar reali narystė mus ko nors išmokė? Ką mums dabar reiškia Europa? Ar po istorinio „gįžimo namo“ Vakarų šalys vis dar yra lietuviams „rojus“? Ar mes kaip politinė bendruomenė viešojoje erdvėje svarstome kokios Europos Sąjungos norime? Kokios grėsmės ir vertybės yra aktualios dabar – kai jau esame ES ir NATO dalis? Koks yra ryšys tarp nacionalinės tapatybės ir šalies užsienio ir saugumo politikos?

Konferencijos metu bus svarstomi šie ir kiti klausimai apie kolektyvinių vertybių ir grėsmių formavimą žiniasklaidoje ir užsienio (saugumo) politikoje. Iki šiol tapatybė buvo tiriama įvairiais socialiniais, kultūriniais, istoriniais, politiniais aspektais, tačiau trūko empirinių tyrimų apie viešajame diskurse formuojamų kolektyvinių vertybių bei grėsmių ir valstybės saugumo identiteto užsienio politikoje ryšį. Ši konferencija bus vienas iš bandymų užpildyti trūkstamų tyrimų erdvę.

Projekto vadovas dr. Andrius Švarplys teigia, kad ši konferencija yra „gera proga su užsienio kolegomis aptarti, kiek įstojimas į Europos Sąjungą pakeitė nacionalinių vertybių ir grėsmių suvokimą Lietuvos ir kitų regiono šalių kolektyvinėse tapatybėse“.

Konferencija yra organizuojama kaip Lietuvos mokslo tarybos finansuojamo projekto „Tampant europiečiais: Lietuvių kolektyvinės tapatybės konstravimas po įstojimo į Europos Sąjungą” (MIP–026/2011) sudedamoji dalis.

Konferencijoje pranešimus skaitys: dr. Andrius Švarplys (Lietuva) „What the membership in the EU has changed in Lithuanian collective identity?“; dr. Andis Kudors (Latvija) „Social Memory and Latvian Russians' Identity“; dr. Ieva Karpavičiūtė (Lietuva) „Identity and Foreign Policy Analysis: Lithuanian Case“; dr. Philippe Perhoc (Prancūzija) „Baltic neutrality: between neutrality and identity“; dr. Kinga Dudzinska (Lenkija) „When it comes to money. The Baltic States and European identity in times of crisis“; Gerda Jakštaitė (Lietuva) „Identity's construction in Lithuania's Foreign Policy: the Role of Mass Media“ ir Tomas Statkevičius (Lietuva) „Policy of Language in Lithuania“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankai kviečia į finansinio švietimo renginius

Kovo 27 d. prasideda jau tradicine tapusi Europos pinigų savaitė, kurios tikslas – stiprinti finansinio raštingumo žinias, gerinti bei populiarinti finansinį švietimą ypač tarp vaikų ir jaunuolių. skaityti »

Vaikai raginami išmokti taupyti ir užsidirbti

Kovo 27 d.–balandžio 2 d. Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. skaityti »

Moksleiviai vis labiau įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos moksleivius draugėn suburia verslumo skatinimui skirtas renginys „MEKA 2017“. skaityti »

Mokslininkai „Robotiadoje“ nagrinės Visatos klausimus

„Robotiadoje“ pirmą kartą Lietuvoje Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai kartu bandys atsakyti į klausimą – kokie iššūkiai laukia, norint pažinti Visatą. skaityti »

Lietuva rengiasi prisistatymui parodoje „EXPO 2017“ Kazachstane

Šiandien Vilniuje pristatoma Kazachstane vyksianti pasaulinė paroda „EXPO 2017“. Kartu minimas Lietuvos ir Kazachstano diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis. skaityti »

Artėja didžiausia IT paroda „CeBIT 2017“

Kasmet pavasarį Vokietijoje, Hanoveryje, organizuojama tarptautinė informacinių technologijų ir telekomunikacijų paroda „CeBIT“. Šiemet ji vyks kovo 20-24 dienomis. skaityti »

Baltijos šalys draugiškai prisistatys Londono knygų mugėje

Kovo 14-16 dienomis vykstančiame didžiuliame leidybos profesionalų iš viso pasaulio susibūrime Londone Lietuva, Latvija ir Estija toliau vystys trišalio dalyvavimo modelį. skaityti »

Vilniuje viešės Nobelio premijos laureatas

Kovo 14-17 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre vyks 60-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2017“. skaityti »

Jungtinis Vilniaus dainorėlių choras kviečia į koncertą

Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos edukologijos universitetas ir įgyvendina bendrą edukacinį projektą – „Dainuoju chore“. skaityti »

Baltarusijos bankas įsigijo Lietuvoje išleistą baltarusišką knygą

Baltarusijos bankas „Belgazprom“, pagarsėjęs savo meninėmis kolekcijomis, šių metų gegužę numato surengti Pranciškaus Skorinos knygų parodą įvairiose šalyse. skaityti »