VGTU Mokslo atradimų diena kviečia pažinti, išbandyti ir patirti

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 4 d. ketvirtadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai skatina artimiau susipažinti su mokslo atradimais – rugsėjo 12 dieną tradicinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2014“ renginiuose jie kvies kartu tirti garso virpesius, statyti tiltus iš makaronų, išbandyti jėgas robotų valdymo varžybose, sukurti virtualų bepilotį orlaivį ar paskraidinti autonominį sraigtasparnį.

„Mokslininko darbas prasideda ir baigiasi ne laboratorijoje. Svarbiausia kūrybiškai pažvelgti į kasdienes problemas, ieškoti geriausių jų sprendimo būdų, o vėliau ir supažindinti kitus su savo atradimais. Mokslo festivalio lankytojai galės susipažinti su mokslininko darbo užkulisiais, pamatyti ir išbandyti universitete kuriamas inovacijas ir patirti, ką reiškia pažinimo džiaugsmas,“ – sakė VGTU Mokslo direkcijos direktorius Vaidotas Vaišis.

VGTU Mokslo atradimų dienoje statybos inžinieriai parodys, kad įvairių konstrukcijų pastatams kenkia ne tik vėjas, bet ir vibracija, kuri bus sukeliama įvairių muzikos žanrų virpesių. Laboratorijoje bus galima stebėti, kaip žemės drebėjimo virpesiai veikia smėlio pilį. Jaunieji VGTU mokslininkai skatins kūrybiškai pažvelgti į kasdieninius objektus ir kvies kartu su jais pastatyti bei išbandyti tiltą iš makaronų.

Mechanikos fakulteto mokslininkai pakvies pasivaržyti robotų valdyme. Specialiai paruoštoje trasoje teks roboto griebtuvais kuo greičiau surinkti išmėtytus daiktus ir nunešti juos į numatytą vietą. VGTU robotus kuria ir transporto inžinieriai, kurie demonstruos iš 3D spausdintuvu sukurtų detalių surinktą robotinę ranką, galinčią pernešti nedidelius daiktus iš vienos vietos į kitą ir tvarkingai juos sudėti. Jie taip pat kvies išbandyti ir transporto priemonę ant oro pagalvės – ji sveria vos vieną kilogramą, bet gali judėti vieno metro per sekundę greičiu net nelygiu paviršiumi ar vandeniu.

Oro transporto inovacijas pristatys VGTU aviatoriai, leisiantys paskraidinti autonominį sraigtasparnį – kvadrakopterį. Pageidaujantys patys turėti nepilotuojamą orlaivį, praktinio užsiėmimo metu galės sukurti virtualų jo modelį ir gauti praktinių konstravimo patarimų.

Apie išmaniuosius ateities miestus ir jų pranašumus pasakos VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto mokslininkai, kurie ne tik dalinsis vizijomis, bet ir parodys, kaip ant universiteto stogo įdarbinama vėjo bei saulės energija. Norintys daugiau žinoti ne apie ateitį, o apie dabartį, galės apsilankyti mobilioje aplinkos tyrimų laboratorijoje, kurioje tiriama teršalų koncentracija ore, triukšmo lygis bei elektromagnetinė įvairių prietaisų, pavyzdžiui, mobiliųjų telefonų ar mikrobangų krosnelių spinduliuotė.

VGTU Saulėtekio rūmuose vyksiančioje Mokslo atradimų dienoje į eksperimentus ar kitokius pažintinius užsiėmimus pakvies visų universiteto fakultetų atstovai, vyks beveik 20 skirtingų renginių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »