„Tyrėjų naktyje“ mokslininkai kviečia susitikti ir laboratorijose, ir kavinėse

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 21 d. penktadienis

Rugsėjo 28–ąją, duris atvers dešimtys laboratorijų ir aukštųjų mokyklų fakultetų, kurie „Tyrėjų nakties“ dalyviams pristatys dažnai nežinomas mokslo pasaulio paslaptis ir atradimus. Daugiau kaip dvylikos valandų renginių maratonas, kupinas intriguojančių ir netikėtų atradimų, tęsis iki vėlyvo rugsėjo 28–osios vakaro. Aštuntą kartą vyksiančioje „Tyrėjų naktyje“ šiemet dar daugiau renginių vyks viešose, netradicinėse mokslui miesto erdvėse, kurios praeitais metais sulaukė itin didelio lankytojų susidomėjimo.

Pasak rengėjų, daugiau kaip 100 renginių didžiuosiuose šalies miestuose kvies renginio dalyvius išbandyti ir pamatyti tai, ką Lietuvos mokslininkai kasdien veikia už uždarų durų, o „Tyrėjų nakties“ renginiai, skirti mokiniams, jau kitą savaitę vyks daugiau kaip 90 šalies mokyklų.

„Manau, kad kai kurie dalyviai renginių metu gali ne tik susipažinti su tyrėjų darbo specifika, bet ir, galbūt, atrasti naująjį savo pašaukimą bei persikvalifikuoti iš, tarkime, teisininko ar vadybininko, į chemiką ar fiziką, pamatę šias sritis naujoje šviesoje.“, – šypsosi vienas iš renginio organizatorių Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius dr. Tomas Žalandauskas.

„Tyrėjų naktyje“ dalyvauja daugiau nei 30 Europos šalių, t.y. daugiau nei 300 Europos miestų. „Tyrėjų naktis“ – Europos Komisijos iniciatyva. Lietuvoje šiemet didžioji dalis renginių vyks Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Molėtuose.

Sostinės „Coffee Inn“ kavinės pristatys diskusijų ciklą ir cheminius bandymus, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete vyks interaktyvus seminaras apie vadovavimą, Kino teatre „Pasaka“ bus išrinkti moksleivių trumpų filmų konkurso „Distiliuotos idėjos“ nugalėtojai bei rodomi juodai balti mokslinės fantastikos filmai, o knygyne „Mint Vinetu“ vyks interaktyvios paskaitos apie kūrybingumą.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas „Tyrėjų nakties“ metu kvies susitikti su laidos „Mokslo sriuba“ kūrėjais, demonstruos VGTU sukurtą elektromobilį, lazerinio skenavimo technologijas. Universitete taip pat galima bus dalyvauti kuriant miestą ar susipažinti su knygos gimimo procesais.

Vilniaus universitete nakties lankytojai galės klonuoti augalus ir išskirti DNR. Renginio dalyviai kviečiami išmokti atpažinti melą, sužinti apie keliaujančius augalus ir apsilankyti superkompiuterių centre bei chemijos laboratorijoje.

Aleksandro Stulginskio universitete Kaune bus pristatytas traktorius, valdomas iš kosmoso, demonstruojamas laukinių žvėrių danties pjūvis, bus galima stebėti gervių migraciją saulėlydžio metu Novaraisčio valstybiniame ornitologiniame draustinyje.

Kauno technologijos universitetas atvers savo laboratorijas, kuriose pristatys nanopluošto oro filtrų gamybą iš plastikų atliekų, mokys dalyvius pačius pasigaminti veidrodėlį, patars kaip sėkmingai mokytis pelėdoms ir vyturiams.

Šiaulių universitetas pristatys paskaitą apie augalus, kurie gali būti naudojami kaip dažai, pristatys alternatyvius kompiuterio valdymo būdus ir parodys, kokius pėdsakus žmonės palieka internete.

Projektą „Tyrėjų naktis 2012“ įgyvendina Socialinių inovacijų institutas kartu su partneriais: Aleksandro Stulginskio universitetu, Baltijos pažangių technologijų institutu, Kauno technologijos universitetu, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, Šiaulių universitetu, Vilniaus universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Prie projekto kviečiamos jungtis visos bendrojo lavinimo mokyklos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Į Kanus rinksis saugių atsiskaitymo ir identifikacijos technologijų specialistai

Lapkričio 29–31 dienomis Prancūzijoje, Kanuose, organizuojama tarptautinė saugumo technologijų paroda-konferencija „Trustech“. skaityti »

Prasideda švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“

Lapkričio 25 d. 10 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) prasideda dvi dienas truksianti didžiausia Lietuvoje švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“. skaityti »

Prezidentė įžiebs pirmąją Kalėdų eglę ir paskelbs „Knygų Kalėdas“

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, lapkričio 25 d., 14 val. Prezidentūros Baltojoje salėje įžiebs pirmąją šalies Kalėdų eglę ir paskelbs tradicija tapusios akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią. skaityti »

Rengiama mokslinė konferencija „Socialinė įtrauktis ir švietimo įstaigų veikla: sumaniosios edukacijos link“

Lapkričio 24 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Socialinės edukacijos fakulteto (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) A2 aud. vyks nacionalinė mokslinė konferencija „Socialinė įtrauktis ir švietimo įstaigų veikla: sumaniosios edukacijos link“. skaityti »

LEU vyks 5-oji mokslinė konferencija „Geografija: mokslas ir edukacija“

Lapkričio 25 d. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyks 5-oji mokslinė konferencija „Geografija: mokslas ir edukacija“. skaityti »

Pasigamink fotoaparatą pats dirbtuvėse „Pinhole“

Visų jaunųjų fotografų dėmesiui: kviečiame į kūrybines dirbtuves „Pinhole“. „Pinhole“ fotoaparatas – tai fotoaparatas be įprasto objektyvo. skaityti »

Lapkričio 21 – Pasaulinė televizijos diena

Šiandien jau nieko nenustebinsi televizoriumi. Tai kasdien naudojamas daiktas, per kurį sužinome karščiausias naujienas, žiūrime laidas ir filmus, net naršome internetą. skaityti »

Gruodžio 3-ąją Vilniuje vyks keturioliktoji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė

Gruodžio 3 d., šeštadienį nuo 12 val. iki 18 val. Vilniaus Rotušėje šventinį sezoną pradės keturioliktoji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. skaityti »

Dovanokime šilumą namų ieškantiems gyvūnams

Gyvūnų globos namuose „Lesė“ gyvenantys 8 šunys ir 9 katinai laukia šeimininkų. skaityti »

Kviečiame į IV tarptautinę mokslinę didaktikos konferenciją „Skaitymo ir rašymo kultūra: teorija ir praktika“

Lapkričio 17 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Lituanistikos fakultete (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) vyks IV tarptautinė mokslinė didaktikos konferencija „Skaitymo ir rašymo kultūra: teorija ir praktika“. skaityti »